Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Najgorsze sci-fi świata

Najgorsze sci-fi świata

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 74 total)
  • Author
    Posts
  • Coen
    Participant
    #101048

    Akurat z Bitwą o Ziemię jako gniotem się nie zgodzę. Owszem, film zebrał prawie same negatywne recenzje, uważam jednak że głownie od osób które oburzyły się o łamanie konwencji.1) Amerykanie nie uratowali świata (a przynajmniej nie od razu)2) Kosmici nie byli źli-źli, tylko bardziej przypominali Ferengich z ST3) Z Kosmitami do się normalnie dogadać gdy tylko się ich przyciśniePoza tym film miał sporo fajnych patentów, jak zniszczenie Psyhlo jedna atomówką ze względu na zanieczyszczenie środowiska, upadek Ziemi w 12 minut, czy w ogóle pokazanie neo-jaskiniowców.

    Diabeu
    Participant
    #101062

    Mnie się nawet podobał, chociaż oglądałem go na premierę a to było sporo lat temu.Może być tak samo jak z Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, że w 2002 wyszedłem zachwycony a dzisiaj to dla mnie crap okrutny, jedynie walka Obi-Wana i Yody plus widoczki fajne, 3/10.

    The D
    Participant
    #101110

    A ja niedawno wszedłem w posiadanie pierwowzoru Hubbarda. Na razie leży sobie na półce i czeka na swoją kolej, ale jak przeczytam spróbuję skonfrontować z filmem i naskrobać kilka zdań.

    Match
    Participant
    #101545

    Czas na triumfalny powrót kina tureckiego.

    "3 dev adam" (1973)

    czyli Santo i Kapitan Ameryka kontra zły Spider-Man.

    Na samym początku chciałbym przeprosić - z powodu bariery językowej (nie znam tureckiego) mogłem nie wychwycić wysublimowanych smaczków w dialogach i zawiłości fabuły.

    I tutaj kończy się początek mojej recenzji - nie byłem w stanie zmęczyć filmu do końca. W każdym razie - gdzieś w Turcji działa gang Spide-Mana, któy terroryzuje całą okolicę - na ratunek wyruszają Santo i Kapitan Ameryka. O co dokładnie chodzi nie wiem, niestety jak już pisałem nie znam tureckiego.Miałem nadzieję, że film podobnie jak "Tureckie Gwiezdne Wojny" należy do kategorii filmów zbyt epickich, niestety nie - wzasadzie nic się nie dzieje poza okazjonalnymi napierdalankami i przebijaniem się przez kartonowe ściany.

    Natomiast duży plus za twórcze wykorzystanie świnki morskiej: http://www.youtube.com/watch?v=LDesXNM4R6E...feature=related

    Jednak nie chcę skrzywdzić tego filmu, rwana fabuła to wszak sztandarowa cecha gatunku "złych" filmów, przy scenach tortur i walk zapaśniczych (Santo jest zapaśnikiem w masce, to tak jakby ktoś nie wiedział) widz dostaje dokładnie to, czego może oczekiwać po tego typu produkcjach.

    W dodatku jest to pierwszy (jak do tej pory z trzech) film fabularny z Kapitanem Ameryką i tak samo ma się sprawa ze Spider-Manem.

    W swojej 10-stopniowej skali daję 2, miało być 0 ale scena ze świnką morską mnie zabiła 🙂

    BONUS:

    Kapitan Ameryka: http://www.youtube.com/watch?v=hFMK_X03BNA...feature=related

    Eviva
    Participant
    #101554

    Ta morska świnka to pewnie ukłon w stronę kinowej "Załogi G". Swoją drogą mają upór ci Turcy. Może by tak wziąć z nich przykład i zrobić polską serię klasyki sf?

    Coen
    Participant
    #101555

    W sensie? Jaką serię klasyki SF?

    Match
    Participant
    #101558

    Chodzi o to, że Turcy w latach 70' bez żadnej licencji seryjnie kopiowali hollywoodzkie filmy (zupełnie jak teraz Indusi), w wersji tureckiej powstały chociażby Rambo, Star Trek, E.T. i Superman :)I wszystkie na podobnym poziomie do tego co widać w powyższych 2 linkach, albo Tureckich Gwiezdnych Wojnach z początku tematu.

    Eviva
    Participant
    #101559

    No właśnie. Wyobrażacie to sobie w polskim wykonaniu i z polskimi "gwiazdami"? Boki normalnie zrywać jak świeże wiśnie.

    Coen
    Participant
    #101601

    Hmm... nie, nie mogę się zgodzić. Wbrew temu co przeważnie serwuje nam TV nadal jestem skłonny sądzić, że nasi twórcy są w stanie, jeśli tylko zechcą zrobić dobry serial lub film. Także S-F.

    r_ADM
    Participant
    #101602

    Raczysz zartowac! W Polsce znaczna czesc produkcji lezy juz na poziomie scenariusza. Jak dodac do tego dialogi, tempo i... wlasciwie wiekszosc innych elementow filmowego rzemiosla to wychodza takie potworki.

    Pitmistrz
    Participant
    #101603

    U nas już era filmów takich jak Kiler czy Chłopaki nie płaczą minęła.A szkoda. 🙁

    Eviva
    Participant
    #101605

    Jeśli nie robią, bo nie mogą, pół biedy. Jeśli mogą, a mimo to kręcą gnioty, to jak to ocenić?

    Lo'Rel
    Participant
    #101622

    W Polsce znaczna czesc produkcji lezy juz na poziomie scenariusza

    Pierwsze co mi przychodzi do głowy? Hanka vs kartony.

    Diabeu
    Participant
    #101623

    Tu raczej chodziło o wykonanie, no chyba, że w scenariuszu serio pisało, że ma wjechać dokładnie w kartony xD

    Lo'Rel
    Participant
    #101630

    Skoro wjechała, to musiało tak być w scenariuszu. Mnie rozwala fakt, że przez niecały rok, bo gdzieś od tego czasu mówiło się, że Małgorzata Kożuchowska odchodzi z serialu, nikt nie zauważył, że w pomyśle na to jak ma zginąć wieje amatorszczyzną na poziomie pięciolatka. Miało być dramatycznie, a cała Polska się śmieje. To jest właśnie polska produkcja filmowo - telewizyjna. Sto lat za czymkolwiek.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 74 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram