Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Nowe sceny w Blade Runerze?

Nowe sceny w Blade Runerze?

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Dalek
  Participant
  #3261

  Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Ridley Scott szykuje czwartą wersję Blade Runnera na DVD w związku z 25 rocznicą powstania filmu. Pierwsza i druga wersja kinowa (amerykańska i międzynarodowa, niemal identyczne) były kompromisem między reżyserem a producentem filmu. W roku 1992 Ridley Scott wypuścił tzw. Director's Cut. Reżyser dokonał kilku drobnych zmian w filmie:

  a) usunął komentarze z offu głównego bohatera Ricka Deckarda granego przez Harrisona Forda,

  b) dodał odrzuconą scenę snu z jednorożcem sugerującą, że Deckard również jest androidem.

  c) pozostawił zakończenie otwartym, likwidując tym samym Happy End. Modyfikacje te, choć niewielkie znacząco zmieniły odbiór filmu. Co nowego reżyser pokaże w czwartej edycji tzw. Final Cut?

  [more]

  Jak donosi oficjalna strona Joanny Cassidy, aktorka właśnie nagrała dodatkowe sceny z udziałem jej bohaterki replikantki Zhory. Z tekstu na stronie nie można wywnioskować czy sceny znajdą się w filmie, czy też będą to dodatki. Aktorka wystąpiła w oryginalnym kostiumie, który zachowała od czasu produkcji filmu.

  Najnowsze wydanie DVD, które ukaże się najprawdopodobniej w tym roku, będzie zawierać wszystkie wyżej wymienione wersje filmu. Także każdy będzie mógł cieszyć się swoją ulubioną edycją.

  [/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram