Nadchodzi sezon 8

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • Author
    Posts
  • Smiecho
    Participant
    #7591

    Dołączona grafika

    Od pewnego czasu twórcy gry pracują nad kolejnym sezonem w Star Trek Online. Na oficjalnych portalach i w wywiadach pojawiają się plotki i przecieki, dzięki którym mniej więcej wiadomo już, czego można się spodziewać w grze. Nie będzie rewolucji, czy większych zmian w mechanice gry - sezon 8 wprowadzi najprawdopodobniej więcej tego, co już znamy. Żeby co nieco uporządkować, pozwoliłem sobie na małe zebranie tego, co już wiadomo...

    [more]

    Dołączona grafika

    Nowy przeciwnik

    Voth - dość ciekawa rasa. Potomkowie naszych ziemskich dinozaurów, uciekinierzy, którzy przetrwali kataklizm wyniszczający znaczną część życia na naszej planecie i w poszukiwaniu swojego miejsca trafili do kwadrantu delta. Z jednej strony niesamowicie zaawansowani technologicznie - w końcu mieli 65 milionów lat na rozwój - ale z drugiej podstawą ich społeczeństwa jest doktryna mówiąca, że byli pierwszymi żywymi istotami w kwadrancie oraz nie wspominająca słowem o ziemskim pochodzeniu. Do tego dochodzi przekonanie o własnej wyższości i odmawianie podstawowych praw innym rasom. Fakty i badania sprzeciwiają się doktrynie, ale Voth nie przyjmują tego do wiadomości, o czym boleśnie przekonała się załoga Voyagera w odcinku "Distant Origin" (VOY 3x23).

    Dołączona grafika

    Rasa pojawiła się w serialu tylko raz, dlatego twórcy gry mieli ogromne pole manewru i mogli dowolnie kształtować i rozwijać ich wygląd, technologię i historię. Ludzie z Cryptica mogli zaszaleć i... zaszaleli. W grze pojawią się nie tylko postacie humanoidalne (jak w serialu), ale również opancerzone dinozaury i mecha.

    Dołączona grafika

    Sfera Dysona

    Sfera Dysona to hipotetyczna (przynajmniej dla nas) otaczająca gwiazdę struktura o średnicy rzędu orbit planet, która umożliwia przechwycenie i wykorzystanie całej energii wypromieniowanej przez gwiazdę w środku. No coś podobnego trafił niegdyś sam kapitan Picard w odcinku "Relics" (TNG 6x04). Dla nas sfera oznacza nową mapę, na której będziemy poruszać się statkami i gdzie będziemy walczyć z Voth. Warto dodać, że nagrody zbierane na mapie będą potrzebne do kolejnej ścieżki reputacji.

    Ścieżka reputacji - Dyson Joint Command Reputation

    Za zabawę z Voth na mapach naziemnych i wewnątrz-sferowych (bo ciężko je nazwać kosmicznymi) gracze będą otrzymywać nagrody, które potem pozwolą na rozwój nowej reputacji, a co za tym idzie dadzą interesujące nowe zabawki:

    • znane są nazwy commodities potrzebnych jako wkład w rozwój reputacji - Dyson Joint Command Commendations (w misji dziennej, raz na 20h), Dyson Sphere Marks, Voth Cybernetic Implants.
    • sklep w reputacji Voth będzie zawierał tylko przedmioty fioletowe Mark XII,
    • nie będzie projektu na odblokowanie sklepu po każdym zdobytym poziomie reputacji - sklep będzie się odblokowywał sam.

    Kolejna posiadłość flotowa - Spire

    Spire [ang. iglica], czyli kolejna flotowa mapa. Jej rozwój porównywalny będzie czasowo i w ilości potrzebnych zasobów do kopalni, czy ambasady. Całość umieszczona wewnątrz sfery Dysona składać się ma z dwóch map: wewnątrz i na zewnątrz budynku. Podobnie jak ambasada i kopalnia rozwijać będziemy dwie ścieżki podrzędne (Spire i Operations) oraz jedną główną - wszystko będzie miało trzy poziomy. Do publicznej wiadomości podano nagrody, które będzie można dostać lub kupić w miarę rozwoju iglicy:

    • (Ultra-Rare) Elite/Advanced Spire Warp Cores/Singularity Cores,
    • konsole taktyczne,
    • kity,
    • możliwość kupna w stoczni flotowej nowych okrętów: na poziomie 2 iglicy dla 1000-dniowych weteranów przewidziano flotowe wersje Peghqu', Chimery i Daeinosa, a na poziomie trzecim (już dla wszystkich) flotowe wersje Kar'fi, Caitian Atrox Carrier i Ar'Kif Retrofit,
    • fioletowy naukowiec doff - Voth,
    • dodatkowy slot na doffa w rosterze naziemnym i kosmicznym.

    I co dalej?

    Nowa rasa, nowa posiadłość flotowa czy nowa ścieżka reputacji to nie są elementy gry, które mogą nas zaskoczyć. Prawdopodobnie sprawią, że gra ukradnie kilka godzin życia, ale wygląda to raczej na zmiany ewolucyjne, niż rewolucyjne. Do powyższej listy można dodać Feature Episodes, ale na ich temat nie wiadomo jeszcze zbyt wiele.

    Pozostaje pytanie - kiedy możemy się spodziewać nowości w grze? Według mnie warto przyjrzeć się datom poprzednich sezonów:

    • sezon 1 (2010): testy 19-23 marca, start: 24 marca (środa), po 1 dniu,
    • sezon 2 (2010): testy 23-26 lipca, start: 27 lipca (wtorek), po 1 dniu,
    • sezon 3 (2010): testy 24-26 listopada, start: 9 grudnia (czwartek), po 13 dniach,
    • sezon 4 (2011): testy 1-5 lipca, start: 7 lipca (czwartek), po 2 dniach,
    • sezon 5 (2011): testy 29 września-30 listopada, start: 1 grudnia (czwartek), po 1 dniu,
    • sezon 6 (2012): testy 6-9 lipca, start: 12 lipca (czwartek), po 3 dniach,
    • sezon 7 (2012): testy 2-5 listopada, start: 13 listopada (czwartek), po 8 dniach,
    • dodatek Legacy of Romulus (2013): testy 10-12 maja, start: 21 maja (czwartek), po 11 dniach.

    Wydaje się, że niedługo możemy spodziewać się weekendu testów...

    Źródła: Season 8 Dev Blog #1, #2, #3, #4, Release notes - Tribble.

    [/more]

    iron1992
    Participant
    #114618

    Na tym drugim zdjęciu z mechem przypomina to trochę Krogan z mass effect

    chatI
    Participant
    #114622

    PicKard? Naprawde? na forum trek.pl ? ...

    iron1992
    Participant
    #114625

    lubię oba uniwersa więc wybacz jeśli cię rozzłościłem.

    Jamjumetley
    Participant
    #114633

    Chodziło mu o literówkę w nazwisku kapitana 😛

    iron1992
    Participant
    #114634

    Ale jeśli ktoś się poczuł urażony za ten tekst to przepraszam ale ja lubię oba uniwersa dlatego że się tak od siebie różnią. A dokładniej podejściem do spraw historii i budowy ras do tego jeszcze technologia.

    Smiecho
    Participant
    #114637

    Mea culpa. Literówka poprawiona.

    iron1992
    Participant
    #114650

    Ale wszystko ładnie pięknie tylko się zastanawiam kiedy cartazianie i dominium będzie wprowadzone bo bym chciał sobie tak polatać cartaziańskimi albo Jem' Hadar jednostkami.bo sądząc po tym co się sprzedaje to im coś to nie idzie bo ciężko to zobaczyć w czasie gry.

    FAB
    Participant
    #114652

    Przecież w grze już jest kilka jednostek Jem'Hadar. Po co więcej?

    iron1992
    Participant
    #114654

    nie biega mi konkretnie o jednostki lub jednostkę tylko o grywalną postać a sądząc po tym co się sprzedaje to ich jednostki schodzą po kilkadziesiąt milionów a poza tym fajny by był wątek Jem' Hadar czyli jak oni sobie radzą z tym co sojusz im zafundował.

    Slawek
    Moderator
    #114656

    Ja bym chciał kiedyś wejść na forum i poczytać komentarze pisane poprawną polszczyzną, po których nie będę musiał się głowić "co poeta miał na myśli".

    I. Thorne
    Participant
    #114659

    iron1992 zacznijmy od poczatku.Co to jest "cartazianskie"? Mozna pisac albo spolszczone kardazjanskie jak lubie lub carassianskie z angielskiego.Kilka jednostek Jem'Hadar i Galor sa w grze, ale jako rzadkie statki. I dlatego schodza w takich cenach. ja do tej pory widzialem tylko raz Galora na obronie stacji.Co do Dominium to uwazasz, ze sa oni pobici w wyniku wojny w alfie? Jestes tego pewny? Obejrzyj serial i powiedz kiedy widziales jakies dzialania Sojuszu w gammie typu atak na planete czy wielka bitwa kosmiczna. Byly tylko malutkie potyczki, bo atak floty Obsydianowej Kasty i Tal Shiar nastapil przed wybuchem wojny. wszystko inne dzialo sie na terenach Federacji i Unii Kardazjanskiej i to te panstwa poniosly najwieksze straty.Dominium nie ma realnego wroga w gammie (przynajmniej o nim nie slyszelismy, ale wg mnie jest to malo prawdopodobne) i jego najwielszym problemm nie sa straty, tylko zachwianie wiary z sile Dominium, madrosc Zalozycieli i sile Jem'Hadar. To moze spowodowac chec uwolnienia sie bardziej agresywnych ras i serie powstan.Do tego Dominium nie ponioslo zadnych kosztow wojennych, nie liczac flot przyslanych przed zablokowaniem korytarza i zniknieciem 2600. Potem nic nie wysylali bo wiedzieli, ze Prorocy moga znow zainterweniowac. Gospodarka, armia, stocznie i wszystko inne w gammie jest NIENARUSZONE.Fabula Dominium bylaby calkowicie oderwana od innych. Bo i po co Dominium mialoby sie teraz pchac do alfy? Nawet jesli wciaz chce "wprowadzic porzadek do chaosu" to najlepiej jest dla nich czekac by Federacja, Klingoni i Romulanie wykrwawili sie jak najbardziej. To wymagaloby stworzenia calkowicie nowej gry, zauwaz ze wprowadzenie Romulan zostalo dopasowane, ze sami nie moga grac, wspolpracuja z SF lub KDF.Jesli kiedykolwiek wprowadza gamme to najpierw jako dodatek obszarowy, moze nawet gdy beda Kardazjanie, ale zeby zagrac Jem'Hadar poczekamy sobie z kilka dobrych lat.

    iron1992
    Participant
    #114661

    nie mówię nic o gammie tylko o naszym kwadrancie i co porabiają ci co przetrwali wojny Dominium bo jak wiemy duża grupa przetrwała i działa jako ochrona kopalni jakiegoś kartazjanina. Ale co do kwadrantu Gamma to by można stworzyć dla nich jakieś realne zagrożenie. Ale cały czas mnie boli mnie to jak ciężko dostać taki okręt albo jak on jest drogi na aukcjach. Ale spotkałem 2 albo 3 razy okręt Jem'Hadar z kryształem i o uwalnianie romulańskich okrętów.Ale dobrze że przypomniałeś muszę sobie DS9 przypomnieć więc już się za to biore

    powidel
    Participant
    #114670

    Mi by wystarczyło więcej Borg . 🙄

    iron1992
    Participant
    #114672

    Więcej borg w jakim sensie?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram