Forum Fandom Opowiadania Komentarze Na krawędzi zagłady - komentarze

Na krawędzi zagłady - komentarze

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Participant

tutaj mozecie komentowac moje kolejne wypociny

Coen
    Participant

Widze zalazki jakichś opisów, jednak jest to za krutkie, a jakby zbić to hmm.. 1/4 strony? Jest też kilka błedów z najpowazniejszym tym:

Ulepszenie systemu napedowego 76%

Reyden, okrety w SG rozwijają prędkości przy jakichś transwarp to ślamazarnie powolny slimak, raczej urzywajac poprawić swoje napędy, nie odwrotnie

Gosiek
    Participant

To może ja dorzucę swoje 3 grosze. Wszystko by było fajnie gdyby ten pierwszy rozdział był opowiadaniem... Tymczasem wg. mnie jest to jedynie szkic, w którym połowę tekstu stanowią dane taktyczne i statystyczne. Sam pomysł (nawet całkiem dobry jak ten, który prezentujesz) plus zestawienie danych to stanowczo za mało. Tekst jest krótki, nie ma w nim prawie żadnej akcji, żadnych opisów, szczątkowy dialog... Są tylko dwie scenki-migawki i duuużo (o wiele za dużo) cyferek i wyliczanek. Piszesz np. o przejęciu i zasymilowaniu przez Borg statku w formie notatki z podręcznika historii - przejęto, tylu a tylu zasymilowanych, iluś zabitych. Koniec. Można było to rozbudować, pokazać walkę, dramat przegrywających i asymilowanych ludzi... Opowiadanie powinno tchnąć życiem, wzbudzać jakieś emocje u czytelnika, a encyklopedie, podręczniki i statystyki z pewnością tego nie robią - przynajmniej w moim przypadku (ale mam dziwne wrażenie, że nie tylko ja tak myślę).Kolejny minus - tu nie ma praktycznie żadnych postaci czy bohaterów, pada ledwie jedno nazwisko. Na kim czytelnik ma koncentrować swoją uwagę?Mam nadzieję, że kolejne rodziały będą bardziej przypominać zwykłe, klasyczne opowiadania z opisami i dialogami - to z pewnością sprawi, że chętnie je przeczytam.PS. I po co ta czcionka gigantycznych rozmiarów, masa podkreśleń, pogrubień, kursywy...? Lepiej zastąpić takie zbędne ozdobniki dobrym opisem czy dialogiem.

Reyden
    Participant

Coen : te 76 % to tyczy się udoskonalenia napedu Ha'Taka ;

Gosiek , tymi podkreśleniami i wielkoscią trzcionki faktycznie trochę przesadziłem ,

Btw. Walka Regency z TCP bedzie ciekawa , patrząc na możlioeści obydwu okrętów ( Regency ma siłe ognia na poziomie TC , może trochę wiekszą )

I tu uwaga ( klngonii jednostek-gigantów , zbudowanych wspolnie przez Federację , Klingonów , Romulan , Kardazjan oraz Hintari i parę mniejszych ras .

Zaraz podam jego dane taktyczne

Coen
    Participant

Rey, Ha'Tak osiaga predkości rzędu 40 000 000 predkości światła. Najwieksza zarejestrowana predkosc warp (nie liczac numeru 10) to 199 516. Sam wyciagnij z tego wnioski

Zarathos
    Participant

Czytajac to miale dziwny 'flashback' biggrin.gif ale to moze moja zlosliwosc smile.gif

No no no – niezła zabawka ; kurs na przechwycenie – WARP 9.998

Ja wiem, ze korg 5 razy wiekszy od szescianu to juz kretynizm nawet poza ich skala.

Odkryty gatunek to Gaul’d – oznaczenie 18977 , duży potencjał militarny , przydatność technologii 56,78 %

Gatunek Asgardczycy – oznaczenie 18978 , potencjał bardzo duży , przydatnosac technologii 87,98 %

Gatunek Ta’uri – uwaga gatunek ten zamieszkuje system Sol , przydatność technologii 14,57 % . potencjał gatunku niewystarcajacy – zniszczyć .

Gatunek Unas – oznaczenie 18979 – przydatność jako drony taktyczne – 93,56 % .

Rozkazy:

Priorytet I : Zbudować Flotę

Priorytet II : Asymilacja gatunku 18977

Priorytet III : Asymilacja gatunku 18979

Derektywa I : Unikac kontaktów z gatunkiem 18978.

Gual'd to robale a nie ludzie + robale (z tego co pamietam z tych paru odcinkow, jakie obejrzalem). A jezeli mowisz o robalach jako takich - ich potencjal jest zerowy jezeli sa pozbawieni nosiciela. Borg jest dosc precyzyjny, wiec powinienes oznaczyc robale jako jeden gatunek, a imperium (czy jak to nazwac) robali - jakos inaczej.

No i asymilacja Robali nie ma sensu - dla Borg sa nieprzydatni. Robal nie wlezie do b - bo kazda drone kontroluje zdalnie caly kolektyw. Wykorzystanie robali jako srodka asymilacyjnego tez nie ma sensu - nanity sa skuteczniejsze.

Ta'uri - to chyba ludzie, wiec oznaczenie powinni miec stare takie jak ludzie w swiecie Treka. A o ile sie nie myle Borg zna ludzi, nawet bardzo dobrze. Poza tym rasy ktore nie sa przydatne, Borg po prostu ignoruje, dopoki ci ich nie zaczynaja zaczepiac. Tak bylo np z Kazonami. To chyba 7z9 powiedzial "Borg nie asymiluja podrzednych biologicznych organizmow"

Poza tym Robale chyba rozrozniali ludzi z roznych planet jako osobne gatunki, wiec chyba powinny miec osobne oznaczenia (i tez byc znane po asymilacji baz danych), przynajmniej dopoki ich Borg nie zasymiluja.

Unas - chyba odkryci z baz danych, a w zwiazku z tym powinienes dodac tez reszte (Noxow i innych typkow).

Asgard - potencjal Asgardu jest, jak sam okresliles, bardzo duzy. I spotkanie tych ras bedzie ciekawe. Jeszcze ciekawsze bedzie spotkanie z asymilatorami.

Poza tym bylo ciekawe. Najciekawszy jestem kontaktu Borg z Asgardem, a pozniej asymilatorami. To bedzie wielkie biggrin.gif

Reyden
    Participant

i oto obiecywane częsciowe wyjasnienia :Nowy system przeliczania DMG broni ( uwzględnia moc zasilającą uzbrojenie ) Broń federacji ;Fazery Bank Fazerów – impuls 4 sPas Fazerów impuls 5 s Broń klingonów :Podstawa :Broń wiązkowa :ilości energii x czas trwania wiązki = DMG broń pulsowa :ilość energii x współczynnik uszkodzeń działa pulsowe :MK 6 - MK 10 - x3MK 12 - MK 16 + MK 20 - x4 MK 18 - x5 serie 3-strzałowe Desrutory Tetrionowe Typ I - x16 Typ II - x24 Działa wiązkowe Mk 7-10 - 5 sMK 12-20 - 6 s Sieć i torpedy bez zmian , oprócz t. polaronowej 270 000 vs. osłony i pancerz , pozostałe torpedy mają takie same uszkodzenia do pancerza jak do osłon torpedy tetrionowo-polaronowe 4 000 000 vs. osłony / 4 000 000 vs. pancerz ( szansa przenikniecia osłon 65 % ) polaronowe MK II - 500 000 DMG vs. osłony / 500 000 DMG . vs pancerz ( szansa przenikniecia osłon 50 % )

Dane taktyczne IKC Regency Typ : Ciężki pancernik Budowany 2392-dalej budowany Okręty zbudowane : IKC Regency + 2 inne , 6 kolejnych w budowie Rozmiary : Długość : 4780 m Szerokość : 2900 mWysokość : 1650 m Liczba pokładów : 165 Masa : 115 000 000 Ton Załoga : 12 000 osób + 25 000 komandosów Uzbrojenie :4 desruptorów tetrionowe typ I o mocy 60 000 TW każdy - 960 000 x 4 - 1 desruptory terionowe typ II o mocy 75 000 TW - 1 800 000 8 desruptorów MK 18 o mocy 25 000 TW każdy - 125 000 DMG na pocisk / 375 000 DMG w salwie x 8 - 3 000 000 DMG 10 dział disruptorowych MK 20 o mocy 20 000 TW każdy - 120 000 DMG -jeden - 1 200 000 łącznie `36 dział disruptorowych MK 12 o mocy 7 500 TW każdy - 45 000 DMG jeden8 sieci desruptującyc h o mocy 25 000 TW każda - 25 000 DMG łącznie ( pulsowe + wiązkowe ) : 11 660 000 DMG łącznie : 1 185 000 TW / 28 wyrzutni Burst 5 strzelających torpedami fotonowymi/kwantowymi/polaronowymi MK II / jonowymi / tetrionowymi-polaronowymi oraz ich zapas : 5000 / 2400 / 1250 / 500 / 50 Systemy Defensywne :Multifazowe , temporalne osłony o mocy 175 000 000 HP potrójny ciężki kadłub z neutronium + 250 cm pancerza ablacyjnego - 63 000 000 HP podwójne mocne pola siłowe - 2 x 200 000 HP Index ( względem Galaxy ) : 249 900 Moc broni podstawowej : 23 700 / 46 658 Moc torped : 43 200 – 740 700 Zasięg broni i Asekuracja : 1 650 Moc osłon : 64 814 Wytrzymałość pancerza : 46 666Prędkość : Zwrotność : 2 265Btw. Chyba zrobię stronę z opisami do moich opowiadań

Piotr
    Keymaster

Chyba kazdy to juz mowil w ten czy inny sposob - Reyden, nie dane jednostek, sila ognia itd. sa wazne. Zapomnij o tym, najpierw obmysl fabule, bitwy itp to dodatek.

I. Thorne
    Participant

Pomysł z asymilacją świata Star Gate jest bardzo interesujący. Już czekam na lądowanie na Ziemi. A duża czcionka Borga powinna zostać. Pokazuje przecież siłę kolektywu.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram