Forum Fantastyka Battlestar Galactica Muzyka w BSG

Muzyka w BSG

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Posts
  • Gosiek
    Participant
    #5570

    O tym, że muzyka z BSG to najlepszy soundrack serialowy jaki miałam okazję usłyszeć w życiu i że raczej się to do końca moich dni nie zmieni, jestem przekonana od kilku lat. Świetne, rozwijane z sezonu na sezon kompozycje, mnogość wątków muzycznych, wspaniałe oddanie klimatu serialu, zmienność i różnorodność (od muzyki hinduskiej po rock, od dźwięków celtyckich po fragmenty operowe), a przy tym nadal zachowana spójność całości.

    Muzyka która nie tylko ilustruje do co dzieje się na ekranie, ale równocześnie może istnieć sama, broni się przy słuchaniu jej w oderwaniu od ekranowych wydarzeń, niesie w sobie ogromny ładunek emocji i piękna. Pisał już o tym wszystkim Tom, w 6 i 7 numerze Pathfindera - warto przeczytać.

    A że dziś trafiłam na całkiem przyjemny tekst przybliżający muzykę z BSG wraz z ilustracją dźwiękową - autor dobrał całkiem zgrabnie sporo ciekawych i wybitnych kompozycji ze wszystkich sezonów - to postanowiłam się podzielić: i linkiem do przeglądu i wrażeniami. 😛

    Nie należy się sugerować zbytnio tym, że tekst jest na popcornerze 😉 - warto poczytać i posłuchać, jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji zapoznać się z dźwiękową ilustracją BSG autorstwa Beara McCreary'ego, to ma przed sobą dobry przewodnik dla początkujących. A, i uwaga na nisko latające spojlery odnośnie akcji serialu. 😉 Tu jest sam tekst.

    Krusty
    Participant
    #89052

    Nadal utrzymuje ze Brian Tyler i jego ost do Children Of Dune jest o wiele lepszy. 😉

    Jamjumetley
    Participant
    #89053

    Kurna - tu też? Boję się rano lodówkę otworzyć, żeby nie zostać zaatakowany tym tekstem 🙂

    Muzyka bardzo dobra. Pomieszanie różnych stylów jest bardzo Battlestarowe. Już w oryginalnym serialu kultura (a muzyka jest jej częścią) ziemska miała wywodzić się od braci z gwiazd (patrz - moja sygnaturka). Pierwsze trzy albumy przyjemne, czwarty był już niestety bardzo wtórny, choć wybijał się wspomniany w tekście All Along the Watchtower (ti-di-di-di-di-di-diiiiiii).

    Lo'Rel
    Participant
    #89054

    Tak się składa, że za kilka dni w moje ręce trafi OST z trzeciego sezonu, co niezmiernie mnie cieszy. Dla mnie muzyka z BSG, to najlepszy soundtrack jaki kiedykolwiek słyszałem.

    Match
    Participant
    #92458
    Cross
    Keymaster
    #107802
    Diabeu
    Participant
    #107864

    Mam muzykę z Mini Series, i sezonów 1-3, ale coś nie mogę znaleźć do 4ego :(EDIT - już znalazłem :PZapowiada się kolejny eargasm, bo nigdy nie słuchałem tej muzyki ot tak sobie, zawsze tylko przy okazji oglądania serialu.

    salina
    Participant
    #116093

    Tylko pilota. Ale jest godny polecenia.Zaczęli emisję, powiadasz? Good.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram