Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nominacja za najlepszy scenariusz adaptowany dla scenarzystów Star Trek

Nominacja za najlepszy scenariusz adaptowany dla scenarzystów Star Trek

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #5301

    Roberto Orci i Alex Kurtzman zostali nominowani do nagrody Writer's Guild of America (amerykańskiego związku scenarzystów) w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany. Obaj pisarze złożyli już oświadczenie w tej sprawie dla TrekMovie.

    [more]Orci i Kurtzman nominowani do nagrody WGA

    Podobnie jak w przypadku Nagród Akademii Filmowej (Oskarów), WGA dzieli swe nominacje dla scenariuszy na kategorię oryginalnych i adaptowanych. Star Trek podpada pod tą drugą kategorię, ponieważ postacie bazują na serialu telewizyjnym.

    Scenarzyści Star Trek oświadczyli:

    Nasze oświadczenie będzie miało formę cytatu z Katona Starszego, "Wolałbym, by ludzie pytali o to, czemu nie postawiono mi pomnika, niż o to, czemu mi go postawiono."

    To już druga nominacja WGA dla zespołu Orci i Kurtzman. W zeszłym roku byli nominowani wraz z J.J. Abramsem w kategorii oryginalna długa forma telewizyjna za pilota serialu Fringe, ale przegrali z produkcją HBO, filmem Recount ("Decydujący głos").

    Orci i Kurtzman nie są jedynymi członkami nowego trekowego zespołu, który dostał tegoroczną nominację WGA. Producent Damon Lindelof i zespół scenarzystów Lost zostali nominowani za najlepszy serial dramatyczny.

    Źródło: TrekMovie [/more]

    Drix
    Participant
    #84506

    Idealnie sie to komponuje z 1 miejsce w rankingu the guardina dla Star Treka na najglupszy scenariusz 2009 roku. Przebil nawet Transformersow.

    Match
    Participant
    #84508

    Musiał przebić - w Trnsformers był niedostrzegalny, a więc trudny do ocenienia ;]Ale niestety choć nie pierwsze, to miejsce w tym rankingu mu się należało.

    Lo'Rel
    Participant
    #84534

    Bez przesady z tymi nominacjami, scenariusz akurat do najsilniejszych stron nie należy. Mam na myśli raczej kilka drobnych buraków. Jako całość jest do zniesienia.

    Dzikowy
    Participant
    #84555

    Skoro mój brat, non-trekkie, uznał, że scenariusz nowego treka jest błyskotliwy jak Mumii lub VanHelsinga, to raczej nie jest to najlepsza rekomendacja, a ST Gen uważa za nudny i TMP nie zniósł. Wnioski?Edycja: błędy

    Eviva
    Participant
    #84647

    Skoro mój brat, non-trekkie, uznał, że scenariusz nowego treka jest błyskotliwy jak Mumii lub VanHelsinga, to raczej nie jest to najlepsza rekomendacja, a ST Gen uważa za nudny i TMP nie zniósł. Wnioski?

    Edycja: błędy

    Może ma rację, kto wie :)?

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram