Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Nasze avatary

Nasze avatary

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 109 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #86127

    Eviva zgadzam się w 100% na temat złych postaci. Po za tym, że są wielowymiarowe, to pewnie dlatego są ciekawsze bo pewnie każdy czasem miał ochotę być tym złym i postąpić wbrew ogólnie przyjętym normom.

    Tak, zwłaszcza gdy czujemy, że te normy same w sobie są "złe" - na przykład jak stanięcie po stronie homoseksualisty, prześladowanego w społeczeństwie, w którym normą jest potępianie homoseksualizmu. Albo zaprotestowanie przeciw formie filantropii, przynoszącej więcej szkody niż pożytku. Albo przeciw wszechobecnej hipokryzji. Tylko że wtedy trzeba pogodzić się z konsekwencjami.

    Bartas
    Participant
    #86138

    Trzeba jeszcze zauważyć, że w życiu rzadko co bywa czarne i białe. Zazwyczaj spotykamy się z różnymi odcieniami szarości. Nieźle to oddała gra Wiedźmin, gdzie każdy nasz wybór powodował jakieś konsekwencje, które ciężko można było zaliczyć do pojęć dobra i zła. Dużo też zależy od punktu widzenia (gdyby rewolucja amerykańska się nie powiodła, Ojcowie Założyciele byliby uznani za terrorystów).

    Barusz
    Participant
    #86139

    A terroryzm jest sam w sobie zły lub dobry? Bo moim zdaniem na przykład nie.Powstanie styczniowe się nie udało - czy mimo to uważamy Traugutta za terrorystę? ;>

    Bartas
    Participant
    #86142

    No my go nie uważamy za terrorystę bo był nasz 🙂 Ale hipotetycznie gdyby Polska się nie odrodziła i uczylibyśmy się na przykład w szkole niemieckiej, to nie mówilibyśmy o powstaniu, tylko w najlepszym przypadku o buncie przeciw władzy. Ja nie mówię, że terroryzm jest dobry. Ja mówię, że na każdą sprawę można patrzeć z dwóch stron.

    Eviva
    Participant
    #86143

    Istnieje różnica między powstańcem a terrorystą. Terroryście zasadniczo jest obojętne, kogo zabija: swojego, obcego, winnego czy niewinnego, i zazwyczaj nie działa on na terenie własnego kraju, tylko cudzego - powstaniec, przynajmniej teoretycznie, jest postacią "szlachetniejszą". Poza tym powstania to temat dość śliski. W naszym kraju udało się bodaj jedno - Powstanie Polski Ludowej - i niech ręka boska broni, co z tego wynikło. Wszystkie inne przerżnęliśmy, zyskując jedynie legendę. ednak ocenianie powstań przez pryzmat tego, co wiemy dziś, jest błędem. Ocena sytuacji w momencie krytycznym była zupełnie inna.

    Barusz
    Participant
    #86145

    No my go nie uważamy za terrorystę bo był nasz 🙂 Ale hipotetycznie gdyby Polska się nie odrodziła i uczylibyśmy się na przykład w szkole niemieckiej, to nie mówilibyśmy o powstaniu, tylko w najlepszym przypadku o buncie przeciw władzy. Ja nie mówię, że terroryzm jest dobry. Ja mówię, że na każdą sprawę można patrzeć z dwóch stron.

    Moim zdaniem to nienajlepsza logika - choćby Irlandczyków wlaczących o niepodległość w XIX w. uważamy za pozytywne postacie 😉

    Bartas
    Participant
    #86146

    Eviva ja Cię przepraszam a Powstanie wielkopolskie to co? Wygraliśmy 🙂 Nie chodzi mi oto, że terrorysta i powstaniec to to samo. Pojęcie terrorysty jest stosunkowo młode. Proponuje zakończyć tego off-topa bo nie ten temat. Kwestią wyjaśnienia tylko powiem, że zasadniczo chodziło mi o to, że wybór dobra i zła nie zawsze jest oczywisty.

    bajka20
    Participant
    #86730

    Ja wybralam avatar Todda, Wraith z serialu Stargate Atlantis. To moja ulubiona postac z tego serialu.

    Bartas
    Participant
    #86737

    bajka20 fakt Todd by niezły. Zwłaszcza jak na Atlantydzie potrzebowali ZPM to było wiadomo, że Todd ma jeszcze trochę na czarną godzinę 😆 ja osobiście najbardziej polubiłem Rodneya.

    bajka20
    Participant
    #87069

    Todd byl zapobiegliwy. Zawsze wszystko sobie dokladnie przemyslal i zaplanowal. Dzisiaj zmienilam avatar na inny, tez Wraith ( Eddie z odcinka The Hive ).

    Romek 63
    Participant
    #87077

    Cześć Bajka. Miło Cię tu widzieć 😀 Chyba jakoś dawno cię tu nie widziałem 🙄

    Symbolt
    Participant
    #88702

    Mój avatar przedstawia jedną z moich ulubionych scen w Treku, gdzie następuje "przemiana paradygmatu" i pokazuje się naukę nie jako wynik badań, ale nowego zrozumienia.

    T'San
    Participant
    #97401

    A u mnie widnieje Dr Zoidberg z jakże uroczej kreskówki FUTURAMA. ;]

    fluor
    Keymaster
    #97405

    a ja wracam do Shrana z Enterprise.

    kotek
    Participant
    #102825

    The time has come!Wreszcie po ponad roku obecnosci na forum postaralam sie o avka.Dlaczego akurat Kara Thrace? Moim zdaniem jedna z najciekawszych, najlepiej napisanych i niezle zagranych postaci ze swiata scifi. Czasem odnosze wrazenie, ze scifi jest tworzone wylacznie przez mezczyzn i dla mezczyzn. Malo jest dobrze napisanych kobiecych postaci. Istnieje jeszcze taka ewentualnosc, ze za malo sf poznalam ;)Jakie jest wasze zdanie? Wasze ulubione kobiece postacie nie z tego swiata? 😉

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 109 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram