Forum Fantastyka Star Trek Nie te kolory?!

Nie te kolory?!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
 • Author
  Posts
 • AHM
  Participant
  #1833

  Czy ktoś zastanawiał się nad tym, dlaczego mundur Jonathana Archera nie ma czerwonej „góry”? Każdy kapitan Picard, Sisko czy też Janeway w zależności od modelu munduru miał choć część ubioru w tym kolorze, a np. personel medyczny kolor niebieski. Skoro scenarzyści zdecydowali się na odznaczenie górnej części odzienia jakimś kolorem to, czemu właśnie żółtym w przypadku kapitana??? To komandor Tucker powinien mieć żółte wstawki a nie czerwone.??? Nie chce mi się wierzyć, że ma to niby dowodzić, iż dopiero w późniejszym okresie Dowództwo Gwiezdnej Floty zmieniło kolorystykę na znaną nam z TNG, DS9 czy VOY.

  OmegaOne
  Participant
  #11458

  Heh ale tak wlasnie bylo poogladaj troche TOS'a to zaobaczysz jak Kirk paradowal tam w żołtym kubraczku zamiast w czerwonym, a ENT dzieje sie przed TOS'em wiec zgodnie z "kanonem" (eh sie narazam 😉 ) Archer powinien biegac w żoltej "gorze" 🙂

  EddieGcT
  Participant
  #11460

  Dokladnie, dopiero od czasow Picarda wdzianka kapitanow mialy czerwona "gore" 🙂

  AHM
  Participant
  #11464

  Ale chyba sami przyznacie że mundur Archera ma o wiele bliżej do trykotu np. Janeway niż Kirka. Wypełnić górne obramowanie kolorem, a całość z granatu zmienić w czerń i już. Można było go trochę przybliżyć do tej żółtej „piżamki” Kirka. Jeśli tu miała być zachowana chronologia to coś jest nie tak. Jak umundurowanie załogi NX-01 mogło ewoluować w to co noszą na sobie w TOS. Trochę to absurdalne. Wiem że sporo czasu upłynęło odkąd nakręcono TOS ale skoro producenci postanowili ukazać początki Federacji właśnie teraz to mogli wziąć lekką poprawkę na ubiór i jakoś to zsynchronizować, lub chociaż troszkę złagodzić przejście umundurowania z NX-01 w Enterprise A.

  fluor
  Keymaster
  #11465

  Jak umundurowanie załogi NX-01 mogło ewoluować w to co noszą na sobie w TOS.

  To się nazywa B&B 😉

  AHM
  Participant
  #11487

  To się nazywa B&B 😉

  Dokładnie, tak wychodzi jak się coś robi dla kasy

  mnemen
  Participant
  #11920

  [...]złagodzić przejście  umundurowania z  NX-01 w Enterprise A.

  W Treku tak często zmieniają mundury, że zdążą do końca serialu nosić spodnie dzwony i koszule w kwiaty (których kolor będzie pokazywał sekcję;)), wszystko będzie zależeć od aktualnie panującej mody 😉

  lszekg
  Participant
  #54551

  Ktoś już mi mówił że mam talent do odkopywania tematów z przed lat; bardzo mu za to dziękuję i powiedzieć że zamierzam rozkręcić ten proceder. A teraz odpowiedź:First Contact a tak dokładnie scena pierwszego lotu warp. Czy te ciuszki które nosili Cochrane, Geordi i Riker nie przypominają wam czegoś? Tak! Te ciuchy są pierwowzorem do wdzianek firmy krawieckiej B&B, która zaopatrywała PRE-flotowe, PRE-szybkie, PRE-statki, PRE-federacji!!! Więc panowie B&B trzymają się "kanonu" wyznaczonego... przez samych siebie.

  zdarom
  Participant
  #59187

  Poza tym ciuszki z TOS, TNG, DS9 i VOY to ciuchy federacyjne a za czasów Archera jeszcze nie było Federacji 😀

  Enterprise J
  Participant
  #59943

  Żółty kolor w Ent to analogicznie do czerwonego w np.TNG sekjca dowódcza.I chyba oznacza tego kto w akademii szkolił się na sternika,co wyjaśnie dlaczego ten kolor ma też Travis.Czerwony sekcje taktyczna i inżynieryjna,zielony sekcje łączności i naukowa.

  Comm_Luke
  Participant
  #59944

  W DS9 Trials and Tribble-ations, Bashir pyta się o kolory mundurów Sisko i O'Briena, po tym jak się przenieśli w czasie. Sisko wtedy tłumaczy mu zmianę kolorów i chyba mówi nawet kiedy to się stało, ale tego już nie jestem pewien bo dawno temu oglądałem ten odcinek 😉

  Anonymous
  Guest
  #60071

  Żółty kolor w Ent to analogicznie do czerwonego w np.TNG sekjca dowódcza.I chyba oznacza tego kto w akademii szkolił się na sternika,co wyjaśnie dlaczego ten kolor ma też Travis.Czerwony sekcje taktyczna i inżynieryjna,zielony sekcje łączności i naukowa.

  Akurat nie do końca to prawda. Kirk nosił przeważnie zieloną "piżamkę" w odróżnieniu od reszty załogi. Sekcja naukowo-medyczna miała od zarania niebieski kolorek. Zamieniły się kolorki sekcji techniczno-taktycznej i dowódczej. Poza tym w ENT nie ma podziału na sekcje jak w TOS czy TNG. Naukowym była T'Pol i nie nosiła wogóle żadnego munduru, medycznym był Flox, który też munduru nie miał. Oboje nosili cywilne ciuchy. Kombinezony w ENT przypominają bardziej aktualne umundurowanie polowe floty USA. Więc można przyjąć, że jest to taka przejściówka pomiędzy obecnym umundurowaniem a umundurowaniem GF w DS9 czy TNG. TOS był specyficzny ze względu na niski budżet więc można mówić tylko o kolorkach. Jednak w TNG można czasem zobaczyć, że galowe mundury miały takie same spodnie jakie nosił Kirk.

  Rannogat
  Participant
  #72090

  Z mundurami kapitanów okrętów Floty jest tak, ze mogą oni je dowolnie modyfikować i nosić na podstawie wydanych przez siebie rozkazów. Stąd możemy zobaczyć Kirka w zielonej pidżamce, lub kamizelce kapitańskiej (np. w Generations). Picard też nosił niestandardowe mundury w TNG, a także Swój odpowiednik kamizelki (w ST8).Bardziej trapiące jest rozmnożenie sekcji w zasie panowania "czerwonych mundurów". W tym okresie kolory kołnierzy mocno sie rozmnożyły i nie wiem nawet dokładnie który co oznaczał.

  lszekg
  Participant
  #72091

  Za czasów TOS-a sekcja była pokazywana na znaczku GF (ten na przodzie munduru). Natomiast za czasów TNG i kolejnych komunikatory przejęły funkcję reprezentacyjną znaczków tylko że bez pokazywania sekcji. Możemy więc gdybać że:Czerwony - Sekcja dowódcza, nawigacyjnaŻółta - Operacyjna, ochrona, inżynieryjnaNiebieska - Naukowa, medycznaNie ma czegoś takiego jak sekcja doradcza. Doradcami mogą być albo szefowie departamentów, albo wyznaczony na stałe (lub na misję) jeden, z każdej sekcji czy cywil, zależy to typu okrętu czy wykonywanego zadania (jeśli masz zbadać planetę to nie dadzą ci jako doradcę psychologa, a geologa). Więc mogą mieć różne kubraki.Jest za to oddział psychologi połączony z medycznym. Jeśli psycholog robi we flocie może ubrać się jedynie w niebieskie odzienie. (Troi w pierwszym odcinku TNG)

  Toreth
  Participant
  #72103

  Jest za to oddział psychologi połączony z medycznym. Jeśli psycholog robi we flocie może ubrać się jedynie w niebieskie odzienie. (Troi w pierwszym odcinku TNG)

  Oraz od odcinka "Chain of command", gdy kapitan Jellico kazał jej w mundur wskoczyć.

  No i Ezri Dax też śmigała w niebieskim.

  Ja jakoś nie zauważyłam "rozmnożenia" czerwonych 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram