Forum Fantastyka Star Trek Nawiązania

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 623 total)
  • Author

O`mus
    Participant

Ostatnio poruszony wszelakimi jRpg, zagrywałem się w Xenogears. W czasie jednej z scen padł taki dialog:

Laska z różowymi włosami (nie pamiętam imienia): 1

Tolone: 1 2 3 4

A tak korzystając z okazji zachęcam wszystkich którzy nie mieli przyjemności poznać tej gierki. Tak pokręconej fabuły jak ta zawarta w tym tytule nie spotkałem. Poza tym postacie, coś pięknego. Jakiekolwiek problemy emocjonalne Clouda (FF VII), to mały pryszcz w porównaniu z tym co przechodzi Fei (główny bohater) 😉

Reyden
    Participant

Jakieś 5 minut temu ogląłem TV , i natrafiłem na 2 krótkie nawiązania do ST .

Najpierw na Travel TV gostek przechadzajacy się koło gejzera w pewnym momencie bierze radio i mówi coś takiego :

... beam my up ... i znika i po chwili pojaiwa się w jakies restauracji .

Drugie nawiązanie było podczas prezentacji Roys-Roysa EX100 na TVN turbo , lektor powiedział ze rożnica pomiędzy EX100 a modelem Phantom jest jak różnica pomiedzy Wiliamem Shatnerem a kapitanem Jamesaem Kirkiem , kótry dowidził statekm kosmicznym .

O`mus
    Participant

Może jestem lekko przeczulony, ale... w scenie filmu "Lot skazańców", grający role policjanta Colm Meaney (O`Brian), w jednej z scen podszedł do wraku swojego samochodu i podniósł rejestracje na której widniał napis "T KIKR", z czego po przestawieniu litery można jasno zrozumiec "T KIRK". Małe a cieszy 😀

Gosiek
    Participant

W pierwszej części pilota nowego serialu scifi pt. Threshold (w którym gra Brent Spiner a producentem jest Brannon Braga) pada, wypowiedziane przez jednego z naukowców, zdanie: Ale nie pamiętam, żebym czytał "A ósmego dnia Bóg stworzył Klingonów."

Eric Keitel
    Participant

Nie wiem, czy było juz wspomniane, ale w ksiażce Dana Browna wywiązał się pewien dialog o Antymateri. Między historykiem a Fizykiem. Ogólnie, staneło na uświadamianiu historyka, ze to nie Star Trek, i rdzenia warp nie zbudują...W książkach Clancy'ego też występuą nawiązania, szczególnie podczas operacji wojskowych"Jeśli nie załatwisz kilku torped fotonowych - to nie"O wykonalności pewnego bombardowania 😉

Reyden
    Participant

Ostatnio grając w GTA:Vice City natrafiłem podczas jednej z misji pewnew nawiązanie do ST - mianowice podczas misji Demolition Man ( ta z helikopterkiem RC ) czasami słychać głosy robotników - wypowiadane w sposób typowy dla klingona - gardłowy dzwięk itp.

Gosiek
    Participant

W serialu Supernatural, a dokładniej w odcinku 1x06 Skin pada tekst, o tym, że zmienny aby przybrać czyjś wygląd musi czerpać z mysli tej osoby - jeden z bohaterów określa to jako wolkanskie zlanie jaźni. A i sam zmienny nosi znajomo brzmiącą nazwę shapeshifter. Żeby dopełnić liczby trekowych akcentów w tym epizodzie, warto jeszcze wspomnieć, że reżyserem był nie kto inny jak Robert Duncan McNeill czyli voyagerowy Tom Paris. 😉

Reyden
    Participant

USS ENTERPRISE CZĘSCIĄ OCALAŁEJ FLOTY KOLONIALNEJ ??

Wygląda na to że pan Moore albo ktoś inny z ekipy BSG ma nadal ciągoty to ST , na jednym ze zdjeć ww. floty można dostrzec statek wyglądem przpominajacy USS Enterprise z TOS-a .

LINK do zdjęcia .

Zaś dziś w filmie Powrót do przyszłości można usłyszeć akcent trekowy ( pomieszany z SW ) - Marty przebrany w kobinezon antyradiacyjny kaze swojemu ojcu pujśc na randkę z jego matką , przedtem przedstawia się jako Vader z planety Vulcan , wykonując przy tym gest ta'al .

r_ADM
    Participant

To co mam do pokazania nie jest nawiazaniem sensu stricto, raczej ciekawostka 😉

Pod tym adresem jest do pobrania, krotki filmik przedstawiajacy reprezentacje Nowej Zelandii w rugby. Wykonuja oni taniec Haka. No i do rzeczy... okolo 40 sekundy dokladnie na srodku ekranu pojawia sie gosc do zludzenia przypominajacy Roberta Beltrana (Chakotay) 😉

Wiec, mam zwidy i gosc nie jest do niego w ogole podobny czy to jego brat blizniak ? ;P

Dalek
    Participant

Masz zwidy ;P .

Barusz
    Participant

No i niedawno w "JAG" gdy sobie podwładni komandora Raba wyjaśniali, co się w ich zachowaniu nie podoba, porucznik (ten taki grubawy) zarzucił koleżance, żę go wyśmiewa, bo on Star Treka lubi 😉

[post="32382"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Ensing Bud Roberts junior jest ostrym trekerem. W jednym z dość późnych odcinków (nie potrawię podać tytułu) ma zdać dodatkowy prawniczy egzamin. W zakresie materiału jest m.in. literatura. Najpierw stwierdza, że Szekspir nie umywa się do Treka, po lekturze zaś porównuje poszczególne jest sztuki do odcinków TOSa. Konkretnie "Hamleta" do "Constience of the King" (raczej mało odkrywcze i nieprawdziwe), "Makbeta" do "Dagger of the Mind" (ki czort?????) i "Burzę" do "Requiem for Methuselah" (no, tu akurat mogę się zgodzić). Po wszystkim wspomina o sztuce "Picard III" którą ma zamiar napisać, ale to było już zwyczajnie głupie.

Eric Keitel
    Participant

Dodać należy, że porucznik Roberts ma nad łóżkiem sporej wielkości plakat, przedstawiający przekrój przez Enterprise (było go widać dość krótko w którymś z odcinków)No, i cytuje Treka dość często, i jest ogólnie zapalonym fanem "dziwnych rzeczy".

Gosiek
    Participant

W serialu American Dad! w odcinku All About Steve, gdy młody Steve Smith przegląda z kolegami przewodnik po konwencie sci-fi znajdują w nim m.in. zapowiedź pokazowego klingońskiego ślubu i rozwodu, a poźniej idą na mecz baseballa przebrani w TOS-owe mundury i wyposażeni w komunikatory zwracając się do siebie "panie Chekov" lub "panie Sulu". 😉 W tych samych mundurach uzbrojeni w fazery wybierają się też na wspomniany konwent. W sumie to chyba najbardziej trekowy odcinek American Dad jaki powstał do tej pory, warto zobaczyć i się pośmiać. 😛

Pah Wraith
    Participant

Nie wiem jak mogłem o tym zapomnieć...W komedii "Cable Guy" w Polsce rozpowszechnianej p.t. "Telemaniak" Jim Carey ze swą ofiarą 😉 muszą stoczyć pojedynek a la rycerze średniowieczni za pomocą zbrojnych drągów, któe mają budowę zbliżoną do broni wolkańskiej z "Amok Time", zauważywszy to Carey robi jakieś uwagi w stylu Treka i zaczyna swym niezmiernie irytującym głosem nucić temat walki z TOSa :)W innej zaś komedii, która obejrzałem jak dotąd tylko do połowy, "Daddy Day Care" z Eddiem Murphym jedno z dzieci nad którymi opiekę podejmują bohaterowie posługuje się biegle klingońskim. Co więcej, w odwiedziny wpada też sąsiad przebrany w żółty mundur z TOSa, również posługuje się klingońskim i czytał poradnik dr Spocka 🙂

Gosiek
    Participant

Kolejny raz American Dad! i znów nawiązanie do treka - tym razem w odcinku Not Particularly Desperate Housewives Stan Smith próbuje zaatakować swojego nowego psa klingońskim bat'lethem. 😉

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 623 total)

You must be logged in to reply to this topic.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram