Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Neil Armstrong

Neil Armstrong

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Participant

No właśnie... robię dzisiaj poranną prasówkę i Facebook a tu taka niemiła niespodzianka...

I dowiaduję się, że wczoraj, 25 sierpnia 2012 zmarł Neil Armstrong, wskutek komplikacji wynikłych po operacji serca, której poddał się 7 sierpnia 2012 roku. Urodził się 5 sierpnia 1970r..

http://www.wprost.pl/ar/341443/Hermaszewsk...ogos-bliskiego/

- Generał Hermaszewski o śmierci Amstrong'a.

http://www.nytimes.com/2012/08/26/science/...on-moon.html?hp

- Artykuł na stronach The New York Times'a po angielsku.

Smiecho
    Participant

Korekta: ur. 5. sierpnia 1930 roku.A wiadomość smutna, jak odejście każdego wielkiego człowieka.

Jamjumetley
    Participant

Z tym sercem jeszcze nie wiadomo. Owszem, wszczepiali mu bypassy, ale jednak człowiek miał 82 lata. Długo żył jak na zawody, które w życiu wykonywał.

Przykro mi było wczoraj, jak się o tym dowiedziałem. Smutne jest również to, że (jak określił to jeden amerykański komentator) razem z Neilem Armstrongiem umiera amerykański program kosmiczny.

EDIT: Czytałem dzisiaj trochę o Jamesie Doohanie, czyli trekowym Scottym. Czemu wspominam o nim przy okazji Neila Armstronga? Oto co powiedział Doohanowi pierwszy człowiek stawiający stopę na księżycu, podczas jednego z konwentów:

Astronaut Neil Armstrong, an engineer before he participated in NASA's Apollo program, personally told Doohan on stage at Doohan's last public appearance, "From one old engineer to another, thanks, mate."

Inna sprawa, że Doohan zmarł 20 lipca 2005 roku, czyli... w rocznicę lądowania Apollo 11 na Srebrnym Globie.

Senok
    Participant

1930 - zgadza się... po prostu miałem dodać 30 do 1900 a nie odjąć od 2000 😉 .Z tych słów myślę, że Doohan i Amstrong musieli się lubić? 🙂 .Zastanawia mnie coś jeszcze... skoro ludzie dolecieli na księżyc w 1969 (kilka razy między 1969 a 1972), czyli nieco ponad 43 lata temu (do niecałych 40), to dlaczego po zakończeniu programu Apollo nikt już tam więcej nie dotarł?

Smiecho
    Participant

Nie wiem, na ile to prawda a na ile plotka, ale słyszałem gdzieś, że w tamtych czasach wszystko odbywało się szybko - w końcu to był wyścig z ZSSR. Na tyle szybko, że inżynierowie z NASA... olewali dokumentację. Część z tego zaginęła, część została zniszczona i teraz WSZYSTKO trzeba by było wymyślać od początku.Ale powtarzam - gdzieś to słyszałem i nawet teraz nie potrafię przytoczyć źródła.

Senok
    Participant

OK Smiecho... ale 40 lat, to chyba wystarczająco dużo czasu, aby wymyślić coś ponownie? Tym bardziej, że (oficjalnie) Amerykanie zapowiedzieli swoją wizytę na księżycu w roku 1961 a 8 lat później już tam byli.Od ostatniej misji na Księżyc (w 1972r.) w grudniu br. minie 40 lat i przez te 40 lat nikogo na Księżycu nie było. Dlaczego?

Jamjumetley
    Participant

Bo fundusze NASA są coraz mniejsze, a dla sprawujących władzę ważniejsze jest "tu i teraz". Obecnie bardziej liczyłbym na Chińczyków, którzy na nowo rozkręcą wyścig o podbój kosmosu.

Romek 63
    Participant

Ewentualnie Rosjanie mogą jeszcze dołączyć do wyścigu jeśli dojdą do wniosku, że nie powinni sobie pozwolić na zbyt dużą przewagę USA i jakąkolwiek Chińczyków. Co niektórzy w Rosji już nawet robią takie plany:

http://www.kosmonauta.net/index.php/Przysz...kh-ukraine.html

No ale wieka szkoda że Neil Armstrong już tego nie doczeka. Może jednak niektórzy jego koledzy z programu Apollo...

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram