Forum Fandom Opowiadania Cykle opowiadań dział tymczasowy Nowe Światy - I tak to się zaczyna - część 6

Nowe Światy - I tak to się zaczyna - część 6

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • Zarathos
  Participant
  #2688

  Tagi: Star Trek, Inwazja Borg, Federacja, Kardassia, Romulanie

  USS Hornet, dawne terytorium Kardassiańskie

  Niewielki, rdzawy okręt wyszedł ze slipstream na granicy Kardassiańskiej i przez parę minut skanował przestrzeń. W okolicy było osiem detektorów i dwie sfery, pilnujące tego fragmentu przestrzeni. Potężne, inteligentne komputery zawiadujące okrętem wyznaczyły najlepszy kurs mający zminimalizować szansę wykrycia. Gdy kapitan go zaakceptował, okręt ponownie wszedł w slipstream. O ile szanse wykrycia przez Romulan czy Kardassian mogących tutaj operować były w sumie zerowe, o tyle Borg ze swoją znajomością technik lotów z prędkościami ponad warpowymi był zbyt groźnym przeciwnikiem, aby go ignorować. Tym bardziej, że Hornet miał za zadanie dowiedzieć się jak najwięcej o Borg i jego poczynaniach w dawnym systemie Kardassiańskim. Astrometrycy wykryli gwałtowny wzrost masy systemu ? wzrost który o dziwo nie oddziaływał na ciała niebieskie leżące czy poruszające się niedaleko systemu. Sprawa była warta zbadania.

  ?Sir, zbliżamy się do Kardassi.? poinformował sternik napiętym głosem. Po raz pierwszy od inwazji Federacja aktywnie działała na terytorium Borg. Obecność setek, jeżeli nie tysięcy okrętów czających się w pobliżu nie było zbyt zachęcające.

  ?Impulsowa, włączyć maskowanie.?

  Rdzawy okręcik zwolnił do prędkości impulsowej i zniknął, pochłonięty przez inny wymiar. Nowoczesne maskowanie fazowe miało zapewnić praktyczną niewykrywalność ? żeby zobaczyć lub wykryć okręt trzeba by znać fazę w jakiej się znajdował ? a możliwości były nieskończone.

  ?Sir, czujniki wykrywają.. coś.?

  ?Dziękuję za precyzyjną informację.? Zgryźliwie odpowiedział dowódca okrętu. ?Monitor.?

  Gdy na maleńkim monitorze pojawił się obraz wygenerowany na podstawie odczytów z czujników, kapitan mimowolnie przeprosił oficera taktycznego. To faktycznie było ?Coś?. A konkretniej gigantyczna konstrukcja obejmująca cały układ słoneczny. Wyglądało to tak, jakby ktoś przerobił układ planetarny na gigantyczny motek splątanego drutu.

  ?Wyłączyć maskowanie, skan aktywny, pełen zakres. Piętnaście sekund. Potem zbieramy się stąd w cholerę. Wykonać.?

  Centrum dowodzenia Borg

  ?Okręt wykryty

  Unimatryca 001/A, siatka przestrzenna 21, subsektor 1.

  Identyfikacja niemożliwa.

  Analiza emisji napędu w toku.

  ...

  Emisje napędu kompatybilne z gatunkiem 116

  Prawdopodobieństwo ujawnienia okręty gatunku 116 ? zerowe.

  Analiza systemów skan...

  Okręt wszedł w slipstream. Szansa przechwycenia ? zerowa. Brak okrętów wyposażonych w ten rodzaj napędu.

  Okręt kieruje się w stronę terytorium Federacji Zjednoczonych Planet.

  Wyznaczono dyrektywy pościgu. Okręt sekcji 29/AA/45 uaktywnione, pościg podjęty.?

  Dwadzieścia pięć minut później Hornet opuścił slipstream i wszedł do układu oznaczonego na mapach jako HD-98223/21 i będącego jednym z tysięcy podobnych, nienadających się do kolonizacji i nie mających nic wartościowego systemów na terenie UFP. Układ zyskał sens istnienia, gdy pojawił się Borg. Tutaj mieściła się placówka Wywiadu Floty Gwiezdnej ? i tutaj Hornet miał zameldować się po zakończonej misji. Radio slipstream było szybsze od systemów podprzestrzennych Horneta i pewniejsze. Przynajmniej dopóki nikt nie dysponował podobnym systemem.

  Okręt nie wiedział, że ma towarzystwo, a obecność w systemie układu podwójnego ? białego karła i gwiazdy neutronowej powodowało, że odczyty czujników były co najmniej mocno ograniczone. Dlatego zresztą wybrano ten układ. Wywiad i Instytut Daystroma sądziły, że nawet Borg nie będzie w stanie skutecznie skanować tej przestrzeni. W sumie mieli nawet rację. Ale Borg mógł śledzić okręty do niego wlatujące.

  ?Dziękujemy kapitan... Borg!? alarmy zawyły niemal jednocześnie na małej stacji jak i na Hornecie. Pojawienie się grupy pościgowej kolektywu było zaskoczeniem dla całego personelu Federacji. Nie sądzono, że Borg zdecyduje się na naruszenie przestrzeni Federacji.

  ?Załadować kulomiot, sternik, naprowadź nas na prowadzący sześcian.?

  Hornet zawrócił i gwałtownie przyspieszył, kierując się na prowadzący grupę sześcian taktyczny.

  ?Okręt wykryty,

  Porównanie konfiguracji z okrętem przechwytywanym ? zgodność 100%.

  Wykryto obiekt.

  Identyfikacja ? stacja kosmiczna. Typ ? Regula 1, przynależność ? Federacja Zjednoczonych Planet.

  Prośba o wytyczne.

  Kontakt z kolektywem zerwany. Przyczyna ? zakłócenia podprzestrzenne generowane przez układ binarny. Aktywacja oprogramowania autnomicznego. Wytyczne potwierdzone. Aktywizacja systemów łą...?

  Dwie błękitne chmury wbiły się w bok sześcianu. Energia kinetyczna pocisków była gigantyczna ? trafiony sześcian mimo swej masy zatrząsł się i zwolnił. Z trafionego pancerza buchnęły strugi plazmy ? szybko rozproszonej przez próżnię. Po sekundzie następne pociski wbiły się we wnętrze okrętu i trafiły w system przekaźników energii ? reakcja łańcuchowa rozerwała okręt.

  ?..

  Sześcian 234/99/12 zniszczony.

  Aktywizacja systemów łącznoś...?

  Do obrony włączyła się stacja. Dwa białe pociski uderzyły w pola okrętu Borg który chwilę później eksplodował. Hornet przeleciał w pobliży sfery niszcząc ją pojedynczym wyładowaniem z działa magnetycznego i skierował się na następny sześcian.

  ?...

  Sześcian 100/AA/2 zniszczony.

  Aktywizacja systemów łączności.

  Jesteśmy Borg,wyłą...?

  Niechroniony pancerzem sześcian asymilacyjny nie miał najmniejszych szans gdy uderzyły w niego dwa pociski magnetyczne. Kolejna eksplozja zmieniła okręt Borg we wrak. Ze strony stacji nadlatywały kolejne torpedy...

  Kwatera Główna Wywiadu Floty Gwiezdnej, Merkury

  ?... I tak to mniej więcej wygląda od strony Kardasskiej. Wysłaliśmy Horneta, żeby sprawdził co się dzieje na Kardassi, ale nie sądzimy, żeby było gorzej niż jest teraz.?

  ?Gorzej być nie może.? Potwierdził admirał Picard, niedawno włączony do dowództwa Wywiadu ze względu na swoją znajomość Kolektywu. ?Najgorsze jest to cholerne czekanie. Borg wie, że atak na nas i naszych obecnych sojuszników to straty tak duże, że może zachwiać jego egzystencją. I wie, że my wiemy.?

  ?I wie, że i tak nas pokona? dodała dyrektor Uhura. ?Co projektem Ucieczka??

  ?Testują przekaźniki. Na razie wysłali parę cząsteczek i zadziałało. Ale wygenerowanie przejścia dla okrętu, nie mówiąc o flocie...?

  ?W takim razie dalej czekamy. Co z Tzekheti??

  ?Ma'am, mamy sygnał ze Stokrotki. Hornet wykonał misję, ale Borg go wyśledził.?

  ?Ich status??

  ?Hornet i stacja zdołali odeprzeć atak ? zniszczyli szesnaście okrętów wroga. Ewakuują posterunek. System zostanie zniszczony.?

  ?Dobrze, wyślijcie dane do sekcji analiz. Dziękuję.?

  Oficerowie zebrani w biurze popatrzyli na siebie. Borg przekroczył terytorium Federacji. Ciekawe, testowali ich tylko, czy to już przygotowania do inwazji??

  ?Ma'am, wiadomość od agentów Sekcji na Romulusie. Romulańskie terytorium zostało przecięte przez Borg na dwie części.?

  ?Pięknie. Mają głupcy czego chcieli.?

  ?Romulanie nie są głupcami? zaprotestował Picard, znający Romulan lepiej niż ktokolwiek na sali, pomijając być może Uhurę. ?Zapalczywi i podstępni ? tak. Ale nie głupi. Postąpili tak jak mogli i jak dyktowała im racja stanu ? walczyli z przeciwnikiem. Może odrzucenie sojuszu z nami nie było najrozsądniejsze, ale rozsądniejsze niż przystąpienie do niego na ślepo ? a tego od nich żądaliśmy.?

  Uhura skinęła głową.

  ?Co na to pretor??

  ?Nie wiem, ma'am, wiadomo, że został odcięty od Romulusa i że konferował z którymś z senatorów, ale odkrycie z którym będzie trudne.?

  ?Niech Sekcja da sobie spokój. Będzie wiadomo gdy wybiorą nowego pretora. Dziękuję.?

  ?Wyślemy im gałązkę oliwną??

  ?I propozycję nowego sojuszu??

  ?Zarekomenduje to prezydentowi, ale to decyzja polityczna. Zobaczymy. Admirale, jak tam projekt Scorpion?"

  Ziemia, sekcja kierowania Flotą Północną UFP

  Młoda komandor siedząca nad wielką mapą (czy raczej przed nią) miała nie lada orzech do zgryzienia ? czemu dawała wyraz rzucając od czasu do niezbyt wybrednym rosyjskim wyzwiskiem. Komandor Susan Ivanova była adiutantem admirała Kuzniecowa, dowódcy czwartego zgrupowania GF pod względem wielkości. I ? jak zwykle ? admirał na jej barki zrzucił opracowanie przygotowania wstępnego projektu integracji jednostek Tzekethi do floty Północnej. Pięć tysięcy czterysta sześćdziesiąt siedem okrętów wojennych plus okręty wspomagające miały dołączyć do flotylli admirała. A terytorium jakie mieli pod opieką rozrosnąć się o terytorium Tzenkethi ? czyli odpowiednik mniej więcej dwunastu sektorów.

  To akurat nie było najgorsze. Ona, podobnie jak admirał, hołdowali przekonaniu, typowo rosyjskiemu zresztą, że nie ma czegoś takiego jak za dużo okrętów. Zazwyczaj to jest za mało okrętów do wykonania zadania. Dostali posiłki, ale dostali je w formie jednostek zbudowanych według innej doktryny niż ta którą kieruje się GF i nadające się do współpracy z pozostałymi okrętami FP jak papier ścierny do podcierania się ? czyli wcale.

  Na szczęście Tzekheti nie żądali jeszcze ? jeszcze ? ewakuacji ich cywilów na terytorium GF. Swoją drogą ? co zaoferowali im nasi politykierzy, że się zgodzili na ten sojusz? Bo przecież nie technologię?

  Teokracja Tzekethi, Tzeketh, siedziba autarchy

  Potężny Tzekethczyk w zadumie oglądał przesłane przez Federację dane. Gdy tylko powiadomili go, podczas negocjacji, o tym projekcie sądził że są wariatami. Ale wariaci czy nie, oferowali coś, czego Romulanie nie byli w stanie zaoferować. Szczególnie ostatnimi czasy ? bezpieczeństwo. I możliwość skutecznej walki, jeżeli Borg zdecyduje się zaatakować Federację. To dlatego zgodził się na ten sojusz. A raczej wstąpienie Teokracji do Federacji ? bo trudno inaczej to nazwać.

  Opłaciło się ? liczba patroli Borg na granicach Tzenkethu spadła o ponad 50%. No i wycofali znad granicy większość ciężkich okrętów. Fakt, część z Rady nie była zadowolona ? woleliby walczyć razem z Romulanami, ale przejście na stronę Federacji Tholian przekonało ich ostatecznie. Autarcha miał tylko nadzieję, że ci maniacy walki nie będą chcieli czegoś kombinować za jego plecami.


  I. Thorne
  Participant
  #38334

  Całkiem fajne i do tego pierwsza potyczka z wrogiem.Szkoda tylko, że Kolektyw nie otrzyma informacji o nowej broni Federacji. 🙂

  Anonymous
  Guest
  #38348

  Fajne opo, choć mi się najbardziej podobał kulomiot 🙂

  Dziwne, że Borg zdecydował się naruszyć terytorium UFP ( badanie reakcji Federacji ?? ) , ale się odmóżdzone Yeti przejechały 😀

  Jak duża jest to Ek , że broń ta przenika osłony ( adaptacja nie działa ??!!, nic nawet minimalizacja efektów ) i pancerz kompozytowy Borga ????

  „Gorzej być nie może.”

  J.L. Picard --> w końcu zdali sobie z tego sprawę....

  Borg wie, że atak na nas i naszych obecnych sojuszników to straty tak duże, że może zachwiać jego egzystencją. I wie, że my wiemy.

  Klingoni też mają od UFP generatory pancerza i transfazówki, dali im je ????

  Za darmo ????

  Ma'am, wiadomość od agentów Sekcji na Romulusie.

  Hehe S31 działa jak zwykle doskonale i spełnia swoją misję. 😎

  Jestem wobec nich strasznie sentymetalny od czasu wojny z Dominium.

  Tzenkethi + Tholianie dołączyli w końcu do Federacji 😀 , jedyne słuszne rozwiązanie.


  A co do Hydran ( z Manuala SFC ):

  Rasa:

  The atmosphere of the Hydran homeworld is rich in methane which they

  breathe. This would be uncomfortable (or fatal) to most Federation

  species.

  Hydrans have three arms, three legs and three eyes. Their skin is tough

  and leathery. Hydrans have three sexes that are generally referred to as

  the Male, Female and Matriarchal. All births result in triplets (one of

  each sex), which are cared for by the Matriarchal. Males tend to

  dominate the command and technical positions, while females form most

  of the labor force, fighter pilots, and ground combat troops. Some

  females can hold command positions, or even the throne. Matriarchals

  are non–sentient and never hold positions in business or industry.

  The Hydrans have a Pantheon of minor gods, some of which are of a

  higher order (and the order may change as different political factions

  come to power within any given group.) Each household has its own god

  or gods, as does each starship, squadron and fleet.

  The Hydran government is a Monarchy. The lines of succession are quite

  complex since the Hydrans are anything but monogamous. The Royal

  Family consists of approximately 30,000 beings, with some 1,200

  Princes (both male and female.) Theoretically, any one of the

  princes could ascend to the throne. There is an extensive nobility

  46 that involves itself in internal politics and a strong Civil Service that 47

  actually runs the day to day

  affairs of government.

  Okręty:

  HYDRAN STARSHIPS

  The starships of the Hydran Kingdom come in one of three flavors: fusion and fighter armed for close combat, hellbore armed for long–distance support fire and command ships with both types of weaponry. The hellbore–armed ships are less common than the fusion and fighter armed ships. This is fitting with the Hydran fighter doctrine. The smaller fighters are used to harass and attack the enemy, giving the fusion armed ship time to close the distance and reach firing range. Hydran ships are well known for their sturdiness. They can take a substantial amount of internal damage before losing

  critical systems.

  Zar:

  Hydran moze wprowadze, technologia nie tyle lepsza co inna - na Borga moze przez jakis czas dzialac

  Mimo wszystko uważam , że jest lepsza --> no może teraz jak UFP ma pancerz generowany i transfazówki to się jakoś wyrównuje, ale i tak ( na podstawie SFC ) działa fuzyjne i pociski hellbore sieją spusztoszenie po trafieniu.

  PS:

  Hydrańską fregatą rozwaliłem ( na admiral ) klingoński heavy cruiser 😆 😆

  Lekki krążownik wystarcza by pokonać podstawową wersje Constitution.

  Dwadzieścia pięć minut później Hornet opuścił slipstream

  Biorąc pod uwagę, że Dauntless w jakimś krótkim okresie czasu przeleciał b. dużą odległość to Hornet jest na 2 końcu Federacji 😮

  Zarathos
  Participant
  #38358

  Dauntless to Dauntless - okret z dopracwana technologia. Slipstream UFP to mieszanka projektu Excelsior i technologii przywiezionej przez Voyagera. Znacznie szybszy niz warp, ale do okretow rasy Arturiusa im daleko. Tez gralem w SFC (na admiral) i nie mialem nadzwyczajnych problemow z Hydranami (moze dlatego ze gralem glownie okretami rakietowymi :D).S31 u mnie to po prostu komorka kontrwywiadu uprawniona do aktywnych dzialan na terytorium wroga (lapia lub w inny sposob eliminuja agentow przeciwnika). Jak znajda cos ciekawego to informuja, ale glownie sa kontrwywiadowcami.Klingonie dostali pancerz i transfazowki i obecnie wspolpracuja przy innych programach badawczych GF dotyczacych walki z Borg. Federacja uzbraja Vor'che w te 'lance fazerowe' z All Good Things, dostaja nowe oslony, pancerze, torpedy etc.I nie za nic - Klingonie musieli zaakceptowac warunki sojuszu - zadnej walki z Borg dopoki UFP na to nie pozwoli. Kulomiot jest bronia kinetyczna wiec adaptacja nie dziala - nie ma sie do czego zaadoptowac: to tak jak Borg nigdy nie dostosowal sie do broni recznej (noze etc). A moc ma pi razy oko 3-4 razy wieksza niz dezintegrator izomagnetyczny z Voyagera. Wystarczy zeby przebic pancerz na szescianie albo przebic na wylot nieopancerzony okret.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram