Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nimoy opowiada o swojej największej pasji

Nimoy opowiada o swojej największej pasji

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • Dalek
    Participant
    #3125

    Największą pasją Leonarda Nimoya (Spock) wcale nie jest aktorstwo czy też reżyseria lecz fotografia. Jest to główny powód dlaczego już nie gra ani nie reżyseruje.

    "Codziennie robię coś związanego z moim fotografowaniem... albo zdjęcia, albo odbitki, albo jadę gdzieś pokazać moje prace" powiedział Nimoy. "Fotografia daje ujście mojej kreatywności. Mogę robić coś kiedy i gdzie chcę. Odszedłem od aktorstwa i reżyserowania parę lat temu. Miałem dość... miałem bardzo ciekawą karierę, ale chciałem rozwijać moje zamiłowanie do fotografii."

    [more]

    W wiele lat po napisaniu autobiograficznej powieści I Am Not Spock aktor stwierdził, że nie żałuje zagrania tej roli. "Szufladkowanie nie zawsze ma negatywne konotacje."

    Nimoy mówi też, że miał wpływ na tworzenie postaci Spocka. To on był wymyślił podniesione brwi Spocka (jak mówi aktor: "był to sposób kwestionowania tego co ludzie do mnie mówią") oraz wolkański chwyt nerwowy - "nie chciałem chodzić i bić ludzi".

    "To, że stałem się reżyserem to był niemal przypadek, stało się to kiedy poproszono mnie bym wziął udział w Star Trek III: The Search i zagrał Spocka po tym jak ta postać umarła w poprzednim filmie. Film się udał i następnie zrealizowałem Star Trek IV: The Voyage Home, który stał się dużym przebojem, po nim nastąpił film Three Men and a Baby. Reżyserowanie było jednocześnie satysfakcjonujące i wymagające"

    Pomimo upływu lat Nimoy wciąż przyjaźni się z Williamem Shatnerem (Kirk). Nie jest zachwycony też poziomem dzisiejszych filmów science-fiction. "Kręciliśmy szybko i tanio. Więc kładliśmy nacisk na scenariusz i sama historię, którą chcieliśmy opowiedzieć" wspomina aktor "Dziś powstaje wiele bardzo drogich filmów science fiction, które zaraz się zapomina. Nie doświadczasz czegoś głęboko, wewnętrznie i osobiście."

    Zapytany o następne życiowe cele, Nimoy zażartował, że chce dożyć 76 lat ,a następnie dodał: "Świetnie się bawię robiąc to co robię. Ciągle pracuje nad pomysłami, a to wymagający proces"

    Źródło[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram