Forum Fandom Opowiadania Cykle opowiadań Nowe Światy - Imperium Romulańskie

Nowe Światy - Imperium Romulańskie

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 77 total)
 • Author
  Posts
 • I. Thorne
  Participant
  #2412

  Teraz możecie się popastwić na moim pierwszym opowiadaniem.Ale wcześniej dwie uwagi:Opowiadanie jest pisane jako uzupełnienie do cyklu Zarathosa i jest zgodne z dwiema pierwszymi częściami. Jednak potem może się mijać z jego wizją przeszłości.Romulanie nie maja porządnych jednostek ( tylko warbirdy i Norexany), więc inne sciągnąłem z gry St: Armada.Zapraszam do pisania konstruktywnych uwag.

  Zarathos
  Participant
  #26575

  Musze powiedziec, ze mi sie podobalo. Co prawda, jak juz napisalem na PM, namieszales mi w Wizji Przyszlosci :D, ale w sumie to dobrze. Zawsze milo pomeczyc sie troche nad pisaniem kolejnych czesci i wpasowywaniem ich w ukladanke.Licze na wiecej

  I. Thorne
  Participant
  #26642

  Poczekaj na 3 część, to dopiero pozmieniasz 😀 Ale postaram się dostosować do ogólnego planu, co mi przesłałeś.

  I. Thorne
  Participant
  #27088

  Oto druga część cyklu. Prace nad kolejnymi mczęściami w toku.

  I. Thorne
  Participant
  #29348

  Po dłuższej przerwie znowu wrzucam kolejną część. Tym razem kolejne będą publikowane szybciej.

  Riri
  Participant
  #29356

  *daje tworcy piwor1

  I. Thorne
  Participant
  #29397

  Za co? Za jakośc tekstu czy terminowość publikowania? 🙂

  Riri
  Participant
  #29402

  za text:)r1

  fluor
  Keymaster
  #29420

  Bardzo fajne, przyjemne opowiadania. Jedyne co mnie zastanowiło to wizja romulańskiego senatu i głosowania, którego procedura była IMHO zbyt podobna do tej obecnej w polskim Sejmie (brrr... ;D).

  I. Thorne
  Participant
  #29438

  Fluor, zauważ ( nie wiem czy to zmieniłem) że w pewnym momencie Pretor mówi "Panie i panowie posłowie" 🙂

  fluor
  Keymaster
  #29451

  Tak, brakowało tylko romulańskiego odpowiednika Andrzeja Leppera blokującego mównicę :DSam pomysł wielkiej inwazji Borg jest ciekawy i pytanie tylko jak Federacja naprawdę by się zachowała. Bo przecież należą do niej także wojownicze rasy, nie jest tak, że cała władza spoczywa w ręku pacyfistów. A zwłaszcza w takiej ekstremalnej sytuacji takie głosy powinny się podnieść.Troszkę mnie boli wizja GF, która kształtuje politykę (bo Janeway, Picard i Admiralicja tak chcą), a nie wykonuje to, co zostanie uchwalone przez Radę.

  I. Thorne
  Participant
  #29459

  Federacją i Klingonami zajmuje się Zarathos.A Rada federacji zakazała atakować jako pierwswza Borga.

  I. Thorne
  Participant
  #30481

  Dzisiaj dokończenie ucieczki Daredevila. Na pewno jeszcze wystąpi.Część o pomocy z Dominium w toku...

  Zarathos
  Participant
  #30538

  B'rele sa duuuzymi okretami mogacymi namieszac Galaxy, wiec New Orleans nie powinien miec wiekszych sznas przeciwko 2 takim okretom, ale to juz sprawa interpretacji co zacz ten B'rel.Ale Sovek i Akiry z transfazowkami poddajace sie romulanom to juz co najmniej dziwne. Akira sama moze w jeden salwie (uzywajac tf i zakladajac 100% celnosc) zniszczyc 45 okretow, a Sovek ze 2 razy tyle (tez zalezy od tego jakie wyrzutnie mu sie da). I od Nemezis/DS9 ataki torpedowe z bliskich odleglosci nie sa grozne, wiec te male okreciki dlugoby nie pozyly. Pomijam fakt nie stosowania sie dowodcow baz do rozkazow admiralicji oraz to, ze nagle zalogi okretow hurtem zdradzaja. Kapitanowie Federacji nie moga samodzielnie dobierac sobie zalog, co najwyzej glownych oficerow a i to jak dzial personalny ma dobry dzien :)Poza tym - calkiem fajne.

  I. Thorne
  Participant
  #30540

  Jak pamiętam B'Rele są małymi okręcikami i do tego dosyć starymi (nie chodzi o K'Vorty!).

  Federacyjne statki nie mogły użyć torped z powodu bliskości wrogich jednostek. Fala uderzeniowa uszkadzałaby strzelającego. Szczególnie gdy odległość wynosi kilkanaście metrów. Nawet gdy torpedy nieuszkadzają to fala uderzeniowa wybuchającego okrętu tak. A w ogóle czy Federacja rozpoczęła by walkę z sojusznikiem po podpisaniu traktatu pokojowego kilka tygodni wcześniej? Nie sądzę.

  A jeśli chodzi i dowódcę stacji i innych chciałem pokazać, że oficerowie GF są wyraźnie podzieleni i niektórzy cicho popierają Romulan.

  A jeśli kapitan ma ciche wsparcie ojca (oficera Sekcji 31) i niektórych Admirałów, a okręt był przeznaczony na tajne misje S31?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 77 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram