Forum Fantastyka Star Trek Nawiązania

Nawiązania

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 651 total)
  • Author
    Posts
  • Dreamweb
    Participant
    #26896

    W Święta oglądałem po raz kolejny "E.T.". Mimo iż film pochodzi z konkurencyjnej, "starwarsowej" stajni, jednak wyłapałem w nim następujący dialog między dwoma chłopcami:Elliot: He's a man from outer space and we're taking him to his spaceship. Greg: Well, can't he just beam up? Elliot: This is REALITY, Greg.

    scanner
    Participant
    #26899

    Witam.

    Mój pierwszy post na tym forum.

    Dan Brown: Anioły i Demony.

    http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/367818

    Nawiązania do ST występują na początku powieści, w momencie gdy

    Bohater przyjeżdża do CERN i zostaje mu przedstawione odkrycie, na podstawie którego można uzyskać dowolną ilości antymaterii. W tym momencie dwu lub trzykrotnie wspomina sceny i technologie trekowe.

    Update:

    http://www.plusmega.pl/main/xybermech.html (Dominium, tunel podprzestrzenny)

    waterhouse
    Participant
    #26907

    Na początku Kill Bill vol. I zacytowane jest klingońskie przysłowie (jako motto całego filmu, nie jest to wypowiedź w trakcie) "Revenge is a dish best served cold"

    Dreamweb
    Participant
    #26914

    W przeboju z lat '80 niejakiej Neny pt. "99 Luftballons" padają słowa "Captain Kirk", niestety nie znam niemieckiego więc nie wiem o co chodzi. Jest też wersja angielskojęzyczna ("99 Red Baloons") w której o ile wiem tego tekstu nie ma.

    EMH Mark IX
    Participant
    #26935

    Właśnie leci sobie na Canal+ "Świat Wayne'a".W momencie gdy chłopaki leżą na masce auta przy lotnisku, Garth dwiżdże temat przewodni z TOS'a, a po chwili Wayne oznajmia, że "chciałby dotrzeć, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek" 🙂

    Barusz
    Participant
    #26953

    -W pierwszej części "Look who's talking" ("I kto to mówi") Mollie i James kłucą się o wychowanie dzieci. Ona wspomina o metodach dra Spocka (bardzo w latach 80. popularny pediatra) i on później głośno monologuje:"Kogo może obchodzić zdanie jakiegoś Wulkana".-Dawno, dawno temu w MdMie gościli ludzie związani z projektem SETI@home i orkiestra Janusza Stokłosy grała... aranżację motywu z czołówki TNG.-W "Z Archiwum X", w retrospektywnych scenach z momentu gdy obcy porywają siostrę Muldera jest on przebrany za Spocka (bo w TOSie raczej nie było innych Wulkan w mundurach Floty), przy czym uszy mu się odklejają.-Sporo akcentów było w "Alfie", wtedy gdy chcieli podkreślić jak bardzo kosmita wrósł w amerykańską rzeczywistość. Alf kilka razy brał dyktafon i mówił "Dziennik kapitański. Data gwiezdna...", wykonywał taal (fajnie to wyglądało przy jego czterech palcach), po jakiejś katastrofie Trevor ma nerwicę i Raquel stwierdza, że dotychczas mąż tak zachowywał się po występach Whoopi Goldberg w "Star Treku"-Kiedyś we Wiadomościach o 19.30 dali materiał o antymaterii (chyba tego dnia było jakieś odkrycie związane z tym tematem) i na koniec (była to jeszcze część materiału filmowego) dziennikarz stwierdził mniej-więcej to: "Przecież nawet słynny okręt Enterprise z serialu "Star Trek" był napędzany antymaterią".OD TEGO MIEJSCA EDYCJA:Aż sam się sobie dziwię, żę wcześniej o tym nie pamiętałem:-"Dark City" Alexa Proyasa (w niektórych kręgach wręcz kultowe SF, kumpel który mi to polecał powiedział:"Taki Matrix, tylko z lepszym scenariuszem, gorszymi efektami i rok starszy"). Ad rem:-Mundury i w ogóle wygląd Obcych są porażająco podobne do strojów i wyglądu Borga, podobnie scena w której dr Schreber sam siebie wyzerowuje do scen asymilacji znanych z FC.

    Barusz
    Participant
    #27708

    W jednym z odcinków "Friends" Chandler dzwoni do punktu obsługi jego nowego laptopa (prawdę mówiąc nie jestem pewien co to dokładnie było). Rozmowa się nie klei, w pewnej chwili chłopak pyta: "Oglądasz tam "Star Trek"?". Parę scen dalej jest już wciągnięty, pyta: "Więc Spock objoł ojca?". A poprzedniego postu nie edytuję, bo z tego co pamiętam ten odcinek będzie dziś o 19.40 na TVN 7.

    Domko
    Participant
    #27711

    -W pierwszej części "Look who's talking" ("I kto to mówi") Mollie i James kłucą się o wychowanie dzieci. Ona wspomina o metodach dra Spocka (bardzo w latach 80. popularny pediatra) i on później głośno monologuje:"Kogo może obchodzić zdanie jakiegoś Wulkana".

    Warto wspomnieć, że nawiązanie jest tym ciekawsze, że w filmie "I kto to mówi" rolę Mollie grała Kirsti Alley, która grała Wolkankę - Saavik w Star Trek II: The Wraith of Khan.

    Barusz
    Participant
    #27891

    Wczoraj oglądałem "Kontakt" na TVN 7, w jednej z wczesnych scen, tuż po odebraniu wiadomości dwaj pracownicy SETI zastanawiają się jakim cudem mogła ona przyjść z Vegi (to zbyt młoda część wszechświata):-Może jest tam statek kosmiczny?-A jak bronią się przed meteorami?-Mają torpedy fotonowe?-Nie żartuj.

    Voy
    Participant
    #27896

    W Polskich X-Men'ach (komiks) w sadze "Piesn Egzekutora" Cable rozmawia z Cannonbollem:ktoś: wiec jak dotrzemy na ksiezyc?Can: Cable teleportuje nas dokad bedziemy chcieli.Cab: raczej nie.(...)ktos: zaraz, czyli nie mozemy sie tam dostac?Cab: nie, mozemy, tylko trzeba sie do tego przygotowac, to nie jest Star Trek.Tak mniej wiecej to bylo. Nie mam tego komiksu przed oczami.

    Barusz
    Participant
    #28012

    W "The Simpsons" ostrym trekkie jest facet ze sklepu z komiksami:-w jednym z odcinków siedzi przed ekranem komputera i mruczy: "kapitan Janeway... Tylko w jedwabnej bieliźnie... Szybciej, szybciej". Przez chwilę widzimy nawet na ekranie buźkę Kaśki.-w innym mensa przejmuje władzę w Springfield (są tam m.in. Lisa i dyrektor Skinner), widzimy go w mundurze Floty z przyklejonymi wulkańskimi uszami i mówi: "Opierając się na doświadczeniach najinteligentniejszej rasy we wszechświecie - Wulkanów - spółkowanie będzie dozwolone raz na siedem lat. Wiiiieeelu na tym straci. Ale na przykład ja - zyskam". Ciekawe czy ten odcinek, w takiej formie mógłby powstać dziś?

    r_ADM
    Participant
    #28033

    w 15 sezonie simpsonow CBG i Marge brali klingonski slub :)btw Comic Book Guy, ktoremu po 14 latach nadano imie 🙁 jest fanem nie tylko treka, ale ogolnie scifi 🙂

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #28070

    UWAGA MOZLIWY MALUTKI SPOJLER 😉

    Nawiazanie o ktorym chce napisac byc moze nie bylo zamierzone chociaz kto wie. Mianowicie w ST IV - Powrot na Ziemie podczas jednego z dialogow miedzy Spokiem a McCoy'em, ten drugi wypowiada takie zdanie "Nikt nie jest doskonaly" w odniesieniu do wczesniejszej wypowiedzi Spoka ze ten tym razem bedzie musial zgadywac pewne obliczenia. Otoz identyczne zdanie pada w filmie Dzien Niepodleglosci a wypowiada je Julius Levinson grajacy ojca doktora Davida Levinsona. Tutaj tekst odnosi sie do stwierdzenia pewnej osoby ze ta nie umie sie modlic 😉 Generalnie jednak w obu kontekstach brzmi to jednakowo :mrgreen:

    Barusz
    Participant
    #28167

    w 15 sezonie simpsonow CBG i Marge brali klingonski slub 🙂

    (...)

    [post="27753"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Patssie i Kai'owi odśpiewali tylko pieśń...

    Nieco zdziwił mnie fakt, że Dexter z CartoonNetwork jest "starym" trekerem. W jednym z odcinków wybiera się z dwoma kolegomi (zrobionymi na Spocka i McCoya) na zlot fanów. W czołówce słyszymy aranżację motywu z TOSa (okazuje się, że śpiewa ją jego mama), w drodzę rozmawiając nawiązują do kilku odcinków oryginalnego serialu, potem przez przypadek trafiają na zlot miłośników jakiejś lalki. W końcu Dexter stacza pojedynek ala "Amok Time". Nawiasem mówiąc, podobny pojedynek stoczył Homer Simpson w ramach przygotowań do swego lotu w kosmos.

    Voy
    Participant
    #28173

    Tutaj tekst odnosi sie do stwierdzenia pewnej osoby ze ta nie umie sie modlic

    Scislej rzecz biorac, osoba ta powiedziala, ze nie jest zydem na co uslyszala odpowiedz 'nikt nie jest doskonaly'

    Bez ostrzezen prosze 😉

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 651 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram