Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Nowe Planety

Nowe Planety

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 172 total)
  • Author
    Posts
  • Hemrod
    Participant
    #50622

    Bez sensu. To jedna osoba będzie galaktykę badać? Poza tym jeżeli każdy by tak myślał to nigdy nie wyszli byśmy poza etap jaskiń.

    Mógł bym się uczyć, ale nigdy nie zdobędę pełni wiedzy ergo nie uczmy się :>

    Ten pan co to powiedział nie wydaje mi się taki mądry :>

    klapaucjusz
    Participant
    #50623

    No cóż przykro mi, ą myślę, że temu Panu też by było, że jeszcze jest ktoś taki, kto mimo absurdalności założeń próbuje jednak dyskutować . Możemy więc stworzyć taki model gdy Ziemia zbiera informacje o 1000 układach, w ciągu godziny. Daje to rocznie informacje o około 10 milionach układów.100 milionów przez 10 lat ,miliard przez pokolenie. Ponieważ nasza galaktyka liczy 200 do 400 miliardów gwiazd, w tym iście ekspresowym tempie zdobędziemy całą nam potrzebną informację w ciągu powiedzmy 300 pokoleń. No to teraz proponuje wysłać 100 ekspedycji na rok i policzyć kiedy to zbadamy całą galaktykę. Przedtem jednak należy wykonać abstrakcyjny bilans energetyczny takiej operacji. Rzeczywistego się nie da bilansu zrobić niestety.PsMam nadzieje,że nie pomyliłem się w rachunkach na korzyść modelu.

    Hemrod
    Participant
    #50625

    Ja się zgadzam, że dużo czasu trzeba by poświęcić na badania galaktyki i że możemy nigdy jej nie zbadać całej, ale pytam się co z tego? Jakąś jej część zbadamy i to może nam dać odpowiedzi na ważne dla ludzkości pytania:-Czy jesteśmy sami we wszechświecie?-Jak to się wszystko zaczęło-i jak to możliwe, że L. Kaczyński został prezydentem 😀 [dobra taki polityczny żarcik]"Podróżuję nie aby dotrzeć gdziekolwiek, ale żeby iść. Podróżuję dla podróżowania. Najważniejsze to poruszać się" (luźne tłumaczenie :D)

    klapaucjusz
    Participant
    #50627

    Autorem myśli jest jeden z najwybitniejszych fizyków drugiej połowy XX wieku, autor wielu powieści SF niejaki Sir Arthur Charles Clark.No cóż chyba jednak ten pan jest bardzo mądry.

    Zarathos
    Participant
    #50628

    To ja dla odmiany pozostanę wiernym idei forum i zostanę przy sci-fi. I cytatach stamtąd. Tłumaczenia są moje, więc mogą być ciut niedokładne. Ale oddają ideę.

    - Is it worth it? Should we just pull back, forget the whole thing as a bad

    idea and take care of our own problems at home?

    - No. We have to stay here and there's a simple reason why. Ask ten

    different scientists about the environment, population control, genetics and

    you'll get ten different answers, but there's one thing every scientist on the

    planet agrees on. Whether it happens in a hundred years or a thousand

    years or a million years, eventually our Sun will grow cold and go out.

    When that happens, it won't just take us. It'll take Marilyn Monroe and

    Lao-Tzu and Einstein and Morobuto and Buddy Holly and Aristophenes ..

    and all of this .. all of this was for nothing unless we go to the stars

    Mary Ann Cramer interviews Cmdr. Sinclair, B5:"Infection"

    - Ale czy warto? Może powinniśmy po prostu wycofać się, zapomnieć o tym wszystkim, jak o złym śnie i zająć się własnymi problemami w domu?

    - Nie. Musimy zostać tu, gdzie jesteśmy, i to z bardzo prostego powodu. Proszę zapytać dziesięciu różnych naukowców o środowisko, kontrolę populacji, genetykę. Dostanie pani dziesięć różnych odpowiedzi. Ale jest jedna rzecz, co do której każdy naukowiec na Ziemi jest zgodny. Cokolwiek stanie się za sto, albo tysiąc, albo milion lat, w końcu nasze Słońce zestarzeje się i zgaśnie. A kiedy to się stanie, nie zabierze ze sobą tylko nas. Zabierze Marliyn Monroe i Lao-Tzu i Einsteina i Moroboto i Buddę i Arystotelesa... wszystko... wszystko to co osiągneliśmy będzie na nic, chyba że powędrujemy w gwiazdy"

    Wywiad Marry Ann Cramer z komandorem Sinclairem, B5:"Infection"

    A co do tego, że nigdy wszystkiego nie odkryjemy:

    They are a mystery and I am both terrified and reassured to know that

    there are still wonders in the Universe, that we have not explained

    everything

    Ambassador G'Kar, B5:"Mind War

    Są tajemnicą i prawdę mówiąc jestem szęśliwy, i przerażony, wiedząc, że wciąż są cuda we wszechświecie, że jeszcze wszystkiego nie wyjaśniliśmy.

    Ambasador G'Kar, B5:"Mind War"

    I. Thorne
    Participant
    #50630

    Czyli według założenia Clarka cała idea treka jest po prostu do bani. Po co odkrywac nowe światy? Po co szukać braci w rozumie? Po co rozwijać technikę? Nejlepiej siedzmy na tyłku i odważnie nic nie róbmy.PS. Przypominam jeszcze, że Droga Mleczna nie jest jedyną galaktykę we wszećhświecie i jeśli podany wynik pomnożymy przez ich liczbę to da nam setki tysięcy lat na poznawanie całego kosmosu.

    Velo
    Participant
    #50638

    Wszystko po kolei. Galaktyka jeszcze może parę dziesiątek lat poczekać. Najpierw polatajmy wpierw po układzie słonecznym. Pierwsze przygotowania są już czynione. Następca promów, czyli statek Orion, ma właśnie służyć jako pojazd międzyplanetarny 🙂 (do Księżyca, Marsa i nie tylko)Pierwszy załogowy lot Oriona wg obecnych planów ma być koło 2013, czyli już za 6 lat

    klapaucjusz
    Participant
    #50670

    "Wszechświat jest zbyt ogromny aby mógł być przez kogokolwiek "zdobyty", nawet w najdalszej przyszłości".Tezy Sir AC Clark,a pokazują tylko jak absurdalne są twierdzenia o podboju Wszechświata przez załogowe loty kosmiczne

    I. Thorne
    Participant
    #50671

    Oczywiście, że nie da się całego wszechświata podbić. Ale wykroić sobie ładny kawałek Drogi Mlecznej można.

    Hemrod
    Participant
    #50673

    Podróż, sama podróż jest najważniejsza 🙂 dobrze mieć świadomość, że gdzieś dalej są niezbadane tereny ... białe plamy na mapie

    klapaucjusz
    Participant
    #50675

    Jedno pytanie. Zakładamy, że nie możemy sie przemieszczać szybciej niż "c" ?

    Hemrod
    Participant
    #50676

    Dlaczego? Teoretycznie jest to możliwe.

    klapaucjusz
    Participant
    #50677

    To jak szybciej?, no oczywiście teoretycznie

    Hemrod
    Participant
    #50678

    Nie wiem 🙂 No naprawdę, na ile moglibyśmy się zgodzić? 100? 🙂 50? 25?

    klapaucjusz
    Participant
    #50680

    robimy szpilką dziurkę w zdjęciu Galaktyki Andromedy.

    W Tym

    Pytanie brzmi, ile to lat świetlnych?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 172 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram