Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Nowe Planety

Nowe Planety

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 172 total)
  • Author
    Posts
  • Velo
    Participant
    #2482

    Dzisiaj w świat poszła informacja, że znaleziono kolejną planetę pozasłoneczną. Niby już standard, bo znamy ich około 150ciu... ale! ALE!!

    Ta planeta jest większa od Ziemi dwa razy i kilka razy bardziej masywna. Znajduje się w odległości 15 lat świetlnych.

    Ale jest tylko w odleglosci 2 mil. km od swojej gwiazdy, wiec jest tam raczej cieplo

    W kazdym razie zaczynamy odkrywac swiaty skaliste!

    tu wiecej info

    http://www.space.com/scienceastronomy/0506...uper_earth.html

    Pozdrawiam

    Velo

    waterhouse
    Participant
    #29809

    Znajduje się w odległości 15 lat świetlnych.

    [post="29727"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Tylko 15? W sumie niedaleko... moze to dobry cel dla hipotetycznej sondy miedzyplanetarnej 😀 ?

    Velo
    Participant
    #29851

    Przynajmniej nie w najbliższym czasie.

    Ale w kuluarach mowi się, że w dalszej przyszłości (powiedzmy 20 lat) wystrzeli się coś co będzie sie nazywało Interstellar Probe. Jej celem jest badanie przestrzeni za granicami układu słonecznego. Na razie bodajże Voyager 2 przekroczył tę granice.

    Interstellar Probe miałaby doleciec conajmniej do 100 jednostek astronomicznych (dla tych co nie wiedzą, 100x średnia odległość Ziemia - Słońce).

    Jak chce się to przeliczyć na lata świetlne to będzie to lekko ponad 5.5 dnia świetlnego.

    Przelicz to do 15 lat świetlnych tej planety ;P

    Ale są i dobre wiadomości np dzisiaj ma się odbyć start PIERWSZEGO LOTU ŻAGLA SŁONECZNEGO!!

    Pozdrawiam

    Velo

    Od Moderatora: dyskusja o zaglu slonecznym zostala przeniesiona tutaj.

    Prezes
    Participant
    #30484

    A pare dni temu jakis Polak odkrył nowa planete z 3 słońcami, i tylko 150 lś od nas.

    #31872

    Velo nie chce cię urazić czy podważać twoją wiedzę ale należy sprecyzować twojąwypowiedż.Nasz Układ Słoneczny ma 225 lat świetlnych.Owa 10 planeta leży wodległości 15 lat świtlnych,lecz od granic naszej galaktyki nie zaś od Ziemi co mogłotak zostać zinterpretowane.

    Velo
    Participant
    #32357

    Słabo mi, skąd takie dane?Może z pl.rec.paranauki? ;P

    Comm_Luke
    Participant
    #38231

    Jak dziś podały media grupa naukowców, kierowana przez polskich badaczy, odkryła kolejną nową planetę, której nadano śliczną nazwę: OGLE-2005-BGL-390Lb 😉

    Odkrycie o tyle interesujace, iż wykrzystano trudną w realizacji metodę mikrosoczewkowania grawitacyjnego.

    Więcej informacji znajdziecie tu.

    Velo
    Participant
    #38274

    No i znanych planet już jest ponad 170A nazwa jak nazwa po prostu śliczna 😉

    Pah Wraith
    Participant
    #50101

    No i mamy co chcieliśmy 🙂

    Planeta, która na razie wygląda na trekową klasę M 🙂

    Gliese 581 c :

    pięciokrotnie cięższa i prawdopodobnie półtora raza większa od Ziemi, średnia temperatur 0-40 stopni C, znajduje się w ekosferze swojej gwiazdy (czerwonego karła) i jeśli znajduje się tam woda, to raczej w stanie ciekłym.

    Ale najlepsze - odległość od Ziemi to 20,5 roku świetlnego - niemal o rzut moherowym beretem od nas 😉

    Więcej znajdziecie tutaj.

    I. Thorne
    Participant
    #50112

    Jest coś lepszego co nie napisałem. Grawitacja wynosi o 1,25 do 2,2 w zależności od tego z czego jest zbudowana. I jeśli będzie to bliżej pierwszej niż drugiej to będziemy mieli tam pierwszą kolonię (tylko wkurzające będą super pływy morskie w powosu bliskiego słońca).Teraz pora na zbudowanie napędu FTL.

    klapaucjusz
    Participant
    #50610

    Jestem sceptykiem, więc dwadzieścia lat świetlnych to kawał czasu (tak naprawdę to kawał odległości). Z prędkością z 1/3 c "tylko" 60 lat w jedną stronę.

    I. Thorne
    Participant
    #50616

    Dlatego trzeba zbudowac napęd FTL (Faster Than Light) i mamy problem z głowy 😛

    klapaucjusz
    Participant
    #50617

    Śmiem wątpić, ale ja jestem sceptykiem. Nawet jak zbudujemy taki napęd, to co możemy zbadać, galaktykę?

    I. Thorne
    Participant
    #50618

    Przepraszam, ale widzisz inne zastosowania tego napędu?Bo ja nie :>

    klapaucjusz
    Participant
    #50619

    Jestem stary prowokator. Nigdy nie zbadamy galaktyki. Wprawdzie nigdy nie mów nigdy,ale jeden mądry pan powiedział kiedyś bardzo mądry monolog.Nie będę go tu cytował w całości bo mi się szukać nie chce. Idea jest takaChoćbyś przez całe swoje aktywne życie na dolecenie do jednej gwiazdy i zbadanie jej a, także na powrót potrzebował 1 sekundy, to przez swoje powiedzmy 50 lat aktywnego życia zbadasz bagatela 1,5 % układów naszej galaktyki.Jeżeli będziemy pracować tylko 8 godzin dziennie, zmniejszy się to do 0,5 % wszystkich gwiazd naszej galaktyki.A zagadka brzmi kto to mógł powiedzieć

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 172 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram