Forum Fantastyka Star Trek Nawiązania

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 623 total)
  • Author

GWYNBLEIDD
    Participant

No coz Voy doprecyzowales to czego w mojej pamieci troszke braklo z racji luki czasu 😉 W kazdym razie mala dygresja odnosnie tego nawiazania w Dniu Niepodleglosci. Mocno sie zdziwilem slyszac to zdanie wlasnie ST IV. Wczesniej bylem przekonany ze dialog z DN zostal stworzony oryginalnie na potrzeby filmu. Jak sie okazalo zostal "sciagniety" z treka i trzeba przyznac ze znakomicie dopasowany to sceny 😉

Voy
    Participant

Ogladam wlasnie Fortece 2 (Christopher Lambert). Dobra wymiana zdan ;P-Czym sie stad wydostaniemy?-Porwiemy Avenger Star.-Bo poprzednim razem sie udalo?-Musi byc inny sposob.-Jaki? "Beam me up, Scotty"? ;P

CoBrah
    Participant

Kilka trekowych akcentow znalazlo sie tez w "Rozowych latach siedemdziesiatych"("That's 70 show")W ktoryms z odcinkow 7 serii (nie pamietam teraz dokladnie,chyba 21),kiedy wszyscy wyobrazaja sobie Erica za 10 lat,jest scenka,w ktorej razem z Donna wysiadaja z samochodu w TOS-owych kostiumach,i Eric mowi do niej:"Dziekuje,ze pojechalas ze mna na konwent Star Trek,Uhura." 🙂 Tez w ktoryms z wczesniejszych odcinkow 6 serii Kelso zapytany o to,czy przeczytal ksiazke dr Spocka,odpowiada ze przestal,kiedy przekonal sie ze nie jest o Star Trek 🙂

Riri
    Participant

4 Sezon South Parku ( o ile sienie myle, ogladalem to ponad 2 lata temu ): 2 Trekkies przerabia wozek inwalidzki timmiego aby mogl osiagac warp, po czym zaczynaja sie bic o to ktory odcinek TOS jest najlepszy...

Wozek osiaga Warp...

riri

Barusz
    Participant

A propos dwóch postów powyżej:1) W "That 70's Show", w jednym z odcinków chłopaki oglądają telewizję. Wchodzą starsi i Michael (ten trochę powolniejszy) mówi: "Oglądamy 'Star Trek'. W kolorze. Ten facet jest z prawej strony biały a z lewej czarny, a tamten z prawej czarny a z lewej biały. W kolorze." Ponieważ, z tego co się orientuję nie wszyscy na forum dobrze znają TOS dodam, że identyfikacja odcinka jest... oczywista.2) W "Southpark":-w odcinku "The City on the Edge of Forever" dzieciaki są uwięzione w autobusie wiszącym na skraju urwiska. Pierwszy, który usiłuje się wydostać jest ubrany w TOSowski mundur.-W filmie "South Park: Bigger Longer & Uncut" scena pojedynku szatana z Husajnem jest wyraźnie wzorowana na scenie pojedynku Krudge'a z Kirkiem z ST III.

Dalek
    Participant

4 Sezon South Parku ( o ile sienie myle, ogladalem to ponad 2 lata temu ): 2 Trekkies przerabia wozek inwalidzki timmiego aby mogl osiagac warp, po czym zaczynaja sie bic o to ktory odcinek TOS jest najlepszy...

Wozek osiaga Warp...

riri

[post="28859"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

Nie chodzilo o warp. Z wózka stworzyli wehikuł czasu, który miał zabrać chłopców z powrotem do 3 klasy :D.

A Trekkies kłócą się o to ile jest odcinków TOSa. A konkretnie o to czy "The Menagerie" to jeden odcinek w dwóch częsciach, czy dwa odcinki :D.

W odcinku "The Passion of the Jew" chłopcy bawią się w samochodzie mamy Cartmana w Star Treka. Kyle, "Żydowolkan", chce badać przyjznych obcych, a Cartman zabić gigantyczną, lawową żabę :D.

W tym samym odcinku, zwariowany masochista Mel Gibson goniąc Kennego i Stana krzyczy "Kaplah".

W odcinku "Pre-School" występuje przedszkolanka, którą chłopcy podpalili przez przypadek. Porusza się takim samym wózkiem jak Kapitan Pike w odcinku "The Menagerie" (1 bipnięci na tak, 2 na nie). Ma nawet takie same blizny.

Pah Wraith
    Participant

Zacytuję swoje wypowiedzi z analogicznego topicu na startrek.pl:W "Austin Powers: Goldmember" superbroń dr Evil nosi nazwę: "tractor beam". Mam wersję z napisami jakiegoś zioma i przetłumaczył to tak, że omal z krzesła nie spadłem: "CIĄGNIK SNOPKOWY" Nie wiem, czy to specjalnie, ale tłumaczenie obłędnie komiczne, jak dla mnie...Świadome nawiązanie w filmie: "Spokojnie, to tylko awaria", gdzie pojawia sie Enterprise i gra Shatner.Teraz was zastrzelę, w reklamie dezodorantu [dobrze się zaczyna, nie? ] khem... "Pani Szybka Laska"... dźwięki wydawane przez wskazówki zegara do złudzenia przypominają bipki komputerów w ST.

Barusz
    Participant

Skoro Rysiek powtórzył swoj post z Phoenix'a ja też sobie na to pozwolę. Wybaczcie link, ale lepiej zobaczyć to na własne oczy. Chodzi o 11. akapit od dołu: http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34591,...html?as=2&ias=2

Ponadto wczoraj oglądałem na TVN24 program "Loża Prasowa", kiedy zaproszeni goście zaczeli spierać się o szczegóły ostatniej konwencji SLD prowadząca (p. Małgorzata Łaszcz) powiedziała: "No to musielibyśmy się tam teleportować". Mała rzecz a cieszy...

Pah Wraith
    Participant

W trakcie ostatniego weekendu chyba Polsat emitował "Muppety z kosmosu". Na początku bardzo się ucieszyłem, bo Muppety to moje dzieciństwo, ale sam film nie był już taki zabawny.Co ważne, to to, że pod koniec w jednej ze scen pojawia się nasz ulubiony temat muzyczny (najwyraźniej oryginalny) + ulubiony tekst "gdzie nie postanęła jeszcze noga żadnego człowieka".

CoBrah
    Participant

Ostatnio obejrzalem zabawny film "Team America". Jest to parodia amerykanskich filmow,gdzie zamiast aktorow graja pacynki ratujace swiat przed terroryzmem. 🙂 No i nie zabraklo tam trekowych akcentow: 1. Gdy jedna z bohaterek strzela do terrorysty wypowiada slowa "Terrorize this",2. Podczas debat pacynkowych aktorow,gdy podejmuja oni jakies decyzje wykrzykuja "Quapla,Quapla"

Oreł
    Participant

W filmie K-Pax Stereotypowe Amerykańskie Dziecko stwierdza, że główny bohater wygląda jak Data. Coś w tym jest 🙂

GWYNBLEIDD
    Participant

UWAGA SPOJLER!!!

Bardzo smieszne nawizanie do Star Treka a wlasciwie TOS'a znajduje sie w odcinku 2 sezonu StarGate SG-1 1969 😉 Jack O'Neill przesluchiwany w przeszlosci przez amerykanskiego zolnierza podaje sie za... Jamesa T. Kirka z federacyjnego okretu Enterprise ;P Zeby bylo jeszcze smieszniej chwile potem zmienia wersje swojej tozsamosci mowiac ze jest Lukiem Skywalkerem 😉 Szczerze mowiac caly ten dialog jest niezwykle zabawny ;D

Reyden
    Participant

Wczoraj o 23.15 na TV 4 leciał film pt. Wojna w czasie ( samo TV 4 dało tytuł Rebelia w czasie ) ; 4 głównych bohaterów miał ze sobą pewne urządzenie - skaner , terminal komputerowy a nawet broń w jednym , w pewnym momenice urzadzenie otwiera się prawie tak samo jak trikoder .

tomjag
    Participant

Co prawda już o tym wspominałem, ale znowu udało mi się obejżeć odcinek TOP GEAR, w którym P. Stewart jeździł Suzuki Lianą i bardzo dobrze mu to szło! Jeremy stwierdził, że jeżeli ktoś trenuje na Enterprice, to nie dziwota!

Dzisiaj też obejżałem drugą część Cube - Hypercube, tam też jest wzmianka a la "beam me Scotty".

No i niedawno w "JAG" gdy sobie podwładni komandora Raba wyjaśniali, co się w ich zachowaniu nie podoba, porucznik (ten taki grubawy) zarzucił koleżance, żę go wyśmiewa, bo on Star Treka lubi 😉

Anonymous
    Guest

A ja mam ten fragment Top Gear z Patrickiem Stewartem nagrany na MPEG2 z TVN Turbo. Jak mi się zachce ruszyć szacowny tyłeczek to dopiszę się tutaj, że już skonwertowałem na DivX i wrzucę gdzieś.Cierpliwości!BTW: w jakimś kolejnym odcinku jest taka mniej więcej wymiana zdań (nie pamiętam dokładnie niestety):- Chciałem pobić czas Patricka Stewarta, ale mi się nie udało...- Ale to się nie liczy. On trenował z "nadświetlną"!

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 623 total)

You must be logged in to reply to this topic.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram