Forum Fantastyka Gry No Man's Sky - przygoda na miarę Treka

No Man's Sky - przygoda na miarę Treka

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • Pleiades
    Participant
    #242445

    Aż się dziwię, że ta gra nie ma tutaj swojego wątku. Czas to nadrobić.
    No Man's Sky to wielkie objawienie, coś, co po prostu nie może przejść bez echa.
    Zaczynałam tę grę już po wielkich update'ach, kiedy stała się wreszcie tym, co obiecywali twórcy. Dzisiaj mam już przegrane kilkaset godzin i powiem jedno - to jest wspaniała przygoda!
    Zaczynamy jako rozbitek na obcej, generowanej losowo planecie. Musimy naprawić nasz statek, aby polecieć dalej. Oczywiście najczęściej warunki na planecie są bardzo niesprzyjające i trzeba zrobić wyścig z czasem. Jak ktoś ma szczęście, to trafi lepiej, ja zaczynałam natomiast na planecie z dużym promieniowaniem O.o Początki są trudne, ale jak już uzyskujemy statek i możliwości przemieszczania się, to cały wszechświat stoi dla nas otworem 🙂
    Planety są proceduralnie generowane, to znaczy że każda jest wyjątkowa i zawiera sobie tylko właściwe elementy. Nie wiem, jak to dokładnie opisać, ale Wszechświat jest tak rozległy, że raczej trudno jest natrafić na planetę wygenerowaną już przez innego gracza. Jednak to się zdarza. Mamy tutaj elementy gry online, albowiem współdzielimy świat z innymi graczami. Jednak eksploracja kosmosu ma charakter raczej samotny. Ciekawe jest to, że jak odkryjemy jakiś układ gwiezdny, to możemy go nazwać po swojemu, także planety tam występujące. I to zostaje w bazie danych dostępnej dla wszystkich graczy! Dotyczy to też gatunków flory i fauny występujących na danej planecie.
    A'propos... Każda planeta ma ciekawych przedstawicieli świata zwierzęcego i roślinnego. Są również oni generowani proceduralnie. Owszem, powtarzają się pewne schematy, ale gwarantuję, że przez pierwsze godziny rozgrywki natrafimy na takie unikaty, że aż szczena opada. Szczena również opada, jeśli weżmiemy pod uwagę mnogość tych światów i to, co sobą reprezentują. Będą i pustkowia bez atmosfery, a także tętniące życiem dżungle oraz światy oceaniczne, gdzie niemal nie ma skrawka lądu, aby osiąść naszym statkiem. A'proos statku - zaczynamy od standardowego niczym nie wyróżniającego się małego stateczku, ale potem dzięki zarobionej kasie (poprzez np. handel surowcami wydobywanymi na planetach) możemy się dorobić prawdziwej potęgi skaczącej w warp o wiele setek lat świetlnych.
    Ta gra tak właściwie nie ma celu. To znaczy ma - dążyć do centrum galaktyki, a wszystko po to, aby przenieść się w inną galaktykę. Oczywiście jest wątek fabularny - i to naprawdę całkiem niezły! Czy to będziemy podążać ścieżką Atlasa czy też Artemis, znajdziemy tu wiele głębokich filozoficznych rozważań nad istotą podróży, celu, istnienia...
    Na moje mało profesjonalne oko ta gra powinna być obowiązkowa dla każdego Trekkera. Jest w niej tyle ducha Treka, niezwykła przygoda, którą sami piszemy, tajemnica pochodzenia, kontakt z innymi rasami (w grze są trzy rasy, bardzo różniące się od siebie). Można tę grę przeżywać na swój własny sposób, nikt nam nie odbierze odkrytych światów i niezwykłych stworzeń, które tam spotkamy.
    Po prostu cudeńko!
    I jeszcze jedno. Gra ma bardzo skomplikowaną historię powstawania. Od gniotu do prawdziwej perełki, droga nie była usłana różami. Powstał nawet na ten temat przepiękny dokument: https://www.youtube.com/watch?v=O5BJVO3PDeQ

    Kilka zdjęć ode mnie:

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    View post on imgur.com

    Cała moja galeria: https://imgur.com/gallery/sLxIpbo

    Aha, gram z modami, jak by co, chociażby na lepszy i ciemniejszy kosmos.

    Q__
    Participant
    #242638

    Kilka zdjęć ode mnie

    To ja dorzucę kawałek gameplay'a 😉 :

    Pleiades
    Participant
    #242736

    To ja dorzucę kawałek gameplay'a 😉 :

    I to świeżutki z najnowszej wersji, czyli Prisms 🙂 Dużo nowych elementów dodali, w ogóle ciągle rozwijają tę grę i jest coraz lepsza <3

    Q__
    Participant
    #242818

    I to świeżutki z najnowszej wersji, czyli Prisms

    Cóż, jak zachwalać, to nie byle czym 😉 .

    Pleiades
    Participant
    #244289

    Cóż, jak zachwalać, to nie byle czym 😉 .

    Czyli potwierdzasz, że warto na tę grę rzucić okiem?
    Ja właśnie powróciłam po dwóch miesiącach niegrania, ale każdy mój powrót wiąże się z takim samym zachwytem <3

    Q__
    Participant
    #244291

    Czyli potwierdzasz, że warto na tę grę rzucić okiem?

    Oczywiście 🙂 .

    Pleiades
    Participant
    #244292

    I pytanie z tym się wiąże, do większego grona forumowiczów. Ktoś gra? Odkrył sekrety? Zachwycił się światem? Powiedzcie, że nie jestem jedyna....

    Cross
    Keymaster
    #244299

    A jakie wymagania sprzętowe, bo to dość istotne?

    Q__
    Participant
    #244352

    Wedle oficjalnych danych:

    Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
    System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions)
    Procesor: Intel Core i3
    Pamięć: 8 GB RAM
    Karta graficzna: nVidia GTX 480, AMD Radeon 7870
    Miejsce na dysku: 10 GB dostępnej przestrzeni

    https://store.steampowered.com/app/275850/No_Mans_Sky/?l=polish

    Pleiades
    Participant
    #244547

    Ja mam wiekowego już laptopa, czyli Inspiron 7599 z prockiem czterordzeniowym i5-6300HQ na pokładzie i kartą graficzną 960M, a wszystko daje radę. Grafika jest przecudna, nic tylko się zachwycać nowo odkrytymi światami 🙂

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram