Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Nowe sterowanie dla lotniskowców

Nowe sterowanie dla lotniskowców

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Melnikor
  Participant
  #7478

  Dołączona grafika

  W odpowiedzi na prośby i sugestie graczy pilotujących lotniskowce Cryptic stworzył nowy interfejs dla tych okrętów, jak również zmodyfikował nieco mechanikę myśliwców. Nowe UI pozwoli graczom na wydawanie rozkazów poszczególnym skrzydłom jak i szerszy wgląd w ich stan: ilość wypuszczonych myśliwców, ich HP, poziom tarcz i rangę. Dokładniejsze informacje w dalszej części artykułu.

  [more]

  Dołączona grafika

  Nowy interfejs oznacza nowe możliwości dowodzenia. Od tej pory będzie można ustawiać poszczególne tryby (Attack, Escort, Intercept, Recall) konkretnym skrzydłom, lub jak dotychczas wszystkim naraz jednakowy. Opcja ta pozwoli graczom na zastosowanie nowych, do tej pory niedostępnych taktyk.

  Dużą nowością wprowadzaną przez tą zmianę mają być rangi dla myśliwców. Każdy z 5 poziomów ma zwiększać możliwości jednostek pokładowych na polu bitwy, a zdobywane będą za czas spędzony przez nie w aktywnej walce. Nie będzie to jednak parametr stały, oznacza to że za każdym razem startujące maszyny będą zaczynać bój z zerowym doświadczeniem, aby po ok. 5 minutach osiągnąć pełnie swoich możliwości.

  Każdy awans przywracać będzie myśliwcom 25% hp oraz dawać dodatkowe bonusy:

  • +5/10/15/20/25% Maximum Hull HP
   • Tachyon Drones, Siphon Drones oraz Shield Repair Drones otrzymają +10/20/30/40/50% Max HP, ze względu na małe zdolności bojowe.
   • Runabouts, Delta Flyers oraz Frigate Hangar crafts otrzymają tylko +2/4/6/8/10% Max HP, w związku z dużymi wartościami bazowymi.
  • +2/4/6/8/10% Damage Bonus
  • Jednostki pomocnicze (nie bojowe) dodatkowo otrzymają:
   • Tachyon Drones będą jednorazowo wysysać o 10 więcej tarcz, na każdą Rangę.
   • Shield Repair Drones będą skuteczniej leczyły tarcze, o 10% na każdą Rangę.
   • Siphon Drones chwilowo nic ponad dodatkowe HP.

  Początkowa zdolność bojowa carrier petów została zmniejszona o 4%, oznacza to że dotychczasowe wartości jednostki te osiągać będą posiadając 2 rangę. Ujednolicono także interwał czasowy pomiędzy startem poszczególnych statków, i wynosić on będzie teraz 2 sekundy.

  Ważną zmianą jest również fakt iż ponowne przywołanie skrzydła nie będzie kasowało starego, a jedynie uzupełniało stracone jednostki. A skoro już mówimy o stratach, poprawione AI ma zapobiegać wlatywaniu petów w środek wybuchających wrogów co zwykle kończyło się utratą całej formacji. (Z tej poprawki mają skorzystać również inne pety z rodzaju spodków, czy multivector'ów.)

  Dołączona grafika

  Znaczny lifting przeszła również komenda "Recall". Tak jak dotychczas będzie ona służyła do wycofania myśliwców z walki. Jednak teraz jednostki te po 15 sekundach rozpoczną dokowanie do okrętu macierzystego gdzie przejdą naprawy i będą chronione przed zniszczeniem. Nie będą one jednak zdobywać kolejnych rang, ale nie stracą również tych już posiadanych. Ustawienie im innego trybu zaowocuje natychmiastowym startem i powrotem do akcji z nowymi siłami.

  Wszystkie te zmiany można sprawdzać już na serwerze testowym Tribble

  Źródło: Legacy of Romulus Dev Blog #32[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram