Forum Fandom Opowiadania Cykle opowiadań Nowe Światy - Imperium Romulańskie

Nowe Światy - Imperium Romulańskie

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 77 total)
  • Author
    Participant

1) Nie, traktat z algeron zabrania rozwijania maskowania przez Federacje, nie systemow utrudniajacych wykrycie, pozwalajacych przenikac przez materie czy chocby sie chronic (odpowiednio skonfigurwane oslony moga utrudnic wykrycie okretu)2) TNG? Chyba Algeron. I romulanie nie maja prawa modyfikowac traktatu z Cheron: raz ze podpisali go jako przegrani (a ci warunkow nie dyktuja) a dwa, ze Federacja teraz, tak jak Ludzie wtedy, sa na pozycji sily wiec moga sie na takie modyfikacje nie zgodzic.

Coen
    Participant

A w którym odcinku jest powiedziane iz odległośc od tej strefy neutralnej do Romulusa wynosiła 4 lata świetlne?

Zeal
    Participant

Czegoś nie rozumiem.

No i to nie bylo maskowanie, tylko zmiana fazy (okret nadal jest widoczny, ale moze przenikac prze materie i energie...

???

Jeśli okręt może przenikać przez materię i energię, to materia i energia może przenikać przez niego. A skoro tak, to okręt nie powinien być widoczny... Bo niby jak? Przecież światło przezeń przechodzi. A dzięki czemu widzimy? Dzięki odbitemu od obiektów światłu właśnie... Jeśli się nie ma ono od czego odbić, to przecież nic nie będziemy widzieć...

Dobrym przykładem może być odcinek TNG, gdzie Geordi i RoLaren zostali właśnie 'przesunięci w fazie'. Widział ich ktoś? I oni też przenikali przez ściany i konsole (nawiasem mówiąc cudowna niespójność. Przenikali przez ściany, ale przez podłogi już nie)...

Ale to nie mój cykl, więc... Cóż. Tylko dlaczego klasyfikuje się toto jako trekowy FF, skoro zmienia serialową fizykę?

Taka drobna wątpliwość....

Zarathos
    Participant

TOS: Ballance of Terror - obejrzyj sobie mapke granicy, jest chyba na DITL.Warbird potrzebowal okolo 10 minut maks zeby przeleciec miedzy poszczegolnymi posterunkami GF. Lecac z maks impulsowa (zakladajac ze nie mial warp - co jest glupota, ale co mi tam), przelecialby 45 000 000 km. Odleglosc miedzy poszczegolnymi posterunkami jest (pi razy oko) dwa razy wieksza niz szerokosc strefy neutralnej. Czyli strefa ma jakies 22 500 000 km szerokosci. Romulus lezy jakies 4 szerokosci strefy od niej samej - 90 000 000 km. Ponizej roku swietlnego (1 rs = 9,4*10^12 km)Zakładając ze lecial z maks warp (taka jak owczesny Conn czyli warp 8) w ciagu 10 minut przelecialby 0,01 roku swietlnego w ciagu 10 minut (wg kalkulatora DITL). Przy zalozeniach jak powyzej dotyczacych odleglosci, strefa neutralna ma 0.005 roku swietlnego szerokosci a Romulus polozony jest 0,02 roku swietlnego od strefy. Jak widzisz bylem dosc... uprzejmy :)Teraz TNG: The Enemy. Wg Picarda planeta na jakiej rozbil sie Rmulanski okret znajdowala sie jakies 0,5 rs od granicy strefy. Warbird wchodzacy do strefy potrzebowal 6 godzin na przebycie strefy + pol roku swietlnego od granicy do planety. Warbird lata z maksymalna predkoscia jakichs 7,4 w (130%mocy - w9,4 [Tin Man], 100%mocy - x) proste rownanie :), ale wg Memory Alpha to warp 9 wiec taka liczbe zastosuje. Przez DS9 zamaskowane okrety latajace szybciej niz warp 6 byly narazone na wykrycie. 1) zakladajac ze warbird lecial z maks predkoscia w maskowaniu (warp 6) pokonany przez niego w ciagu 6 godzin dystans wynioslby okolo 0,27 roku siwetlnego. Za malo, wiec musial leciec szybciej.2) zakladajac ze lecial z warp 7,4 (maksymalna zaobserwowana przed DS9 predkosc w maskowaniu bez niszczenia systemow) - 0,55 roku swietlnego. To juz pasuje bardziej, strefa neutralna mialaby 0,05 roku swietlnego szerokosci, pasuje to TOS, ale patrzmy dalej.3) Przy warp 9 w ciagu szesciu godzin przelecialby okolo 1.05 roku swietlnego. czyli strefa ma 0,55 roku swietlnego. Wg mapki z TOS i zalozonych powyzej odleglosci, Romulus znajduje sie jakies 2 lata swietlne od strefy4) zakladajac ze lecial z maksymalna predkoscia zarejestrowna dla warbirda w maskowaniu (warp 9,4) przelecialby jakies 1,3 roku swietlnego, 0,8 rs dla strefy i okolo 3,2 na odleglosc od strefy do romulusa.5) biorac pod uwage inny fragment dialogu, mowiacy ze warbird przekroczy federacyjna granice strefy 5 godzin po wejsciu do niej, szerokos strefy wynosilaby miedzy 0,27 a 1 rs czyli mniej wiecej jak dla powyzszych kalkulacji. Jest to mozliwe, aczkolwiek niespecjalnie logiczne, zakladajace ze okret potrzebowal 5 godzin na przelecenie dystansu mniejszego niz pol roku swietlnego dzielace strefe od planety a te pol roku przelecial w godzine. Mozliwe sa zmiany predkosci - w strefie wolniej, poza nia szybciej, ale to takze nielogiczne.

Coen
    Participant

Tyle że w Balance of Terror jest zdaje się podane iż Strefa ma 1 RŚ. Używanie jednak mapy z tego odcinka jako mapy faktycznej jasno chyba wyjaśnia niezdolność Federacji do odniesienia jakichkolwiek sukcesów.Po 1) Mapa była nieopisanie stara. Zapewne pochodziła z góra 2165-70 co dowodzi iż jest na niej zaznaczonych tylko pierwszych kilka posterunków bo jeśli to wszystkie przy takiej szerokości owej sfery...cóż a ja myślałem ze linia Maginota była nieprzemyślana...Po 2) Lokacja Romulusa i Remusa jest co najmniej dyskusyjna. Bo niby skąd ludzie mieli wiedzieć gdzie znajdują się te planety? O Romulanach nie wiedziano NIC. Nawet jak wyglądają. Obie planety naniesiono wiec na chybił trafił aby durni kadeci i wykładowcy w GF wiedzieli jaka mapę pokazują. Zaś odbiegając od tematu. Wykrywać romulanskie maskowanie przy Warp 6 mogło tylko Dominium. Warbird waląc Warp 9 przeleciał by metr od osłon Entka D i ten nawet by go nie zauważył...

I. Thorne
    Participant

Zary, naprawde dobry wykład. Sam przez pewien czas usiłowałem korzystać z danych DITL-a, ale je porzuciłem. Powód - Kirk wspominałał, że od Ziemi do Quo'Nos jest 5 godzin w warp 5.Myślać logicznie (czyli najczęściej sprzecznie z kanonem) to czy Romulanie pozwoliliby na umieszczenie granicy i strefy neutralnej tak blisko Romulusa? Albo są głupcami lub Romulus nie leży tam gdzie pokazują mapy.Coen, w kalendarium trekowym czytałem, że układ Trianguli 128 został odkryty przez ziemska sondę jeszcze przed XXII wiekiem, ale nie wiem czy to jest informacja kanoniczna (przecież Romulanie by ja rozwaliliby, a nie pozwalali na badania).

Zarathos
    Participant

Tyle że w Balance of Terror jest zdaje się podane iż Strefa ma 1 RŚ.

Nie, nie jest.

Mapa była nieopisanie stara. Zapewne pochodziła z góra 2165-70 co dowodzi iż jest na niej zaznaczonych tylko pierwszych kilka posterunków bo jeśli to wszystkie przy takiej szerokości owej sfery...cóż a ja myślałem ze linia Maginota była nieprzemyślana...

Strefa nie zaczynala sie ani nie konczyla na tej mapce, pokazywala tylko wycinek strefy.

Lokacja Romulusa i Remusa jest co najmniej dyskusyjna. Bo niby skąd ludzie mieli wiedzieć gdzie znajdują się te planety? O Romulanach nie wiedziano NIC. Nawet jak wyglądają. Obie planety naniesiono wiec na chybił trafił aby durni kadeci i wykładowcy w GF wiedzieli jaka mapę pokazują.

Z tego co wiem, to nie wiedziano jak Romulanie wygladaja, a nie NIC. Jak z nimi walczyli to ostatecznie COS musieli wiedziec (prosta logika)

Zaś odbiegając od tematu. Wykrywać romulanskie maskowanie przy Warp 6 mogło tylko Dominium. Warbird waląc Warp 9 przeleciał by metr od osłon Entka D i ten nawet by go nie zauważył...

Dowodzik plis? Z tego co wiem, jak jeden Romulak usilowal leciec za E-d szybciej niz tez warp6 to nie mieli problemow z jego wykryciem.

I. Thorne
    Participant

Nowa częśc juz jest.

Niedługo poprawie różne błędy i wrzucę wszystko do poddziału cykle opowiadań.

Mod: w razie potrzeby połączenia postów i przeniesienia tematu - daj znać. 😉

Gosiek

Anonymous
    Guest

Fajowa kontynuacja Thorne 🙂

Podobało mi się pare rzeczy:

- Galae walcząc z Borg myśli

- Kolektyw o dziwo też

- Donatra Pretorem

Ciekawe jaką rekompenstate oferował prezydent UFP Romulakom za T'Vosha i reszte??

Komisja i Trwania Romulańskiego Ludu :roll:......

Borg musi mieć dużo tych detektorów tachionowych, aby podzielić Imperium na pół 😛

A czemu na miejsce bitwy wybrałeś układ Devron ???

(...) Scimitarom oraz zmodernizowanym Norexanom, by przedostały się na naszą stronę.

Czemu czyżby genocide na własnej rasie ???? A może użycie broni telaronowej na cyborgach ????

I. Thorne
    Participant

Rekompensaty: działa fazerowe, wyrzutnie pulsacyjne, napęd typu Pathfinder i kilka innych.Komisja Trwania Romulańskiego Ludu. To tłumaczenie na Polski nazwy Continuing Committee of the Romulan People.Detektory. A jak Borg ma wykrywać zamaskowane okręty?Wybrałem układ Devron bo jest w Strefie Neutralnej, a nie chciałem brać Iconii.Scimitary. Chodzi tu o technologię strzelania w maskowaniu, której Borg nie zna i na pewno na początku dostanie łupnia (parę innych niespodzianek też mam w rękawie).

Zarathos
    Participant

Jak wykrywac? Prosto - zasymilowac okret z maskowaniem (na pewno maja Klingonskie) i po problemie :)A detektory tachionowe to takie male badziewko - przerobic jedna planete na zasoby i po ptokach - jest ich wystarczajaco duzo.

Anonymous
    Guest

Rekompensaty: działa fazerowe, wyrzutnie pulsacyjne, napęd typu Pathfinder i kilka innych.

Mało i bez sensu, cyborgi zaadaptowałyby się po 1 starciu. Skąpa ta Federacja.

Nic dziwnego , że się Pretor nie zgodził.

To tłumaczenie na Polski nazwy Continuing Committee of the Romulan People.

A skąd nazwa angielska, z jakiegoś fan fica w , którym Romulaki są atakowane przez Borg ??

Detektory. A jak Borg ma wykrywać zamaskowane okręty?

Nie ma skanerów na pokładzie, poza tym by podzielić obszar RSE na pół potrzebowaliby ich od cholery. Ale fakt mają na to środki, dziwi mnie tylko , że Borg zaatakował ten system tak małymi siłami...., 300 drobnicy, parenaście cubów...

Ile okrętów liczy flota Imperium tak po ~ 20.000 ?? ( nowoczesnych )

UFP ~50.000 ( dużo przestarzałych )

IK ~25.000

Ale rozbawiło mnie wcześniej, że Breen wysłali na pomoc Romulakom tylko 60 okrętów.

Scimitary. Chodzi tu o technologię strzelania w maskowaniu, której Borg nie zna i na pewno na początku dostanie łupnia

Z pewnością jest tylko jedno ale, nawet jak strzelasz będąc zamaskowanym to cuby mają wystarczającą moc obliczeniową by przewidzieć ( probalistyka ) gdzie Scimitar będzie ( najbardziej prawdopodone położenie , wektor ataku ) i skoncentrować na tym punkcie ostrzał, eliminując okręt.

PS:

Czy żaden z was nie wpadł na pomysł aby wezwać na pomoc gatunek 8472 ????

Skoro Fedki mają nanity, slipstream i maskowanie fazowe + wiedze z Voya, to mogą odtworzyć przejście do płynnej przestrzeni w delcie , zmuszjąc w ten sposób Borg do przegrupowania...., to samo można zrobić w alfie...

W końcu Lameway uświadomiła gatunkowi, ze Federacja nie stanowi dla nich zagrożenia, można się sprzymierzyć....

Romulaki też mogłyby poszukać sposobu na kontakt z tą rasą.

Poza tym można poszukać innych koalicjantów np: Voth ( te dinozaury) jak i wprowadzić nowych np: Hydran z SFC --> lepsze niż Jemy, mnożą się jak króliki, nie da się zaasymilować, a technologicznie powinni przewyższać wszystkie kanoniczne rasy z alfy....

I. Thorne
    Participant

Mało i bez sensu, cyborgi zaadaptowałyby się po 1 starciu. Skąpa ta Federacja.

Nic dziwnego , że się Pretor nie zgodził.

Te rzeczy zaproponował mi Zary. I do torped nie można zaadaptować. Do antymaterii?

A skąd nazwa angielska, z jakiegoś fan fica w , którym Romulaki są atakowane przez Borg ??

Z DS9, gdzie Bashir był na Romulusie.

Nie ma skanerów na pokładzie, poza tym by podzielić obszar RSE na pół ptrzebowaliby ich od cholery. Ale fakt mają na to środki, dziwi mnie tylko , że Borg zaatakował ten system tak małymi siłami...., 300 dronicy, parenascie cubów...

U mnie Borg jest oszczędny. Rozwalą mu jeden sześcian, wyśle 5. Zniszcza 5 to wyśle 20. Skasuja 20 to sie wkurzy i wysle 100.

Jesli chodzi o Scimitary, to wiem o tym, ale uzyją nietypowej broni (ale o tym w ostatniej części).

Anonymous
    Guest

Hehe.... a co do tego mojego PS w poprzednim poście, to coś mi się przypomniało....Czy Voth jako rasa wywodząca się od hadrosaura ( o ile dobrze pamiętam ) nie zbulwerowałaby się faktem , że coś chce zniszczyć kolebke ich gatunku --> Ziemie ???Tyle, że trzeba by przekonać ich społeczeństwo, iż wywodzą się z tej planety, chociaż załoga Voya już to udowodniła, kwestia tylko zeby przekonać do tego masy...Ale to już działka Zara 😛 😛

Zarathos
    Participant

Romulaki dostana wiecej jak juz Donatra sie przylaczy do UFP :D8472 odpada (narazie) - nie lubia jak im sie butami do plynnej przestrzeni pchac. Sojusz Sojuszem, ale lepiej nie ryzykowac. Hydran moze wprowadze, technologia nie tyle lepsza co inna - na Borga moze przez jakis czas dzialac :)Co do Voth to nie pomyslalem. Ale zdaje sie ostatnim razem zastrzegli sobie zeby sie nimi nie kontaktowac bo bedzie kesim.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 77 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram