Forum Trek.pl Newsy Nauka i Technologia NASA znalazła 7 nowych planet podobnych do Ziemi!

NASA znalazła 7 nowych planet podobnych do Ziemi!

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • kotek
    Participant
    #8645

    efe_20170222_191233_pa1078_5446_1.jpg

    Świat nauki zatrząsł się w posadach. Na zwołanej o 19 czasu polskiego konferencji prasowej NASA ogłosiła znalezienie oddalonego o 40 lat świetlnych od Ziemi układu z 7 planetami wielkości Wenus i Ziemi obiegającymi gwiazdę. Nigdy w historii nie udało się znaleźć gwiazdy, wokół której krążyłoby tyle tego typu planet. Ponadto trzy z nich znajdują się w tzw. "strefie życia", co oznacza, że na tych skalistych planetach może występować woda w stanie ciekłym.
     

    astronomers-have-found-7-earth-size-plan

    Prawda, że uroczy ocean? Grafika koncepcyjna nowoodkrytego układu.

     
    Układ został nazwany TRAPPIST-1, od teleskopu w Chile, za pomocą którego go zaobserwowano. Planety z kolei nazwano kolejnymi literami alfabetu (począwszy od B ). Międzynarodowy zespół naukowców badania rozpoczął w ostatnich miesiącach 2015 roku.
     

     
    Źródło: noizz.pl,

    Romek 63
    Participant
    #123402

    To rzeczywiście duże odkrycie. Do tej pory nie odkryto układu planetarnego w którym byłyby aż 3 planety w ekosferze a do tego pozostałe są dość blisko granic tej ekosfery. Tu poniżej ciekawa grafika przedstawiająca tę ekosferę. I jeszcze linki do 2 ciekawych artykułów na ten temat:

     

    http://kosmonauta.net/2017/02/siedem-skalistych-planet-w-ukladzie-trappist-1/

    http://florydziak.com/blogger/2017/02/nie-nie-znalezli-obcych.html

     

    C5TTbTkWYAYVSrg.jpg

    kotek
    Participant
    #123403

    Mnie się podobało to opracowanie, ale nie miałam czasu na jego podstawie napisać: 20minutos.es, 20minutos.es

    kotek
    Participant
    #123404

    Google zrobiło dziś specjalny Doodle:

     

    seven-earth-size-exoplanets-discovered-6

    Cross
    Keymaster
    #123405

    Milczeć łachudry i słuchać wybitnego specjalisty 🙂

     

    16730134_1296097370470856_19469448989876

    snowman
    Participant
    #123406

    Bóg - jeśli istnieje - stworzył Terlikowskiego, by pokazać ludziom jak głęboko głupim stać się może fanatyczny człowiek. Spisał się w tym dziele na medal. 😀

    kotek
    Participant
    #123410

    Nie wiem czy chcę polemizować w tym wątku, a raczej w tym, co z niego powstało. 

     

    Bóg - jeśli istnieje - stworzył Terlikowskiego, by pokazać ludziom jak głęboko głupim stać się może fanatyczny człowiek. Spisał się w tym dziele na medal. 😀

     

    Obstawiałabym, że pan Terlikowski jest dziełem drugiej frakcji, rezydującej w Hadesie 😉 Boga bym w to nie mieszała.

    Piotr
    Keymaster
    #123413

    Jakim Hadesie? Nie mów głośno, bo Boruta się oburzy. 😉

    kotek
    Participant
    #123416

    Przecież nie powiem, że wyłonił się z ciemniejszej strony, za dużo skojarzeń z tym, który ma twarz w 50 odcieniach!

    snowman
    Participant
    #123419

    Na pohybel Terlikowskim! 😀 Oddajmy głos ludziom mającym do powiedzenia coś istotnego.

     

     

    Strasznie krótko trwa rok na tych planetkach.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram