Forum Fandom Opowiadania Cykle opowiadań dział tymczasowy Nowe Światy - I tak to się zaczyna - część 2

Nowe Światy - I tak to się zaczyna - część 2

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Participant

Tagi: Star Trek, Inwazja Borg, Federacja, Kardassia, Romulanie

I tak to się zaczyna cz.2

Baza Gwiezdna 275

- Jak to nie? ? admirał Ross był wyraźnie zdziwiony.

- Po prostu, admirale. Zdecydowaliśmy, że Federacja nie pomoże Kardassianom. Nie mamy wystarczających sił, aby walczyć z kolektywem poza naszymi granicami. Kanclerz Martok zgodził się z nami.

- Borg atakują naszych sąsiadów a my nic nie zrobimy. Przecież jeżeli ich pokonają, to będziemy mieli Borg pod bokiem. To szaleństwo. ? powiedział Picard, stojący obok Rossa.

- Niech się pan liczy ze słowami, admirale ? prezydent spojrzał na Picarda ? To ostateczna decyzja. Admirale Ross, V i XII flota mają zgrupować się nad granicą z Kardassią i mieć oko na Borga. Ale zakazuje przekraczania granicy. Oraz atakowania Borg. Możecie tylko odpowiadać na atak.

- Ale? - zanim Ross zdołał cokolwiek powiedzieć, obraz prezydenta zniknął

Kardassia Prime

Gul Cenas krążył po Sali dowodzenia niczym lew w klatce. Tak zresztą się czuł. Przejął dowodzenie flotą Unii po tym jak Dukat zginął a Damar został asymilowany. Dowodził najmniejszą flotą w historii Unii. Najsłabszą. Upokorzoną. I walczącą z niepokonanym przeciwnikiem. Od przegranej wojny minęły lata, ale Kardassia nadal nie odzyskała swojej siły. A teraz musiał?

- Gul? ? jeden z jego oficerów wbiegł do Sali. Było to dość niecodziennym widokiem, jednak Cenas nawet się nie uśmiechnął. ? Mamy odpowiedź od Federacji.

Podał mu padda, który chwilę później z rozmachem uderzył w ścianę.

- Sir..?

- Nie dostaniemy posiłków ? Gul spojrzał na mapę. Osiemdziesiąt ciężkich krążowników, paręset niszczycieli i drobnica w rodzaju Hideki. Wszystko co mu pozostało. Wszystko to zgromadzone tutaj, na Kardassii. Pozostałe planety, jedna po drugiej, padały łupem Borg. Jeszcze parę tygodni i zjawią się tutaj. Nie łudził się, że zdoła obronić planetę. Powoli podszedł do głównej konsoli i uruchomił ogólno-planetarny alarm.

- Tu Gul Cenas. Zarządzam ewakuację planety. Powtarzam, zarządzam ewakuację planety.

Odwrócił się do swoich ludzi.

- Przygotujcie plany. W pierwszej kolejności dzieci, młode, płodne kobiety oraz mężczyźni. Artyści, naukowcy, potem, jeżeli wystarczy miejsca, reszta. Każdy okręt w Unii, zdolny latać w warp ma zostać skonfiskowany. ? przerwał ? nawet jeżeli zginie Kardassia, Kardassianie muszą przetrwać?

USS Raven

Raven był niewielkim okrętem klasy Saber, przeznaczonym do głębokiej penetracji wrogich granic. Zbudowany jeszcze w czasie Wojny z Dominium, wielokrotnie penetrował przestrzeń Dominium bez wykrycia. Gdyby sojusznicy Federacji, szczególnie Romulanie, dowiedzieli się o jego istnieniu, dostaliby białej gorączki. Tym bardziej, iż Raven był zdolny spenetrować nawet systemy ochronne Kardassii Prime.

Tym razem jednak miał znacznie poważniejsze zadanie niż śledzenie Kardassian. Jego celem był Kolektyw.

Wyposażony w osłony wielo-adaptacyjne okręcik pozostawał praktycznie niewykrywalny dla Borg, a jego specjalne właściwości dodatkowo utrudniały wykrycie.

Załoga Ravena w milczeniu obserwowała atak czterech sześcianów taktycznych i jednego asymilatora na kolonię Kardassian. Odarta z okrętów i chroniona tylko przez automatyczne systemy ochronne nie miała szans. Jednak Kardassianie nie mieli zamiaru tanio sprzedać swojego życia. Platformy OP były wystarczająco silnie chronione, aby przetrwać nawet paręnaście sekund zmasowanego ostrzału przez Borg. A Kardassianie nie byli Federacją ? co z niejakim smutkiem stwierdził kapitan Ravena ? i nie atakowali falami. Wszystkie platformy w zasięgu atakowały jednocześnie pojedynczy okręt, koncentrując okręt na jednym wycinku pola. Rezultaty były zaskakujące.

Sześciany taktyczne niszczyły jedną platformę po drugiej, ale zajmowało im to paręnaście sekund na każda. Te paręnaście sekund wystarczało do wystrzelenia średnio dwudziestu torped i trzydziestu-czterdziestu salw disruptorów.

Kolejna salwa przełamała pola asymilatora na jednym z fragmentów osłon i pociski wgryzły się w nieosłonięty pancerzem kadłub. Bez swoich osłon okręt kolektywu nie posiadał najmniejszej ochrony i załoga Federacyjnego okrętu mogła zobaczyć to samo, co swego czasu oglądał kapitan Picard podczas pierwszego kontaktu z Borg ? disruptory i torpedy wyrywały potężne kęsy kadłuba w ciągu paru chwil rozrywając olbrzymi okręt na strzępy.

To jednak nie mogło pomóc kolonii. W przeciwieństwie do asymilatora, te okręty miały nie tylko silniejsze osłony, ale i potężny pancerz. Systemy obronne zdołały uszkodzić jeden z nich, ale po kolejnej minucie ostrzału ostatnia platforma eksplodowała. Sześciany, nie niepokojone przez nikogo zbliżyły się do orbity kolonii?

Raven zawrócił i wszedł w warp. Do granicy z Federacją miał tylko 15 minut, ale to było 15 najdłuższych minut w życiu federacyjnego kapitana. Zdobył informacje. Cenne informacje. I w sumie głupią wskazówkę jak walczyć z Borg. Coś z czego wielu kapitanów i admirałów od dawna wiedziało. Flota miała jednak pecha i zazwyczaj podczas starć z Borg dowodzili nimi idioci, którym zwidywały się kawaleryjskie ataki.

Zarathos
    Participant

Tak jak mowilem, krotki ale czesciej niz zwykle 🙂 cz2 napisana

Sai
    Participant

I taka forma mi odpowiada, szybko, celnie i na temat, ciekawi mnie co skłoniło prezydenta do tak głupiej decyzji, już myślę jakiego asa mu wsadziłeś do rękawa ? Albo…. Czekam na ciąg dalszy, już mnie zasymilowała ta seria. 😀

I. Thorne
    Participant

Ja mam pytanko związane z moją częścia opowiadania.Gdzie w sieci można znaleźć kompletne mapy kwadrantu alfa wraz z odległościami?. Nie chcę sam wymyślać nazw układów, wolałbym trzymac się kanonu.

Zarathos
    Participant

prawde mowiac nie ma takiej mapy. wiem ze ktos kiedys probowal zrobic cos takiego, ale jak mu wyszlo ze cardassia prime jest w tym samym miejscy co kronos to dal sobie spokoj.

Najlepsze [kanoniczne] dane znajdziesz tutaj

Jest tam tez troche niekanonicznych opowiadan. Moze ci to pomoze.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram