Forum Fantastyka Star Trek Najwspanialszy statek swiata ST

Najwspanialszy statek swiata ST

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 285 total)
  • Author
    Participant

Ad1. tylko chyba klsa Freedom łamie ta zasadę

oj, chyba troche wiecej, Reyden... wszystkie jedno-gondolowce - troche ich jest (na zdjeciach pod Wolf359), jak rowniez wszystkie troj-gondolowce, a tych tez troche jest (zdjecia Wolf 359 np. Niagara, plus np. Galaxy-X). wiec raczej zasada to tego nie nazwiemy, prawda Tom? 8)

Corvus
    Participant

To nie były zasady, a raczej wskazówki. Oczywiście według mojej wiedzy.Poza tym te "zasady" były przestrzegane od TOS do TNG. Dopiero w którymś odcinku TNG zostały "złamane".

Tom
    Participant

Nie wydaje mi się, żeby te zasady (podane przez Roddenbery'ego, Andrew Probertowi, człowiekowi, który zaprojektował Enterprise w ST:TMP i Enterprise - D) zostały złamane, gdyż w każdym okręcie GF mostki są zawsze umieszczone na szczycie kadłuba. To samo tyczy się gondoli. W każdym statku (poza Defiantem) gondole są uniesione, bądź obniżone, tak żeby miały ze sobą co najmniej 50% 'kontakt wzrokowy' (W Intrepidzie w czasie lotu warp). Tam wczesniej troszke zle napisalem. Co do ogromnej ilości statków z jedną lub trzema gondolami... Kanoniczne są raptem dwie klasy - Niagara (2 okręty) i Freedom (2 okręty).

Surak
    Participant

Najładniejsze są d`deridex, norexan i mi osobiscie podoba się jeszcze imperial hawk, babylon 5 G`quan rulez, sw ony (?) ssd executor

Zeal
    Participant

Kanoniczne są raptem dwie klasy - Niagara (2 okręty) i Freedom (2 okręty).

Trzy. Stargazer Picarda- Constellation class. Pokazany w pierwszym sezonie TNG.

Do posta nizej:

He, racja. Przeczytało mi się z rozpędu "jedno i więcej gondolowe". Mój błąd.

Tom
    Participant

Nie, Constellation jest cztero-gondolowy ;)Proponuję wrócić do tematu, czyli 'Najładniejszy Statek'...

Domko
    Participant

Mnie się podoba Galaxy i Prometheus.No i Warbirdy i Valdore oczywiście 🙂

Krusty
    Participant

Temat trochę już się wyczerpał dlatego proponuje się zając teraz statkami spoza kanonu. Który jesy waszym ulubionym? Bo moim jest USS Eximus - nie ma nic piękniejszego ani zgrabniejszego niż ten okręcik.PS. Coen nadal nie widze go w spisie ;).

Coen
    Participant

I go nie zobaczysz:) Bo do 2385 to jeszcze duuuuużo czasu 🙂 A i nie wiem czy sie bede zajmował klasami budowanymi po 2380

xor
    Participant

Posty z innego tematu...

Ciekawia mnie Wasze gusty 🙂 Ktory ze statkow ze swiata Star Treka uwazacie za najlepszy i z jakich powodow - nawet napiszmy chcielibyscie zyjac tam miec 😛 Przy opisie najlepiej, gdyby znalazly sie linki do zdjec.

Jak dla mnie zdecydowanym nr 1 jest

Klingonski Bird-of-Prey, ten mniejszy, klasy B'Rel

http://www.kitsune.addr.com/SF-Conversions..._KVort_Bird.htm

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po pierwsze, jest najpiekniejsza jednostka, po drugie, solidnie uzbrojona, po trzecie ma system maskujacy, po czwarte jest surowy, po piate jest klingonski... 😀

Na drugim miejscu jest jego wieksz wersja - klasy K'Vort, ale ona juz nie jest tak poreczna, a i jest znacznie wolniejsza, choc znacznie lepiej uzbrojona.

Na trzecim Defiant... 🙂

r_ADM
    Participant

Biorac pod uwage wzgledy czysto estetyczne to Warbird (D'Deridex). Na drugim miejscu Negh'Var :)Co do posiadania i mieszkania na okrecie, to wszystkie klingonskie okrety odpadaja "na dzien dobry" ;). Zostaje Sovevreign, duzy, wygodny i ladny 🙂

Zeal
    Participant

1. K'Vort.

Nie za duży, nie za mały, dobrze uzbrojony...

I ta sylwetka... Nice.

2. New Orleans.

Jedyna jednostka Federacji, którą "trawię". Zero przerostu formy nad treścią. No i sposób, w jaki pogodzono problem wolnego miejsca w kadłubie oraz wyrzutni torped... Mniam.

Zdjęcia pozwalam sobie darować.

Zarathos
    Participant

Ja tez daruje sobie zdjecia, bo Galaxy chyba kazdy zna. Wieeelki, wygodny i ma odpowiedniego do rozmiarow kopa :)Jak przegladalem plany E-D to nawet miasto tam znalazlem (zajmuje 10 pokladow chyba). No i jest holose... eee... holodek 😀

Prezes
    Participant

A mnie sie podobaja te volkańskie wynalazki z okrągłymi napędami, fajne są, pomieszkac tez bym na takim mógł.

Sai
    Participant

Dla mnie rządzi Galaxy, duży, majestatyczny i poważny, ma dobre osłony i napęd, oczywiście model najnowszy już nie jest ale... Dodam jeszcze to wszystko, co wymienił Zarathos wcześniej. Ciekawy jest również sześcian Borga, dla mnie głównie ze względu na charakterystyczny wygląd.

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 285 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram