Forum Fantastyka Star Trek Nawiązania

Nawiązania

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 651 total)
  • Author
    Posts
  • Dalek
    Participant
    #2330

    Star Trek jest serialem kultowym. nic dziwnego, że często można znależć nawiązania do niego w innych dziełach. Chciałby byśmy zamieszczali tu smaczki jakie znajdziemy.

    Na dobry początek gra Final Fantasy 9 playstation

    Zapytałem tego pana czy nie ma specyficznej mikstury:

    FF9

    Później napiszę jeszcze o South Parku, ale muszę zebrać materiały 😀

    Riri
    Participant
    #24058

    Zlad-Elektronik, supersonik

    może nie film, ale telebłysk z nawiązaniami...

    pure 3v17

    ph34r t|-|15 vid30 😛

    riri

    ----

    Pozatym fallout 2.

    Jest plansza na której można znaleźć "Crashed Federation Shuttle"

    riri

    Od Moderatora: Nie piszemy postow jeden po drugim w krotkich odstepach czasu.

    Reyden
    Participant
    #24073

    Nawiązań do ST w innych serialach/filmach/grach jest pełno, np.

    w SG 1 jest ich kilkanaście

    [Spojler]

    w odcinku kiedy ten zwariowany doktorek ( 5 lub dalszy sezon) buduje jakieś działko, O'Neill pyta się czy działa to jak fazer, jego asystentka mówi ze to działko działa bardziej jak torpeda fotonowa.

    w 7 sezonie ( chyba 7x01), gdy O'Neill i Carter lecą F-302, właściwie to startują ( kryptonim misji to Abydos 1), O'Neill sprawdza systemy i w pewnym momencie pada mniej więcej taki dialog:

    O'Neill : Fazery .

    Carter: Przykro mi sir, nie mamy fazerów.

    Albo jak Teal'c i O'Neill testowali X-301, pod koniec odcinka kiedy do Sam, Daniel i Gen. Carter chcą ich ratować, Daniel mówi do Generał: teleportuj ich, a Generał odpowiada: Co ja Scotty.

    O'Neill chciał też X-303 Nazwać Enterprise .

    [Spojler END]

    w samym F2 nawiązań do ST było jeszcze kilka , ale drobnych , np. Marcus dosyć często powtarzał :

    I'M not a merry mutant, w TNG Worf często mówił:

    I'm not a merry man.

    Poza tym w komedii Strzelając Śmiechem, kiedy na komisariacie nawala expres do kawy, jeden z policjantów mówi: Scotty, napraw to; po chwili za tego expresu podnosi się sam James Doohan.

    Gosiek
    Participant
    #24076

    Co do trekowych nawiązań w różnych dziwnych produkcjach to przypomnial mi się (omawiany już zresztą na forum) teledysk Beastie Boys do utworu "Ch-Check it Out", w którym członkowie zespołu wystepują jako TOSowe trio Kirk - Spock - McCoy parodiujac kilka scen z TOSa. W piosence możemy usłyszeć: "All you trekkies... all you Klingons..." ;>Oprócz tego kilka nawiązań do treka można znaleźć w Stargate Atlantis, najczęściej pojawiają się gdy major Sheppard próbuje wymyślać nazwy dla różnych dziwnych urządzeń. :DI jeszcze jedno: w grze Sims (tej pierwszej) pojawił się po pewnym czasie dodatkowy przedmiot do pobrania i zainstalowania, a był nim... transporter. 😛 Oczywiście była to produkcja fanowska, ale zawsze. 🙂

    tomjag
    Participant
    #24081

    Ogladając seriale i filmy różnych maści, żeczywiście możemy natknąć się na nawiązania ze Star Trek, np:

    W Epoce Lodowcowa (fajny animowany komputerowo film), gdy mału bobas w lodowej jaskini zauważa zamarznięty statek kosmiczny obcych, rozkłada rączki w geście powitalnym Volcanów.

    Niedawno "leciał" Powrót do przyszłości, tam też MJ Fox, by sprowokować swego ojca do randki ze swoją mamą przebiera się za obcego mówiąc, że jest Vaderm z planety Volcan (oczywiście z gestem pozdrowienia volcańskiego).

    Jeszcze był serial bodajże "Na fali" o dwóch braciach (jeden to ex policjant a drugi .....mniejsza z tym) Właśnie ten drugi, by obezwładnic bandziora próbuje użyć volcańskiego chwytu - nie udaje mu się.

    Na razie to tyle, co pamietam, ale sobie przypomnę! 😉

    EMH Mark IX
    Participant
    #24082

    Jeżeli ktokolwiek z Was grał, lub zanierza zagrać w "Longest Journey", polecam dokładne obejrzenie poczekalni na komisariacie.Po kliknięciu na jednym z więźniów, April pyta zdziwiona: "Tuvok??"Druga rzecz to Ace Ventura w części pierwszej.W czasie oględzin basenu na stadionie, Ace wskakuje do środka, wyciąga z kieszenii okulary pzreciwsłoneczne i mówi: "PING... Dziennik kapitana, data gwiezdna.. itd" 😆

    tomjag
    Participant
    #24083

    Przypomniałem sobie film (tytuł wyleciał mi z pamięci - może ktoś go zna?), w którym klasa jakiegoś amerykańskiego colleg-u wybiera się na spotkanie z władzami w Waszyngtonie, w pogoń za nimi rusza szalony fan Treka.

    r_ADM
    Participant
    #24085

    ^Rozrabiaki w Waszyngtonie ;)a co do nawiazan do treka to bylo ich tyle, ze ciezko to wszystko wymienic...futurama, the simpsons, farscape, ; pewnie polowa amerykanskich produkcji w mniejszy lub wiekszy sposob nawiazuje do treka...

    Reyden
    Participant
    #24087

    co do Nerve Pincha , to w jeszcze 2 filmach go widziałem - w akademii policyjnej V kiedy jeden z policjantów obezwładnia przystępce , wygląda to na pocz. jak Nerve pinch , potem policjant pokazuje strzykawkę .Np występuje tez w komedii Kosmiczne jaja , która jest parodią ST, SW , Obcego i kilku innych filmów S-F , pod koniec filmu kiedy główny bohater goni Lorda Hełmofona , próbuje zrobić np na jednym z żołnierzy , żołnierz mówi ze to trochę niżej ma być , jeszcze jedno nawiązanie w tym filmie jest na pocz,. filmu kiedy Mel Brooks ( grający prezydenta ) teleportuje się ze swojego gabinetu do sali obok , kiedy teleportacja się nie udaje , gość wypowiada takie słowa :a w STAR TREK to się zawsze udawało .Nawiązania są tez w bajkach, np. w jednym z odcinków Laboratorium dextera, dexter i jego 2 kumple ( przebrani za Kirka, Spocka i doktorka z TOS-a) wybierają się na konwent ST i trafiają przez przypadek na konwent lalek Barbie, albo jeden z odcinków o przygodach kota Eika ( na Fox kids często leciało, czasami tez w TV 4 to widziałerm) jest parodią Tos-a, Klingonii wyglądający jak Rekiny, ENT to but z doczepionymi gondolami itp.

    tomjag
    Participant
    #24088

    przypomniało mi sięW jednym z odcinków "Ostrego dyżyru" lekarze mają do czynienia z pacientem, który przyciął sobie uszy na Volcana i wymagał doraźnej pomocy lekarskiej. 😆

    Sai
    Participant
    #24096

    Nawiązań do Treka jest naprawdę wiele. Wszystko co znałem zostało wymienione powyżej, cóż mogę dodać ? Może zrzutkę z M.J. Fox "w roli" Vadera z Volcana, jak ładnie wyszedł mu znany przez wszystkich gest. 😆 Wspominał już o tym Tomjag, ja daje wizualizację. 😀

    Dołączona grafika

    r_ADM
    Participant
    #24097

    http://en.wikipedia.org/wiki/References_to_Star_Trek

    btw w kilku ksiazkach toma clancy'ego sa nawiazania do tosa 🙂

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #24099

    hmm r_ADM nie tylko do TOS-a ale w ogole do calego treka. W tych najnowszych jak np. Niedzwiedz i smok jest wspominany trek w ogole, we wczesniejszych - tych pisanych przez Clacy'ego w latach 80 jak np. Czas patriotow faktycznie do TOS-a 😉

    Piotr
    Keymaster
    #24100

    Temat przeniesiony do dzialu Star Trek z oczywistych powodow.

    Dreamweb
    Participant
    #24105

    W filmie "Głupi i Głupszy" gdy Jim Carrey opowiada koledze o tym że się zakochał, używa słów "tractor beam" w znaczeniu że tak go ciągnie do tej kobiety... Czy ktoś wie, może to wyrażenie na stałe weszło do języka angielskiego jako idiom?Przy okazji polecam parodię Star Trek z Jimem Carreyem pt chyba "The Wrath Of Farrakhan".W wielu książkach Stephena Kinga albo ktoś ogląda Star Trek, albo o nim wspomina. Kojarzy mi się książka (tytuł zapomniałem) w której występuje Skip Kirk zwany przez kumpli Kapitanem. A w "Langoliers" kiedy pasażerowie samolotu muszą usnąć żeby przeżyć ktoś wspomina że przydałoby się usypiające dotknięcie pana Spocka.Pamiętam serial dla dzieci "Yogi's Treasure Hunt" (latali tam takim żaglowcem z balonami), gdzie w jednym odcinku przenoszą się w kosmos, kilka następnych scen bezpośrednio parodiuje Star Trek, statek nazywa się BooBooprise... 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 651 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram