Forum Fantastyka Star Trek Najwspanialszy statek swiata ST

Najwspanialszy statek swiata ST

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 279 total)
  • Author
    Participant

Jeśli chodzi o okręty to jest w czym wybierać. Wrażenie robi również okręt Ferengi, wprawdzie nie pamiętam jego oznaczeń, ale był ogromny.

Gosiek
    Participant

Moim zdaniem najladniejsym okretem jest Sovereign oraz Avatar

Pierwsze słyszę o tej jednostce , skad ja wziąłeś  ❓ 

Może stąd: http://www.avatar.friko.pl 😉

Z opisu na stronie wynika że Avatar to przerobiony Sovereign - ma dodatkowe silniki warp, potężniejsze uzbrojenie i urządzenia maskujące.

Niestety nie udało mi się znaleźć żadnej innej strony, która szczegółowo opisywałaby statki tej klasy - na DITL-u ich nie ma 🙁

Xalein
    Participant

Niestety nie udało mi się znaleźć żadnej innej strony, która szczegółowo opisywałaby statki tej klasy - na DITL-u ich nie ma  🙁

Mi sie zdaje ze klasa ta zostala wymyslona przez autora strony i jest niekanoniczna.

Slawek
    Moderator

Niestety nie udało mi się znaleźć żadnej innej strony, która szczegółowo opisywałaby statki tej klasy - na DITL-u ich nie ma  🙁

Mi sie zdaje ze klasa ta zostala wymyslona przez autora strony i jest niekanoniczna.

No to dobrze Ci się wydaje :). Ja już od początku wiedziałem, że to jakaś wymyślona klasa. Sovereign z trzema gondolami? Może jeszcze zielonymi?? Tego typu przeróbek wymyślono wiele i pod różnymi nazwami.

tolo
    Participant

Tak, jeszcze trochę i okaże się, że Borg przyłączył się do Federacji. To dopiero byłaby ciekawostka

Reyden
    Participant

Tak, jeszcze trochę i okaże się, że Borg przyłączył się do Federacji. To dopiero byłaby ciekawostka

po teorii że Federacja zamieni sie w Borg wszystko jest możliwe

toadi
    Participant

A mnie sie najbardziej podoba Andromeda z serialu pod tym samym tytulemposiada wg mnie piekna budowe oraz niezle mozliwosci bojowe/w odcinku pilotowym podjela walke z flota zladajaca sie 10 000 okretow Nitschenskich / A poza tym jej sztuczna inteligencja robi wrazenie

Thengel
    Participant

A poza tym jej sztuczna inteligencja robi wrazenie

Robi wrażenie to bardzo dobrze powiedziane 😉

mattik
    Participant

Po "dokładnym przejrzeniu" 😈 (jak ktoś woli może być baaardzo niedokładnym przeczytaniu ST:ENC stwierdzam, że sam nie wiem czemu 😳 najbardziej podoba mi się Miranda-class i Streamrunner-class.

Unimatrix
    Participant

Moya i Talyn z Farscape są nie do pobicia 🙂

Corvus
    Participant

Mówcie sobie co chcecie ale najfajniejszy jest Prometeusz.

Krusty
    Participant

Jęśli chodzi o mnie ostatnim razem nawróciłem się na klase Wells http://www.ex-astris-scientia.org/schematics/wells.jpg. A tak na marginesie nie sądzicie że to jest taka Biała Gwiazda tylko 100 razy lepsza.

Wolf
    Participant

Ja tak nie sądze 1. Biała gwiazda równiez potrafi podróżować w czasie, 2. Wyższą manewrowość (prosze obejrzeć odcinek w którym Whitestary wlaczą z myśliwcami Drakhów) wątpię aby klasa Wells była w stanie wykonać taki balet, silniki grawimetryczne i na antymaterie.3. Wyższa prędkość przelotowa 85ly/h4. Dwa działka neutronowe, 4 działka fuzyjne, jedno działo kwnatowo - grawimetryczne, razem jakieś 100.000TW, to jest tylko jedne strzał a co jeśli będzie to cała seria. Możliwość utrzymania ciągłego ostrzału.5. Pancerz zdolny przyjąć kilka takich salw, do tego jeszcze osłony, regeneracja i możliwości adaptacyjne.Poza krążownikiem klasy Victory, biała gwiazda jest jednym z najpotężniejszych statków młodych ras. Według mnie tylko gatunek 8472 może się z nim mierzyć.

Reyden
    Participant

Eh , tylko czekac na ripose Coena

Moderator przypomina o przestrzeganiu 5. punktu regulaminu. Pozostalych zreszta tez. ;>

Krusty
    Participant

Jestem fanem B5 ale Białych Gwiazd nigdy nie umiałem jakoś polubić, ktoś kiedyś nazwał te statki obdartymi kurczakami o ile pamiętam... no i po trochu musze się z tym zgodzić... jak dla mnie są one zbyt sztuczne i na siłe udziwnione... co zresztą odnosi się do statków innych ras w tym serialu... powiem od razu że według mnie statki ziemskie są o wiele lepsze. Co zaś do samego Wellsa to nigdy nie widzieliśmy tych jednostek w akcji więc nie znamy pelnego ich potencjału, ale podejrzewam ze W byłby górą nad BG.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 279 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram