Forum Fantastyka Star Trek Muzyka z ST

Muzyka z ST

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • Author
    Participant

Ja kocham muzykę z ST! Najbardziej właśnie lubiłam czołówkę z DS9, kiedy puszczali serial jeszcze na TV4 o 19... zgaszałam z bratem światło i wczuwaliśmy od razu się w serial... Ta muzyka była genialna wręcz. Teraz cenie ją jeszcze bardziej 🙂 Ostatnio urzekła mnie właśnie piosenka z ENT... bardzo nastrojowa... (mam jej kilka wersji :P) I oczywiście z TNG i Voyagera.... to jest piękno samo w sobie. Wiem może przesadzam trochę? Ale ja po prostu uwielbiam muzyczke z ST.Pozdr.

Voy
    Participant

Muzyka z napisow koncowych z ST9 - najlepsza moim zdaniem aranzacja tego utworu TNG. Muzyka z napisow koncowych z Entka tez mi sie podoba. Poczatkowo nie lubilem muzyki z czolowki Voya ale przeszedlem metamorfoze. Poza tym kawalki spiewane przez Vica, szczegolnie It's only a paper Moon, The best is yet to come, old black magic, Come fly with me. Lubie czasami posluchac tej plyty.

Barusz
    Participant

Ja kocham muzykę z ST! Najbardziej właśnie lubiłam czołówkę z DS9, kiedy puszczali serial jeszcze na TV4 o 19...

To był Polsat 2 😉

Ostatnio urzekła mnie właśnie piosenka z ENT... bardzo nastrojowa... (mam jej kilka wersji :P)

O szczegółach tej czołówki można poczytać tu: http://www.startrek.pl/article.php?sid=419

GWYNBLEIDD
    Participant

Ja zdecydowanie wyrozniam piosenki Vica Fontaine 😉 Dopoki ich nie uslyszalem muzyka ze ST rzadko pojawiala sie w moich sluchawkach. Teraz jednak delektuje sie caloscia utworow Vica ze szczegolna luboscia wsluchujac sie w wykonanie Come fly with me gdzie Vicowi towarzyszy jako akompaniator Odo 😉 Zas co do seriali to chyba jednak najmocniej nadal przemawia do mnie czolowka z TNG chyba dlatego ze jako pierwsza ja uslyszalem i wyryla mi sie w pamiec. Zas co do muzyki z DS9 to zdecydowanie tamt ktory pojawia sie od 4 sezonu - jest zywszy oraz barwniejszy. Wczesniejsza kompozycja troszke jednak przynudzala ;>

I. Thorne
    Participant

Ja czasmi pzrerabiając napisy DS9 wsłuchuję się w ścieżkę z FC, szczególnie tego z akcji na deflektorze. Po prostu genialna.

Pah Wraith
    Participant

Pamiętam, że gdzieś już polecałem wersję orkiestrową tematu z DS9 - w tym wykonaniu jest po prostu rewelacyjna...

Bardzo fajnie na tym tle wypada również muzyka z "Nemesis" - ostatnie trekowe dziecko ś.p. J. Goldsmitha.

Co do sinatrowskich aranżacji Vica Fontaine (a właściwie Jamesa Darrena) to jednak oryginał ma w sobie coś ciekawszego. Przesłuchałem całość płyty p. Darrena, ale to Sinatra uwiódł moją wyobraźnię 🙂

BTW http://www.trek.pl/forum/index.php?showtopic=426

Barusz
    Participant

Zresztą według IMDb rola Fortune'a była pisana z myślą o Sinatrze juniorze.

Pah Wraith
    Participant

O jakim Fortunie mówisz?

kryzysik
    Participant

Mi osobiscia starsznie w pamiec zapadl motyw ze ST:Voy z odcinku Scorpion kiedy to wylaniaja sie z osobliwosci statki gatunku 8472- muzyka jest genialna, choc nie wiem czy ten motyw ma jakis tytul

Slovaak
    Participant

Ogólnie wszyskie Trekowe utwory podobają mi się, jednak najcześciej słucham wszystkiego z Star Trek VI i Star Trek X.

Spok
    Participant

Nigdy nie zwracałem uwagi na muzykę w Star Treku, ale muszę przyznać, że kawałek z czołówki Enterprise był doskonały. Szkoda, że zepsuli ją po drugim sezonie. :/

Pitmistrz
    Participant

Mi się podoba muzyka początkowa z entka i z DS9 wprowadzona w 4 sezonie.

fije
    Participant

A czy ktos zna tytuł utworu z DS9 z odcinka What You Leave Behind? W ostatnich minutach, na wspomnieniach leci fajny kawałek. Ewentualnie moze ma i zechałby sie podzielic? Pozdr.

Unicorn
    Participant

Muzyka z FC! To poprostu kocham! 😉 Jerry Goldsmith jest po prostu genialny...

Velo
    Participant

Ja ostatnio za grosze (koło 15 złotych z przesyłką) kupiłem soundtrack z ST VII na angielskim Ebay'u.Więc nie marudzić że trudno dostępne czy czego tam. Tylko na Ebay skoczyć.Btw w Empiku / MediaMarkcie wcale nie ma wszystkiego. Niektóre płytki trzeba w specjalistycznych sklepach kupować, ale tak to jest jak ma się dziwne wymagania muzyczne. Np ostatnio gigant.pl ściągnął mi ze stanów Dzieci Diuny Briana Tylera oraz The Time Machine Klausa Badelta, za 53 zeta /sztukę, więc wcale nie tak drogo.A co do wspomnianej muzyki z ST X, to zachęcony recenzjami swego czasu kupiłem owo, i... makabra w ogóle mi się nie podoba 😉 Początek jest fajny, czołówka z romulańskim senatem, potem to takie symfoniczne brzęczenie. Życie. Ale dobrze, że każdy ma inne upodobania 🙂

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram