Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Star Trek Państewka Nazwy własne urządzeń

Nazwy własne urządzeń

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • Yoko Hino
    Participant
    #7785

    Zwrócono mi uwagę w kwestii tego, że Argus Array i Devore sensor to w sumie nazwy własne. I tu musze sam potwierdzić, bo to prawda. Padła też propozycja zmian na coś w stylu stacja sensoryczna itp.Na Devore sensor sam już zwróciłem uwagę, że za bardzo kojarzy się z Imperium Devore, ale jako że używamy nazw od lat, nie proponowałem zmian nazw by nie wprowadzać zamieszania. Jak to widzicie?ps. I. Thorne dziękuje za sugestie, masz pełną skrzynkę PW.

    fluor
    Keymaster
    #116418

    Słuszna uwaga. Może stacja sensorów? Albo sensory bliskiego (Devore) / dalekiego (Argus) zasięgu?

    Yoko Hino
    Participant
    #116419

    Patrząc jak w grze używany jest Argus to bardziej by pasowało stacja nasłuchowa.Devore sensor za to w grze wykrywa okręty podczas lotu w warp. Pamiętaj też, że już istnieje konstrukcja o nazwie sensory orbitalne. Byle nam się nie myliło, bo zauważyłem, że niektórzy zapisywali konstrukcje skrótowo np. samo "sensory".

    Pitmistrz
    Participant
    #116420

    Moim zdaniem zostawić tak jak jest. Wszyscy się przyzwyczaili do tych nazw.

    fluor
    Keymaster
    #116422

    Zostawić jak jest, a przy kolejnej edycji zmienić na nazwy niepowiązane z nazwami własnymi 🙂

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram