Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Najgorsze sci-fi świata

Najgorsze sci-fi świata

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 74 total)
  • Author
    Posts
  • Diabeu
    Participant
    #101636

    Mnie chodziło o to, że w scenariuszu mogło być np napisane, że Hanka wjeżdża w kupę żelastwa i złomu a potem dali te kartony xD

    Eviva
    Participant
    #101637

    Nie jest to pierwszy wypadek w polskiej produkcji, gdy miało być straszno, a wyszło smieszno. Szczęśliwie ja tego arcydzieła z Hanką nie oglądam, szkoda mi na to czasu. Jedyny polski tasiemiec, jaki oglądałam do niedawna, to było "Na dobre i na złe", ale i to się zepsuło, nie mówiąc już o tym, że nigdy zbyt dobre nie było.

    Match
    Participant
    #101639

    Z tymi serialami jest tak, że jeśli widziałaś jeden, to widziałaś wszystkie.Zmieniając temat - w kolejnym odcinku czas na kolejną niskobudżetową adaptacją komiksu - zaprezentuję Ligę Sprawiedliwych 😀

    r_ADM
    Participant
    #101640

    Ludzie, ale o czym wy mowicie? Jakies serialowe tasiemce to wiadomo, ze sa zenujace, ale u nas nawet takie filmy jak np. Katyn czy Bitwa Warszawska sa dramatycznie slabe. Faktu, ze i w takich 'superprodukcjach' scenariusz nie przechodzi jakiegosc podstawowego doctoringu jest kompromitujacy.

    Coen
    Participant
    #101664

    ADM, to już jest kwestia dyskusyjna. Mi i Katyń i Bitwa się akurat podobały i uważam, że zrobiono je świetnie. Do tego są takie produkcje jak np. Generał Nil, a z serialowych choćby Czas Honoru.Dlatego ktoś kto miałby dobrą wizję serialu S-F, z całym wachlarzem możliwości jakie to daje, mógłby zrobić coś naprawdę dobrego.Tym bardziej, że pod Krakowem mamy wielkie studio bez trudu mogące nagrywać w technologii zielonego ekranu, a więc koszty lecą na łeb na szyje a jakość wzrasta.

    Zarathos
    Participant
    #101666

    Coen, mieliśmy już niezły pomysł na fantasy - Wiedźmina. I nie śmiać się, bo sam pomysł na adaptację Wieśmaka był niezły. Co z tego wyszło wszyscy wiemy. Więc może lepiej niech Wajda i spółka kręcą sobie filmy jak nas, biedny naród męczono, gnębiono i poniewierano. Przynajmniej będzie można ze spokojem taką produkcję olać.

    Coen
    Participant
    #101667

    Masz spor oracji, nie można się z tym spierać. Z drugiej jednak strony adaptacja komputerowa Wieśka wyszła bardzo dobrze. Podobnie inne sporo innych gier rodzimej produkcji od horrowatego Necrovision po w pełni S-F Bulettstorma. Co więcej, choć mi do gustu nie przypadł to Naznaczony ponoć ogólnie się podobał, nawet gdzieś tam za granicą jakieś nagrody zdobywał.Czyli generalnie się da, wystarczy tylko chcieć i umieć spojrzeć na temat.

    Match
    Participant
    #101668

    Coen wybacz ale podane przez Ciebie tytuły są fabularnie na poziomie Barw szczęścia albo innej tvnowskiej telenoweli. Jesli taki ma być poziom polskiego (dobrego) sf to ja dziękuję, zostanę przy tym z tego tematu. Przynajmniej nie będę tłukł głową w ścianę z rozpaczy jak przy Wiedźminie.

    Coen
    Participant
    #101669

    Każdy ma prawo do swojego zdania, dla mnie owe produkcje są dobre i S-F na tym poziomie byłoby nader przyjemne do oglądania. A czy są na poziomie Barw Szczęścia czy TVNowskich telenowel nie jestem w stanie ocenić, bo ani jednego ani drugiego nie oglądam.

    Diabeu
    Participant
    #101740

    Naznaczony miał parę niezłych motywów (np rola Więckiewicza w 4ym odcinku) ale ogólnie był bardzo słaby.

    Coen
    Participant
    #101754

    A więc jak straszna posucha musi być na tym rynku skoro dostał nagrodę?

    Match
    Participant
    #101755

    Sam sobie właśnie odpowiedziałeś 😈

    Coen
    Participant
    #101759

    Owszem i to z pełną premedytacją - skoro TVN był w stanie stworzyć, od niechcenia serial, przez nas uznawany za średni lub wręcz kiepski, a mimo to uznany za granicą (i jeśli dobrze pamiętam z nie najgorszymi wynikami oglądalności w kraju), to co można zrobić kręcąc serial S-F na poważnie? Zwłaszcza, że rynek musi być chłonny na tego typu produkcje, zwłaszcza w Europie. Choć i w USa, jak zauważył Piotr w newsie o Grimmach i OUT produkcji space-SF nie ma od dawna.Sądzę, że jest to obecnie pole w sam raz do żniw i nasi rodzimy twórcy gdyby tylko naprawdę chcieli zdołaliby zebrać z niego polony.Ha, polskie space-SF. To mogłoby być to 🙂

    Piotr
    Keymaster
    #101944

    To byłoby coś. Zamiast Dzikich Asów byłaby Wściekła Husaria z lotniskowca SS Piłsudski. 😉

    Silver Phoenix
    Participant
    #101945

    Nie wywołuj wilka z lasu, bro...

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 74 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram