Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Niedługo Falkon

Niedługo Falkon

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #7557

  W dniach 8-11 listopada pod hasłem „Fantastyczny Atak Lublina” będzie miała miejsce 14. edycja Festiwalu Fantastyki Falkon.

  Dołączona grafika

  [more]Falkon po raz drugi odbędzie się na terenie Targów Lublin, ale będzie jeszcze większy i jeszcze ciekawszy. Po pierwsze, do dyspozycji organizatorów zostaną oddane obydwie hale o łącznej powierzchni ponad 10 000 m[up]2[/up], po drugie festiwal będzie trwał nie trzy, a cztery dni – to daje jeszcze więcej czasu i przestrzeni na fantastyczne atrakcje. Planowanych jest około 600 punktów programu w kilkunastu blokach tematycznych.

  Na stronie Falkonu pojawił się swoisty manifest, w którym czytamy, że tegorocznemu programowi przyświecają trzy główne idee: interaktywność, profesjonalizm i powrót do źródeł. Do 27 września trwa otwarty nabór – każdy chętny może zgłosić swoje propozycje poprzez [urlhttp://falkon.co/falkon/index.php/wspolpraca/zglos-punkt-programu-na-falkon-2013]formularz[/url]. Pojawią się również atrakcje przygotowane na specjalne zamówienie koordynatorów poszczególnych bloków.

  Falkon to festiwal tworzony nie tylko z myślą o zadeklarowanych miłośnikach fantastyki, ale również dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i poznać ciekawych ludzi albo po prostu miło spędzić długi listopadowy weekend. Impreza cieszy się również coraz większym zainteresowaniem rodziców, którzy chcą pokazać dzieciom kreatywną rozrywkę, pobudzić ich wyobraźnię i rozwinąć zainteresowania.

  Fantastyczni goście Falkonu

  W tym roku mocnym akcentem w programie Falkonu jest udział trzech zagranicznych gości, znanych i cenionych na całym świecie autorów fantastyki: Kevina J. Andersona, Michaela Pondsmitha i Williama Kinga.

  Kevin J. Anderson, wraz z synem zmarłego Franka Herberta, jest autorem książek z serii „Diuna”. W swoim dorobku ma również powieści osadzone w świecie „Gwiezdnych Wojen” czy „Z Archiwum X” oraz wiele scenariuszy komiksów.

  Michael Pondsmith znany jest przede wszystkim jako autor popularnej gry fabularnej „Cyberpunk 2020”, obecnie współpracuje przy powstającej grze wideo „Cyberpunk 2077”, której światowa premiera odbędzie się w 2015 roku.

  Williama Kinga polscy czytelnicy znają głównie jako autora cyklu książek o Felixie i Gotreku, ale oprócz pisania powieści w realiach Warhammera i Warhammera 40 000, współpracuje również przy tworzeniu gier fabularnych, bitewnych i karcianych.

  KEVIN J. ANDERSON (*1962)

  Kevin J. Anderson jest amerykańskim twórcą literatury o tematyce fantastycznej, autorem wielu bestsellerów. W swoim dorobku ma książki ze świata Gwiezdnych Wojen, Starcrafta, Z Archiwum X. Wraz z Brianem Herbertem, synem nieodżałowanego Franka, jest autorem wielu powieści do znakomitego cyklu „Diuna”. Stworzył także własne uniwersa w takich cyklach, jak „Saga of Seven Suns” i „Assemblers of Infinity”. Znany jest również jako scenarzysta komiksów ze świata Gwiezdnej Sagi oraz o superbohaterach, m. in. o pierwszym spotkaniu Batmana i Supermana. Szacuje się, że na całym świecie sprzedało się ponad 20 milionów książek Kevina J. Andersona.

  MICHAEL PONDSMITH (*1954)

  Znany również jako "Mike Pondsmith", amerykański projektant gier fabularnych, planszowych i wideo. Najbardziej znany ze swojego dorobku w ramach wydawnictwa R. Talsorian Games, gdzie opracował większość jej linii produktowych. Współtworzył takie linie gier fabularnych, jak Mekton (1984), Cyberpunk 2020 (1988) i Zamek Falkenstein (1994). Pracował także nad produktami dla TSR, w tym przy podręcznikach do Zapomnianych Krain i Krain Wschodu dla Dungeons & Dragons. Wykładał również projektowanie gier na DigiPen Institute of Technology w Redmond. Obecnie współpracuje z CD Projekt RED przy grze wideo Cyberpunk 2077.

  WILLIAM KING (*1959)

  Znany również jako „Bill King”, brytyjski pisarz fantasy i science fiction, znany z cyklów książek osadzonych w uniwersach Warhammer i Warhammer 40000. Wieloletni współpracownik firmy Games Workshop przy tworzeniu gier fabularnych, bitewnych i karcianych. Najbardziej znanymi bohaterami jego utworów są słynny zabójca trolli Gotrek Gurnisson oraz jego towarzysz Felix Jaeger. Jest autorem kilkudziesięciu powieści i opowiadań: m. in. siedmiu książek o przygodach Gotreka i Felixa, serii Kosmiczny Wilk oraz trylogii o Wysokich Elfach Tyrion i Teclis. William King jest Szkotem, jednak od 2005 roku mieszka w Pradze wraz z żoną Radką.


  Falkon to jeden z największych i najważniejszych w kraju festiwali poświęconych szeroko pojętej fantastyce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i gier z całej Polski. Program podzielony jest na kilkanaście bloków tematycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie: prelekcje, dyskusje, warsztaty, pokazy, konkursy, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, wszelkiego rodzaju gry, a także stoiska wystawców.

  Festiwal odbywa się rokrocznie w Lublinie, zawsze w listopadzie. Premierowa edycja miała miejsce w 2000 roku i wzięło w niej udział 430 osób – ostatnia, 13 edycja, gościła na Targach Lublin i liczyła 3000 uczestników z całej Polski.

  Organizatorem Falkonu jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

  Więcej informacji na http://www.falkon.co.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram