Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Narodowa agencja kosmiczna w Polsce?

Narodowa agencja kosmiczna w Polsce?

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 96 total)
  • Author
    Posts
  • lszekg
    Participant
    #58540

    Lepiej skieruj swe obiekcje przeciwko komunistom, bo przez ich rządy mamy tylko kilkadziesiąt lat rozwoju gospodarczego w plecy.

    Czego się ich czepiasz? Polska była chyba najstabilniejsza właśnie w czasie komunizmu. CAŁE PAŃSTWO COŚ ROBIŁO! Czy to zapier..lało kopiąc rowy, czy statki skręcając. To przez zimną wojnę i innych hipisów musieliśmy czołgami wjeżdżać. Ostatnio byłem w Warszawie. Całe miasto to PRL-owskie fundamenty. My tylko je zmodernizowaliśmy.

    nie dwa miliony obywateli, tylko tych co wyjechali z wiedzą zerową i robią to do czego się nadają- tylko zmywak

    widzę po kolegach z podstawówki, tych "uczących się - wszystko robole za granicą

    prawda boli

    nie uczysz się to zap****aj kopiąc rowy czy rób inną adekwatną robotę

    Rzeczywiście, nie dwa ale dziesięć. Jeśli ja mam zarabiać tutaj po 1000 złotych (oczywiście studia, magisterka i inne bajery) To juz wolę jechać do niemiec i te rowy kopać bo jak podliczę, miesięcznie wyjdzie mi raz więcej.

    Hemrod
    Participant
    #58546

    Czego się ich czepiasz? Polska była chyba [...]

    Tutaj chciałem wstawić długą 5 minutową sekwencję śmiechu, ale uratowało cię słowo chyba. Więc odpowiadam, jedyną rzeczą dobrą w komunizmie był jego koniec ... a tak serio, to ty sobie jaja robisz, prawda?

    Rzeczywiście, nie dwa ale dziesięć.

    1000 złotych to już nie wiele, kto w Polsce zarabia. A ja wolę zarabiać nawet mniej, a mieć jakiś prestiż i satysfakcję z roboty i jeszcze, żeby można się nią ładnie pochwalić :>

    lszekg
    Participant
    #58549

    a tak serio, to ty sobie jaja robisz, prawda?

    Na serio "Czy się stoi czy się leży 2000 się należy" Czemu wszyscy myślą że komunizm był zły?

    A ja wolę zarabiać nawet mniej, a mieć jakiś prestiż i satysfakcję z roboty i jeszcze, żeby można się nią ładnie pochwalić

    Tutaj ktoś mógłby wstawić "Ha, Ha, Ha!". To jest wada kapitalizmu: Siatka Możliwości stoi twardo na pieniądzu. Nie kupisz samochodu bez pieniędzy, co oznacza że nie będziesz mógł szukać zarobku daleko. Za mieszkanie też nie zapłacisz, a niektóre zawody stawiają warunek zamieszkania na miejscu.

    Pitmistrz
    Participant
    #58552

    Ogólne założenia komunizmu są bardzo dobre tylko wykonanie szwankuje zwykle.A co do komunizmu w Polsce urodziłem się w 90' roku więc nie miałem z nim żadnej styczności ale wnioskując z tego co słyszałem/czytałem nie chcialbym do tego powrócić.

    Gosiek
    Participant
    #58553

    Od moderatora:

    Przypominam, że to jest dział Nauka, a temat traktuje o Narodowej Agencji Kosmicznej. Od dyskusji o wyższości (bądź nie) komunizmu nad innymi systemami rządów, mamy dział Polityka - zapraszam. ;>

    Anonymous
    Guest
    #58662

    Wracając do tematu. Jeśli miałaby powstac Narodowa Agencja Kosmiczna w Polsce to najwięcej problemu byłoby z kasą. Fakt, że zamiast dawać na o.Rydzyka i inne Opatrzności... można by to dać Agencji to zupełnie inna sprawa. Na mój gust dobrze by było raczej stworzyć oddział ESA, bo wyszłoby taniej. Mam doskonałych naukowców i inżynierów. Mamy astronomów, fizyków. Stworzyliśmy nawet takie urządzenie, które nazywam "małe z dnem", choć małe nie jest, ale potrafi mierzyć promieniowanie kosmiczne, które jak wiadomo przelatuje przez wszystko,a przez to nie zawsze przelatuje. Nasze wynalazki są wykorzystywane przez inne kraje, które na tym zarabiaja krocie. Dlaczego tego nie wykorzystać? Postawmy wreszcie na nas a nie szukajmy gdzie indziej. Współpracujmy ale nie dajmy się wykorzystywać, co niestety jest nagminne. Tak było między innymi z okularami dal niewidomych. Nasi na Polibudzie w Gdańsku to wymyslili a amerykanie podchwycili i zarobili miniaturyzując podzespoły, bo nie było wsparcia dla pomysłu i nie opatentowali wynalazku. Tak jest z wieloma rzeczami.

    Eviva
    Participant
    #59607

    Niestety u nas pieniądze sa na wszystko, tylko nie na to, co trzeba. Wiem coś o tym. Wydaje się miliony, naprawdę grube miliony na premie dla nierobów, a szpitale pracują na sprzęcie tak żałosnym, że płakać się chce. Wiem coś o tym, bo sama pracuję w tym, co zostało z niegdyś dobrego szpitala. Szkoda pieniędzy na utrzymywanie oddziałów dla chorych dzieci, nic więc dziwnego, że szkoda ich na jakieś fantasmagorie początkujących uczonych. Dopiero gdy ta fantasmagoria okazuje się cenna i gdy zaczynają zarabiać na niej inni, robi się wielki płacz.

    Pah Wraith
    Participant
    #61321

    Bo gdyby takie przedsięwzięcia były finansowane przez bogate firmy, które miałyby w tym interes, a nie przez tzw. "państwo" to wyglądałoby to inaczej. I ambitne projekty na uczelniach, i agencja kosmiczna by wtedy była, i na działalność szpitali by się co nieco znalazło...

    zdarom
    Participant
    #61341

    Ale nasze władze pchają łapy wszędzie no i mamy to co mamy.

    Eviva
    Participant
    #61378

    Zauważcie jednak, ile publicznych pieniędzy wsiąkło w pseudouczelnię ojca derechtora Rydzyka.

    General
    Participant
    #61395

    Ciekawe ile jest takich rydzyków o których nie wiemy.

    Avenger
    Participant
    #61415

    to czy taka agencja powstanie nie zależy moim zdaniem od funduszy tylko od polityków, jeżeli naprawdę by chcieli to by powstała jeżeli nie chcą to niestety nie złożono załącznika E-123 w wymaganym terminie.

    J.M.Rokita powiedział kiedyś mądre zdanie: "Błąd w prawie należy naprawic w prawie, a nie wykorzystywac go do zabicia przeciwnika politycznego."

    nic więcej nie piszę.

    Lo'Rel
    Participant
    #61418

    Po prostu w tym kraju zawsze są ważniejsze wydatki o cokolwiek by nie chodziło, to mamy standardową odpowiedź: w tej chwili mamy ważniejsze wydatki.

    Eviva
    Participant
    #61544

    Jakbym słyszała mojego dyrektora."Potrzebny jest nowy aparat EEG, bo stary się sypie.""Potrzebujemy jeszcze dwóch etatów neurologicznych.""Trzeba pomalować pracownie, bo farba odpada ze starości.""Brakuje nam czterech pielęgniarek."Standardowa odpowiedź:"W tej chwili są ważniejsze wydatki."

    zdarom
    Participant
    #61573

    Na co narzekacie? Przecież już chwilę żyjecie i powinniście się już przyzwyczaić. ;]

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 96 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram