Forum Fandom Kluby i grupy IKC Kronos Nowa strona Kronosa

Nowa strona Kronosa

Viewing 11 posts - 46 through 56 (of 56 total)
  • Author
    Participant

to komputer mojego znajomego postawiony przy serwerowni w warszawie:)

wow, moj komputer w pracy też stoi 'przy' serwerowni 🙂 myślałem że masz serwer, a nie pcta..

WYBACZCIE.

Nie noo, nie wymiękaj. Włączasz notatnik, painta, i tworzysz.

Osiem lat temu pomagałem przy pierwszych wersjach strony, od chyba 4 lat mam ją u siebie na koncie. Chciałbym znać twoje propozycje, a nie tylko radosne 'wezmę wam joomle i przerobię gotowy szablon'. Piszesz przy tym jakbyśmy nie znali zupełnie tego zabugowanego systemu cms..

Cylonka
    Participant

oj oj, nie ma co się tak obruszac, a my nie jestesmy jeszcze takie stare dziadki 😀 Tylko po co nam baza i serwer i nowy silnik jesli pozostałych pomysłów brak? - czyli merytoryki przede wszystkim. Noo nie wiem .. cokolwiek.. choćby trekowa radosna twórczość jaką umieściliśmy w swojej ładowni na Kronosie. Prosimy o więcej. Może tu macie jakieś pomysły? Teraz kiedy nowego treka jak na lekarstwo, chociaż trekowa sztuka niechaj kwitnie. I tu jest pole do popisu dla Młodych 😉

Anonymous
    Guest

Zdziwiłbyś się jaki to pecet:) w każdym razie nie ma ochoty na zmiany to po co się za to zabierać:) Czytam te wasze dzienniki (btw ale te reklamy denerwują) i nie mogę zrozumieć czemu po wycofaniu pierwszego uss przeszliście na inną rasę 🙂 (idę sobie włączyć wyświetlacz multimedialny by obejrzeć niech pomyśle TOS - to uspokoi moje zszarpane nerwy:P )

Jarrod
    Participant

Zdziwiłbyś się jaki to pecet:)

Zadziw mnie prosze. Ostatnio wstawialiśmy 2x quad core z 16gb ramu i dyskami sas... zadziw prosze.. A 'kabel' mamy 1gb po swietle.. no ale..

- to uspokoi moje zszarpane nerwy:P )

Polecam zieloną herbatkę.

Dobrej nocy 😉

Cylonka
    Participant

yhm, tak, zielona herbatka dobra rzecz - borg lubić asymilować zielona herbatka, mniami! 🙂 - także szczerze polecam. To my sobie wypijemy jutro z rańca po kubasku zielonej herbatki - prawda Jarrod? 😉

Anonymous
    Guest

to smacznego życzę

fluor
    Keymaster

Zapraszam wszystkich zainteresowanych Treksferą na spotkanie IRCowe.

Senok
    Participant

Jeśli chodzi o projekty typu "Joomla", "jPortal", etc., to myślę, że są to projekty dla ludzi, którzy spełniają przynajmniej jeden z warunków: 1: nie znają się na tworzeniu stron internetowych; 2: nie mają czasu, aby zrobić (swoją) stronę; lub 3: po prostu nie chce im się cokolwiek robić i wolą wziąć już gotowe (i najlepiej za darmo).Nie chodzi przecież, tylko o to aby mieć jakąś (swoją) stronę, którą można by się pokazać; to by było za proste. Chodzi też o to, aby ją zrobić, oczywiście samemu. Zawsze możemy teraz powiedzieć, że zrobiliśmy swoją stronę, dokładnie tak jak chcieliśmy. A i w php samemu możemy zrobić stronę, która będzie wyglądała tak jak Twoja zrobiona w Jooml'i, tylko po co? Wolę być oryginalny... a w przypadku stron internetowych jest nawet wskazane, aby robić ją od podstaw a nie korzystać z gotowych szablonów.Korzystałem już w pracy z "tworów" typu "Joomla" a nawet z samej Jooml'i i miałem z nimi więcej problemów niż pożytku; no ale musiałem a nie koniecznie chciałem. Wszystko co wpisałem za pierwszym razem (a często również za kolejnym) formatowało się nie tak jak chciałem... więc chciałem czy nie i tak musiałem to poprawiać... raz, drugi, trzeci... do tego jeszcze psełdo-HTML'owe znaczniki. Tak więc jestem zdania, że jeśli bardzo chcesz system CMS, to napisz sobie go sam... a później dostosowuj go do swoich nowych stron. Ale jeśli o mnie chodzi, to z żadnych CMS'ów korzystać nie chcę.BTW... jeśli chodzi o bezpieczeństwo w CMS'ach, to nie mam do nich zaufania. Chociaż by tylko dla tego, że ich nie tworzyłem i nie wiem jak działają i wyglądają w środku w 100%. Jeśli sam coś robię, to mogę być raczej pewien na 100%, że to co zrobiłem jest bezpieczne. A jeśli ściągam CMS'a, to muszę sprawdzić czy jest on na pewno bezpieczny a to kolejna strata czasu - na tyle duża, że już wolę zrobić coś samemu 🙂 .No i w końcu z naszą Lubelską stroną jest przecież jak ze statkiem. Latamy nią, więc i tworzymy nią - i to już od lat... A skoro tak, to wkładamy w nią swoją pracę oraz wolny cenny i bezcenny czas. Gdybyśmy postawili CMS'a, to musielibyśmy zniszczyć wszystko to, co wcześniej sami zrobiliśmy i cały swój wysiłek. Wcale mi się to nie podoba. Ja strony Lubelskiej nie wiele robiłem, ale chociażby z szacunku dla jej Twórców i Ich pracy, na pewno nie zgodziłbym się na żadnego CMS'a.No... i to byłoby tyle... 😀 ...

Cylonka
    Participant

Senok - popieram. Nic dodać - nic ująć.

Anonymous
    Guest

Trudno, szanuje waszą decyzje, nie miałem zamiaru nikogo urazić, prace wykonaliście , i wykonujecie. po prostu myślałem że nikt tutaj już nie zagląda patrząc na daty ostatnich wpisów no nic, czy może mi ktoś w końcu wyjaśnić po Ludzku czemu taka rasa?? P R O S Z E Pozdro

Cylonka
    Participant

No nie! Spójrz na nasze nasze rozmowy na forum MarcoPolo! 😀 - aż się prosi aby przypiąć nam łatkę 'Zadziorni Klingoni". Co prawda nie cała załoga to Klingoni, ale z pewnością na statku da się wyczuć klingońskiego buntowniczego i jednoczesnie pełnego honoru ducha.

Viewing 11 posts - 46 through 56 (of 56 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram