Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Najbardziej niedopasowani aktorzy w filmach fantasy

Najbardziej niedopasowani aktorzy w filmach fantasy

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • Author
    Participant

Wyobrażacie sobie Picarda krzyczącego: "Khaaaaan!"? To byłoby dopiero wstrząsające 🙂

Na samą myśl poczułam się wstrząśnięta... ;D

Ale wracając do SW - Qui-Gona będę bronić. Podobał mi się i już.

Lo'Rel
    Participant

Czy ja wiem? Mi Obi-Wanowskie: Byłeś mi bratem Anakinie. Kochałem cię..." się podobało.

Owszem, zgoda, ale to jeden z nielicznych dobrych momentów. Nie da się tego już powiedzieć o pro Bushowskiej przemowie Obi-Wana na temat walki o demokrację, tuż przed pojedynkiem z Anakinem.

Jamjumetley
    Participant

Na samą myśl poczułam się wstrząśnięta... ;D

Ale wracając do SW - Qui-Gona będę bronić. Podobał mi się i już.

Do samego Neesona nic nie mam - zagrał ok, ale jego postać nic nie wniosła do nowej trylogii. Tak jakby miał wystąpić w kolejnych częściach jako "duch", ale zrezygnowano z scen tego typu...

Lo'Rel
    Participant

Neeson to dobry aktor i postać była całkiem przekonująca, ale rzeczywiście bez żadnego wpływu na dalsze części.

Dalek
    Participant

Owszem, zgoda, ale to jeden z nielicznych dobrych momentów. Nie da się tego już powiedzieć o pro Bushowskiej przemowie Obi-Wana na temat walki o demokrację, tuż przed pojedynkiem z Anakinem.

To raczej Anakin był probushowskie :>. Cala "zemsta Shitów" zalatuje antybushowkim swądkiem.

Ja będę bronił następujących kreacji aktorskich w nowych gwiezdncyh wojnach:

1) Qui Gon Jin - najabrdziej hippsowski wśród hippsowych jedi

2) Obi Wan - rzeczywiście nie miał za dużo do zagrania, ale miał swoje momenty

3) Senator Bail Organa - cyniczna postawa, wygląd fircyka, a jednak mu zlaeży. Szkoda, że tak mało czasu ekranowego dostał

4) Imperator - chyba najlepiej zagrana postać w nowej trylogii, żeby tylko jeszcez nie musiał wygłaszać takich bzdurnych kwesti jak: "POWER, UNLIMITED POEWER!"

Neeson to dobry aktor i postać była całkiem przekonująca, ale rzeczywiście bez żadnego wpływu na dalsze części.

Proponuje jeszcze raz końcówkę "Zemsty Szitów" obejrzeć. To Qui Gon nauczył Yodę i Obiego jak zjedoczyć się z mocą, co widzimy starej trylogii. Szkoda, że Lucas pożałował kasy i nie pokazał Neesona w końcówce epizodu III tak jak zamierzał (patrz oryginalny scenariusz, ksiązka na podstawie filmu).

Jamjumetley
    Participant

Proponuje jeszcze raz końcówkę "Zemsty Szitów" obejrzeć. To Qui Gon nauczył Yodę i Obiego jak zjedoczyć się z mocą, co widzimy starej trylogii. Szkoda, że Lucas pożałował kasy i nie pokazał Neesona w końcówce epizodu III tak jak zamierzał (patrz oryginalny scenariusz, ksiązka na podstawie filmu).

Ale równie dobrze można było wrzucić tu imię dowolnego Jedi. To i tak nie ma żadnego znaczenia.

Lo'Rel
    Participant

Proponuje jeszcze raz końcówkę "Zemsty Szitów" obejrzeć. To Qui Gon nauczył Yodę i Obiego jak zjedoczyć się z mocą

Tyle, że poświęcono mu cały film, żeby w trzeciej części wspomnieć o nim prze dwie minuty.

Barusz
    Participant

Też chciałem wspomnieć Palpatine'a, ale on (ani też grający go aktor) ściśle nie był członkiem nowej obsady ;P Natomiast ta kreacja, właśnie w wersji senatorsko-kanclerskiej zapada bardzo w pamięć i żyje w popkulturze własnym życiem, w różnych nieraz ciekawych kontekstach, co jest niewątpliwym sukcesem aktora.

Eviva
    Participant

Jeszcze dodałabym Ralfa Moellera, który grał rolę Conana w serialu. Pasował do opisu Howarda jak pięść do nosa, tyle że wysoki i dobrze zbudowany, ale to nie starczy. Zresztą cały serial miał się do oryginału niczym konstytucja polska do rzeczywistości PRLu.

Coen
    Participant

Tu się zgodzę, zresztą cały serial był oparty na Conanie Barbarzyńcy z Arnim a nie prozie Howarda (no, może z wyjątkiem patentu z mumią w krypcie). Ale jako produkcja własnoprawna dla mnie obronił się nie najgorzej i z miłą chęcią obejrzałbym go jeszcze raz...

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram