Forum Fandom Opowiadania Nowe Życie - opowiadanie (Prolog)

Nowe Życie - opowiadanie (Prolog)

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • Reyden
    Participant
    #2042

    Nowe życie – Prolog

    Ambulatorium USS Voyager.

    Kapitan Janeway wchodząc do ambulatorium:

    - Doktorze, o co chodzi?

    - Mamy tu dosyć ciekawy przypadek: jakieś 3 godziny temu miała miejsce awaria transportera i ten oto człowiek zmaterializował się u mnie w ambulatorium.

    Wg skanu ma około 22 lat, pochodzi z Ziemi - tylko nie z naszej.

    - Jak to?

    - Przeprowadziłem skany DNA oraz całego organizmu. Był chory na pewną chorobę, która według bazy danych okrętu występowała na początku XXI wieku.

    Chcąc to potwierdzić, wykonałem skan kwantowy jego ubrań oraz rzeczy. Według komputera pochodzi z XXI wieku, dokładnie z lat 2002-2005.

    - Hm, może go pan obudzić?

    - Tak, nic mu nie dolega. Utrata przytomności była spowodowana przedłużonym transportem.

    W tym czasie doktor wstrzykuje tajemniczemu pacjentowi środek pobudzający.

    Kilka chwil później.

    - Chyba śnię. Tak, to dalej sen. Nic z tych rzeczy nie może być prawdziwe.

    - Doktorze, co mu jest? Powiedział pan, że jest całkowicie zdrowy?

    - To jednak chyba nie sen, to raczej rzeczywistość.

    - Dobrze, koniec z tym. Jestem...

    - Kapitan Kathryn Janeway, dowódca okrętu Federacji USS Voyager.

    Po dłuższej chwili bardzo zdziwiona kapitan Janeway:

    - Skąd on to wie? Przecież pan mówił, że pochodzi z XXI wieku.

    - Bo pochodzę. Dla mnie wy wszyscy, cała Federacja, Klingoni, Romulanie i cała reszta tego świata do tej pory była fikcją - 5 serialami oraz 11 filmami stworzonymi pomiędzy latami 60 a rokiem 2003.

    - Hm, ciekawa historia, ale chyba nie bardzo prawdziwa.

    - Chce się pan przekonać, doktorze, że mówię prawdę. Oto próbka tego, co wiem, co pamiętam z serialu: Doktor - awaryjny hologram medyczny (AHM) - po stracie pierwszego lekarza, zostaje pan uruchomiony jako tymczasowe zastępstwo, z czasem zyskuje pan dużą autonomię.

    Kapitanie, czy ostatnio coś znaczącego się wydarzyło? Potrzebuję tej informacji, aby dokładnie określić czas "akcji" serialu względem tej rzeczywistości.

    - Hm, niech pomyślę - ostatnio wróciliśmy z przeszłości...

    "Wycieczka" ta była spowodowana przez kapitana Braxtona z temporalnej jednostki Federacji Aeon. Doktor otrzymał wtedy swój przenośny holoemiter, skonstruowany przez Henrego Sterlinga na podstawie technologii XXIX wieku.

    - Tak, tak właśnie było.

    - Dobra, jeszcze trochę opowiem: Okręt - NCC-74656 USS Voyager, klasa Intrepid, drugi okręt tej klasy, pierwszym był USS Intrepid NCC-74600. W momencie ukończenia najszybszy okręt Gwiezdnej floty; prędkość maksymalna WARP 9.975. Najwyższa sprawdzona to WARP 9.985 przez 1 godzinę. Uzbrojony w 13 pasów fazerów typu VIII i 4 wyrzutnie torped fotonowych z zapasem 38 torped. Pierwszą misją okrętu było odnalezienie okrętu Maquis, na którym był porucznik Tuvok, pani oficer taktyczny. Na okręcie dowodzonym przez Chakotaya był szpiegiem Federacji. Jak się później okazało, statek ten został wraz z cała załogą wciągnięty do kwadrantu Delta przez tajemniczą istotę zwaną Opiekunem. Wierzy mi pani czy jeszcze mam coś powiedzieć?

    - Na razie wierzę. Doktorze, niech na razie zostanie u pana. W odpowiednim czasie wezwę go do siebie.

    4 godziny później w pokoju konferencyjnym:

    - Czy stało się coś ważnego, że się tu wszyscy zbieramy włącznie z Kes i Neelixem? - spytał Tuvok.

    - Tak. To, co się ostatnio stało, może się okazać bardzo ważne. Jakieś 5 godzin temu doktor miał pewnego pacjenta i nic by nie było w tym nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół: według doktora ten mężczyzna pochodzi z początku XXI wieku.

    - To, że pochodzi z XXI wieku, jeszcze niewiele znaczy - odezwał się Chakotay.

    - Tak, ale gdybyście usłyszeli historyjkę, którą mi i doktorowi opowiedział w ambulatorium... Według niego w jego czasach był serial, jak to nazwał, S-F...

    - S-F - Science-Fiction. W XX i XXI wieku tak określano seriale, będące mieszaniną fikcji i nauki - Tom natychmiast pochwalił się swoją wiedzą o tamtych czasach.

    - Dziękuję Tom. A więc według niego istniał wtedy serial, a raczej cała ich grupa, opowiadająca o naszych czasach. Potem opowiedział mi kilka faktów, których nikt poza nami praktycznie nie znał, jak na przykład spotkanie z kapitanem Braxtonem i Henrym Sterlingiem, przenośny holoemiter doktora oparty na technologii XXIX wieku oraz kilka innych. Mam zamiar dokładnie go przepytać, najlepiej w obecności wszystkich oficerów oraz doktora, Neelixa i Kes. Tuvok, podczas gdy on będzie opowiadał o tym serialu, ty w tym czasie będziesz sondował jego umysł. Doktorze, proszę wziąć naszego gościa i przyjść do sali konferencyjnej.

    - Za 5 minut tam będziemy.

    W tym czasie w ambulatorium:

    - Wstawaj Przemek, idziemy do kapitan. Chce się z tobą spotkać w pokoju konferencyjnym.

    Cdn.

    Tu możesz komentować to opowiadanie.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram