Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nowa alternatywna wersja pilota TOSa

Nowa alternatywna wersja pilota TOSa

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #5218

  W nowym wydaniu trzeciego sezonu Star Trek: The Original Series na Blu-ray zamieszczono trzecią wersję pilota serialu. Taśma z nagraniem została znaleziona przez kolekcjonera z Niemiec i przekazana wytwórni. Tam dokonano konwersji na format HD i oczyszczono obraz z zanieczyszczeń z ostatnich 40 lat.

  [more]

  Dołączona grafika

  To alternatywna wersja odcinka "Where No Man Has Gone Before", która jest podzielona na akty. Zawiera także inny utwór początkowy, dodatkowe sceny i rozbudowaną scenę akcji.

  Możemy się także zapoznać z inną wersją otwierającego odcinek monologu, którego tłumaczenie zamieszczam poniżej:

  Dziennik pokładowy Enterprise, dowodzi kapitan James Kirk. Opuszczamy ogromną chmurę gwiazd i planet, którą nazywamy naszą galaktyką. Za nami Ziemia, Mars, Wenus, i nawet nasze Słońce wydaje się plamką pyłu... Pytanie, co jest tam, w czarnej pustce dookoła. Naszym zadaniem było pilnowanie przestrzegania prawa kosmicznego, kontaktowanie się z ziemskimi koloniami i badanie obcych form życia... Ale teraz, mamy nowe zadanie. Zbadać miejsca, gdzie nie dotarł dotąd żaden człowiek.

  Dołączona grafika

  Screeny pochodzą z innych alternatywnych wersji pilota.

  Źródło: SCIFI Wire[/more]

  Barusz
  Participant
  #82270

  Bardziej podoba mi się ten pomysł na pilot, który wykorzystano w 1966r. Dzięki temu, że badano nie tylko zupełnie nieznane cywilizacje można było w TOSie wprowadzić wrogów takich jak Klingoni i Romulanie, co dało podstawy pod wątki 'polityczne' w TNG (moim zdaniem ciekawsze per saldo niż "Obcy tygodnia") i potem stworzyć, oparty przecież na nich, DS9.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram