Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Nagrywanie CD

Nagrywanie CD

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #1810

    Mam kilka pytań dotyczących nagrywania gier i filmów na CD. Prosiłbym o pomoc...Jeśli ściągam obraz płyty (gry) w obrazie plików BIN i CUE to jakimi programami najlepiej odpalić je na płyte? Brat mnie straszy o jakiś zabezpieczeniach i w ogóle więc postanowiłem się spytać. Jak powiniennem nagrywać takie obrazy i jakim programem?? Mam na dysku Nero i CloneCD. Ten pierwszy ma możliwość nagrania obrazu Bin i Cue ale na razie tego nie próbowałem. Jeśli ktoś by mógł mi trochę doradzić to byłbym bardzo wdzięczny.Druga sprawa to filmy. Jak powiniennem robić? Jeśli ściągam film zajmujący więcej niż 700MB to w jaki sposób nagrać go na płytke?? Co powiniennem zrobić??Może i trochę głupie pytania ale dopiero od niedawna nagrywam płyty i nie chce niczego zepsuć...

    Piotr
    Keymaster
    #10680

    Jeśli ściągam obraz płyty (gry) w obrazie plików BIN i CUE to jakimi programami najlepiej odpalić je na płyte?

    Ja to wypalam Nero i nie mam problemow. No chyba ze bin jest uszkodzony, to moga byc problemy z dzialaniem gry, ale na to raczej nic nie poradzisz. Gorzej jesli masz sam bin bez cue, wtedy jest trudniej. 😉

    Druga sprawa to filmy. Jak powiniennem robić? Jeśli ściągam film zajmujący więcej niż 700MB to w jaki sposób nagrać go na płytke?? Co powiniennem zrobić??

    Tu trzeba zastosowac overburning (jesli film zajmuje niewiele ponad 700 M:cool:... niestety sam tego jeszcze nie robilem, wiec radzic lepiej nie bede, moze ktorys forumowicz Ci pomoze.

    T'Reker, lepiej pytac niz pozniej zalowac. Kto pyta, nie bladzi. 😉

    Anonymous
    Guest
    #10681

    Do nagrywania najlepiej nadaje się wg mnie Nero. Clone CDz kolei jest idealny do robienia wiernych obrazów płyt. Nero przy robieniu obrazu potrafi pod sam koniec stwierdzić "Nie, ja nie czytam, to ma zabezpieczenia". Clone CD tego Ci nie zrobi. :)Jeśli chodzi o zabezpieczenia - niektóre nagrywarki nie potrafią ich uwzględnić i wychodzi skopana płytka. Miałem parę razy coś takiego...Jeśli masz nową nagrywakę, nie powinieneś miec problemów. Na Twoim miejscu w razie wątpliwości nagrywałbym najpierw na CD-RW. Uzyskasz wtedy 100 % pewności.Overburning - nadpalenie. Wkładasz plytę 700 MB, ustawiasz stosunkowo niską prędkość nagrywania (my stosujemy x8 w takim przypadku) i...Modlisz się. Widziałem film mający 730 MB, który udało się wcisnąć na płytę 700 MB. Nawet działa.Dużo informacji znajdziesz tutaj:www.cdrinfo.pl

    mnemen
    Participant
    #10687

    Druga sprawa to filmy. Jak powiniennem robić? Jeśli ściągam film zajmujący więcej niż 700MB to w jaki sposób nagrać go na płytke?? Co powiniennem zrobić??

    W Nero spokojnie nagrywałem płytki z filmami do 720 mb, a większych nie próbowałem ;))

    Q
    Participant
    #10690

    Mozna nagrac tez na plytce 800Mb cena: 1,90zl, tylko np. moja 16x wypalara nie widzi wlasnie tych plytek, moze ja czegos nie wiem ale tak u mnie jest...

    OmegaOne
    Participant
    #10691

    Hmm overburnig jest niezly ale powyzej 750 mb trzeba by kupic cdka 800 mbbtw przy mpg 800 mb spokojnie wchodza na 700mb cd przy wlasciwym trybie nagrywania 😉

    Anonymous
    Guest
    #10695

    Q: jeśli jest to trochę starszy model (a chyba tak jest, skoro to x16), to nie ma się co dziwić, jest to jak najbardziej prawidłowa reakcja; być może pomogłyby sflashowanie bios-u nagrywarki, ale też nie ma gwarancji. Najlepiej będzie, jeśli sprawdzisz to bezpośrednio u źródła, czyli na stronie producenta.

    Slawek
    Moderator
    #10697

    Dzięki wam wszystkim. A co do filmów to ja też słyszałem, że można przekonwertować jednego dużego Avi na dwa mpegi i dopiero odpalić na dwie płyty... Czy to jest opłacalne?

    Anonymous
    Guest
    #10698

    T'Reker: po mojemu niezbyt. Stracisz na jakości filmu. I stracisz płytę. Jeśli film jest zbyt duży, to lepiej "przejechać" go jeszcze raz divx-em. Mam zrobionego w ten sposób "Nemesisa" - z dwupłytowego zrobił się jednopłytowy; pozostał w formacie avi i nadal ma jakość prawie taką jak miał, mimo dwukrotnej kompresji. Możesz bawić się też w ucinanie na przykład napisów końcowych - zawsze to parę mega zysku. Sam film mozesz też podzielić bez konwertowania go na mpeg-a, wystarczy pobawić się programem Virtual Dub. Jest prosty w obsłudze, skoro nawet ja go rozgryzłem :).Więcej info na http://www.divx.pl

    Eric Keitel
    Participant
    #37230

    Ja mam pytanie (absolutnie się na tym nie znam...)Jak przekonwertować divx do VCD?

    Anonymous
    Guest
    #37231

    Jak przekonwertować divx do VCD?

    Nie chce wprowadzac cię w błąd, ale poszukaj gdzieś na forum CDRinfo.pl i Divx.HowTo.pl - jest to tam opisane.

    Prezes
    Participant
    #37249

    Najprosciej jest to zrobic przy pomocy Nero Burning Rom. Wyatarczy plug-in i mozna tworzyc VCD z Divx tak jak nagrywa sie plyty audio z mp3.

    The D
    Participant
    #37285

    Stracisz na jakości filmu. I stracisz płytę. Jeśli film jest zbyt duży, to lepiej "przejechać" go jeszcze raz divx-em.

    Chyba nie do końca masz rację. O ile ponowne "przejechanie" z silniejszą kompresją pozwoli oszczędzić na ilości płyt, to jakość obrazu po wykonaniu takiej operacji powinna być gorsza. W obu przypadkach nastąpi pogorszenie spowodowane podwójną kompresją. Jednak przy nagrywaniu na dwóch płytach możemy pozwolić sobie na rozciągnięcie 800-900 megabajtowego pliku do 1400 MB, więc ta dodatkowa utrata jakości będzie minimalna. Z drugiej strony nie warto racić drugiej płyty, tylko po to żeby opchnąć dodatkowe 20MB - wszystko zależy od sytuacji.

    Co do overburningu i 800MB płyt - dobrze wiedzieć, że nie każda nagrywarka poradzi sobie z wypaleniem takiej płyty i nie każdy czytnik taką płytę później odczyta. Poza tym w nagrywarkach sprzed kilku lat ekstremalny overburning (20-30 MB ponad pjemność) mógł spowodować nawet uszkodzenie nagrywarki, ale dzisiejsze napędy zapewne mają zabezpieczenia na taką okoliczność.

    Gorzej jesli masz sam bin bez cue, wtedy jest trudniej.

    W pliku cue nie ma aż tak istotnych informacji. Są programy (niestety nie pamiętam nazwy), które potrafią dla pliku .bin wygenerować plik .cue. A niektóre programy wogóle nie wymagają posiadania takiego pliku.

    Prezes
    Participant
    #37293

    Są programy (niestety nie pamiętam nazwy), które potrafią dla pliku .bin wygenerować plik .cue.

    [post="39113"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    WinIso na przykład.

    Areo79
    Participant
    #37297

    Możesz "obciąć" napisy końcowe lub początkowe filmu(lub jede i drugie) 🙂 używając do tego NanDuba. http://ndub.sourceforge.net/

    Ale uwaga!! 😉 - Program najlepiej radzi sobie z filmami z dźwiękiem AC3 lub mp3 ze zmiennym bitrate'em. W zwykłym VirtualDubie nastąpi desynchronizajcja obrazu i dźwięku.

    Overburning to też dobre rozwiązanie...ale trochę ryzykowne...

    A może po prostu nagrywać filmy na dvd? Wtedy na 1 płytę wejdzie ci kilka pozycji . 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram