Forum Fantastyka Star Trek Niezwykłe rasy Star Treka

Niezwykłe rasy Star Treka

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 99 total)
 • Author
  Posts
 • Antikan
  Participant
  #2451

  Każdy z nas ma jakieś ulubione rasy obcych, z którymi się utożsamia i po prostu jest w nich zakochany. Najczęściej są to wolkanie, klingoni, romulanie, kardazjanie, bajoranie itd.

  Moim zdaniem nie należy również zapominać o tych mniej znanych, często pojawiających się tylko w jakimś pojedyńczym epizodzie. Bardzo często przedstawiciele tych ras są niezwykli zarówno pod względem wyglądu, zachowania, zwyczajów itp. Zwykle wiadomo o nich mało, ale wydaje mi się, ze pewne informacje zawsze można o nich uzyskać (chociażby te z pojedyńczego epizodu)

  No właśnie czy jest jakaś rasa obcych, która wyjątkowo utkwiła wam w pamięci, która ma coś co wam się podoba, ale jedocześnie bardzo mało o niej wiadomo?? Proponuję każdemu aby przedstawił taką rasę...

  Ja ze swojej strony mogę wspomienć o Antikanach:)

  Tak wyglądają:

  Dołączona grafika

  To inteligentna rasa z planety Antica w sektorze Beta Renner.

  Są potężnej postury, owłosieni dość obficie (jak widać 🙂 ) mięsożerni i co ciekawe ich posiłki, są konsumowane wtedy kiedy jeszcze żyją 🙂

  Antikanie wyraźili chęć przystapienia do Federacji w 2364. USS Enterprise D transoprtował delegatów Antikan na planetę Parlament, gdzie mieli pokojowo, drogą negocjacji rozstrzygnąć długotrwały konflikt z pobliską Planetą Selay. Rozstrzygnięcie konfliktu było koniecznym elementem procesu przyjmowania Antikan do Fedeacji.

  (TNG: Lonely Among Us)

  Najsławniejszy i jedyny chyba wymieniony z imienia Antikan to Badar N’D’D. To główny delegat wspomnianej już przeze mnie delegacji wysłanej na pokojowe negocjacje na planecie Parlament. (TNG:Lonely Among Us)

  W serialu kilku antikan znajdowało się w Bazie gwiezdnej Earhart's w 2367 (TNG: Tapestry), jak również w barze na Qualor II w 2368 (TNG: Unification, Part II)

  Wydaje mi się, żę choć z pozoru lekko nieokrzesani (oczywiście patrząc według ziemskich standardów) tak napradwdę w porównaniu z kilkoma innymi rasami ze świata treka ich zachowanie wydaję się calkiem poprawne 🙂

  No i z pewnością są cennym członkiem Federacji 🙂

  CZEKAM NA INTERESUJĄCE WAS, ACZ TE TROCHĘ MNIEJ ZNANE RASY. (sam ma jeszcze klika ulubionych w zanadrzu 🙂 )

  Broken Fang
  Participant
  #28933

  Gorn byli tylko raz i odrazu ich polubiłem 😀 za ich pomysłowość. Kapitan Gorn tworzył broń z tego co znalazł a nie jak Kirk szukał gotowej

  Coen
  Participant
  #28934

  Gorn byli dwa razy + gry.

  Riri
  Participant
  #28937

  Z ras pojawiajacych sie na ekranach: Caitanie, A z tych innych Lyranie:)Zdjecie Caitanina / Lyranina obok ( <


  )riri

  Kaleh
  Participant
  #28944

  Moi faoworyci to SHELIAK 🙂

  Życie oparte na krzemie które stworzyło swoje włąsne imperium, skutecznie walcząc z Federacją 😀

  Nie pamiętam odcinkół w jakich występowali, ale było ich chyba nawet kilka.....

  Jest jeszcze jedna rasa o której należy wspomnieć. A dlaczego? Ze względu na ich tajemniczość. Wielokrotnie się o nich w serialu wypowiadano, jednakże nigdy ich nie pokazano.... zorientowani już wiedzą że chodzi o Tzenkethi - chyba tak się pisze?

  Antikan
  Participant
  #28945

  Spekuluje się, że Tzenkethi to ta sama rasa co Kzinti, która pojawiła się w TAS

  Kzinti, z tego co się przynajmniej o nich mówi w serialu, rzeczywiście przypominać mogą Tzenkheti, m. in. prowadzili oni wojnę z federacją...

  Kzinti wglądają tak:

  Dołączona grafika

  a to ich emblemat:

  Dołączona grafika

  Kaleh
  Participant
  #28946

  A masz może logo Imperium Sheliak???

  Pah Wraith
  Participant
  #28949

  Nie powiem, że to moja absolutnie ulubiona rasa (bo z oczywistych powodów wolę bardziej Romulan i pewne Widma 😀 ) ale niewątpliwie pięknym GATUNKIEM (btw) był tzw. TIN MAN którego przedstawiciela o imieniu G'amtu. Koncept tego pięknego skądinąd kosmicznego organizmu (duo bardziej udany niż w "Encounter at...") jest bardzo fajny i jak na tamte czasy bardzo oryginalny. Istoty te rodziły się, lub były hodowane, w symbiozie z mniejszymi istotami, które za pomocą organizmów przemierzały przestrzenie kosmiczne. Obcy zaprezentowany w odcinku jest jednocześnie bardzo potężny (dysponuje mocą, za pomocą której zniszczył Warbirda) ale jednocześnie, pozbawiony celu, po śmierci "załogi" jest niezwykle samotny i pragnie popełnić samobójstwo. Bardzo silne zdolności telepatyczne, uczuciowość i potrzeba więzi zamknięte w pięknej powłoce.Sam odcinek ilustrowany jest pięknym motywem muzycznym Jay'a Chattawaya i został nominowany do nagrody Emmy.

  Hivision
  Participant
  #28962

  No cóż ja lubie też gatunek 8472. Są niezwykle pomysłowi i mają ciekawy sposób bycia. Interesująca technologia oraz rodzinny dom zachęcają do bliższego poznania.

  Coen
  Participant
  #28963

  Kaleh: Sheliak pojawili sie niestety w serialu tylko ras. Z gier byli tylko w BotF, zaś o Tzenketi z tego co wiem mówi sie tylko w finale 3 sezonu DS9 oraz wspomina o konflikcie z nimi w 4x11.

  Pah Wraith:

  Faktycznie G'amtu był ciekawy było jednak coś co mnie zjeżyło poważnie: kiedy Romulanie podchodzili aby ubić fasolke to ta ich zniszczyła. A potem sie dowiadujemy że fasolka chce umrzeć....to eeee...po co niszczyła romulan? Chyba tylko po to aby zaspokoić swoją rządze mordu...co nie najlepiej rokuje galaktyce kiedy takie coś wypuszczono, jeszcze ze świrem za sterami.

  The D
  Participant
  #28985

  Pah Wraith:

  Faktycznie G'amtu był ciekawy było jednak coś co mnie zjeżyło poważnie: kiedy Romulanie podchodzili aby ubić fasolke to ta ich zniszczyła. A potem sie dowiadujemy że fasolka chce umrzeć....to eeee...po co niszczyła romulan? Chyba tylko po to aby zaspokoić swoją rządze mordu...co nie najlepiej rokuje galaktyce kiedy takie coś wypuszczono, jeszcze ze świrem za sterami.

  E, chyba nie oglądałeś uważnie. Tin Man rozwalił Romulan z powodu wyraźnej sugestii Elbruna. Gdyby nie to, dałby się pokroić na żyletki bez kiwnięcia palcem.

  Coen
  Participant
  #28986

  Sugestią było iż chcą oni zrobić mu krzywdę. Skoro chciał umrzec to na sugestie powinien odpowiedziec "I dobrze". Niema żadnego wytłumaczenia dla zniszczenia romulan w tym odcinku.

  Zarathos
  Participant
  #28991

  Coen - to cos bylo na tyle potezne, zeby rozp... 2 warbirdy i potargac sporo oddalonego Galaxy wiec warbirdom zajeloby pewnie troche czasu rozstrzelanie fasolki. jak ty chcialbys popelnic samobojstwo - to wolalbys zeby cie skopano na smierc czy zeby obok wybuchla atomowka. ze ktos chce umrzec, to nie znaczy, ze chce, zeby go zameczono na smierc. pomys troche.

  The D
  Participant
  #28992

  Sugestią było iż chcą oni zrobić mu krzywdę.

  [post="28947"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

  Nie mam teraz czasu sprawdzać, ale wydaje mi się, że Elbrun mamrotał pod nosem "nie pozwól", czy coś w tym stylu. Poza tym może być tak, jak mówi Zarathos. Ta twoja "fasolka" z pewnością dłuo przygotowywała się na śmierć i wybrała sobie odpowiednie miejsce. Gdyby chciała zginąć od razu znalazłaby 507 innych sposobów na śmierć. Z resztą, czy nawiązanie kontaktu z inną świadomością o latach samotności nie jest wystarczającym powodem by pożyć chociaż kilkadziesiąt minut dłużej?

  Pah Wraith
  Participant
  #28996

  faktycznioe byłoby to niep[okojące, gdyby nie jeden szczegół: Tam ostrzegł G'amtu i dobrze że ten zniszczył Warbirda (co ja plotę 🙂 ). Podejrzewam, ze Romulanie raczej nie chcieli ubić stwora, ale jakoś go pochwycić i wl;aśnie jak najdłużej utrzymac przy życiu aby go badać itp. Sądze że Elbrun był tego tak samo świadom jak i ja, dlatego, to co usłyszeliśmy z ust Tama - "danger" miało oznaczać zagrożenie w ogólnym sensie - pozbawienie wolności.

  Poza tym, kazdy woli decydować za siebie, a to co widzieliśmy bylo normalną reakcją, emocjonalną i nie miało znaczenia to, ze G'amtu chciał umrzeć. Instynkt.

  Poza tym, można założyć, ze Szyszka się zainteresowała Tamem i może nabrała choc odrobinę ochoty do życia...

  ---

  Mod: Przypominam, że to jest topic o mało znanych acz lubianych 😉 rasach trekowych. Fabułę poszczególnych odcinków lub ich nieścisłości proszę omawiać w tematach o wrażeniach z oglądania róznych serii lub o ich burakach.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 99 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram