Forum Fantastyka Komiksowe światy i ich ekranizacje Mroczny Rycerz Powstaje

Mroczny Rycerz Powstaje

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Posts
 • Dalek
  Participant
  #6895

  Postarałem się nie dawać spoilerów, ale Wasza interpretacja czym jest spoiler może być inna ;)."Mroczny Rycerz powstaje" nie tak dobry jak 2 część, ale lepszy od 1.Bardzo dobre dialogi i na dodatek świetnie zagrane - Michael Caine jest niesamowity, 3 sceny z jego udziałem emocjonalnie zdominowały film. Hardy na prawdę niezły w roli Bane'a, mimo tego, że maska zakrywała mu większą cześć twarzy, to potrafił świetnie przekazać emocje (+ ten jego niezwykle klimatyczny głos). Szkoda tylko, że w sumie nie miał za dużo do zagrania - postać nie jest tak dobrze napisana jak Joker (brak psychologicznej "głębi"), choć wynika to po części z fabuły. Oldman i Freeman jak zwykle najwyższa liga. Joseph Gordon-Levitt (policjant John Blake) i Anne Hathaway (Selina Kyle) pasowali do swoich ról. Zresztą postać, którą gra Gordona-Levitta ma swoją specyficzną funkcję do wypełnienia. Domyślicie się dość szybką jaką.Trochę gorzej jest z narracją - przez przeskoki czasowe jest dość rwana. Odniosłem wrażenie jakby Nolanowie chcieli za dużo wrzucić do filmu. Jednak, jeśli miałbym coś wywalić, to by było ciężko znaleźć niepotrzebny wątek. Było też trochę komiksowych scen, które nie pasowały do nolanowego, realistycznego Batmana.Jeśli chodzi o wątki "filozoficzne" - to tym razem na tapecie była "umowa społeczna": co sprawia, że państwo działa? czy ograniczenie wolności jednostki dla dobra ogółu jest słuszne? czy nadużycie władzy jest nieodzowny elementem systemu? czy nieświadomy obywatel to szczęśliwy obywatel? Niestety temat nie jest w pełni rozwinięty.Jeśli zaś chodzi o samego Batman to zobaczymy finał jego walki z własnymi demonami. To nie Batman jest alter ego Wayne'a, w rzeczywistości jest odwrotnie. Wayne, bez Batmana i Rachel, to zwykła wydmuszka człowieka. Sporo osób pewno będzie narzekać na zakończenie, ja jednak wyszedłem z sali kinowej w pełni usatysfakcjonowany.Czy iść do kina? Jasne, ale warto najpierw sobie przypomnieć poprzednie Batmany Nolana. P.S. W imaxie w hd film wygląda niesamowicie. Na pohybel filmom 3D.

  Diabeu
  Participant
  #106477

  Mnie się też bardzo podobało.Wprawdzie było parę baboli ale można przymknąć na nie oko.Anna Hathaway jako Catwoman - <3Nie chce mi się rozpisywać bo już to robiłem po innych forach więc,8/10.

  Dalek
  Participant
  #106480

  Nie chce mi się rozpisywać bo już to robiłem po innych forach więc,

  Zawsze możesz przekopiować 😉

  fluor
  Keymaster
  #106487

  Albo zalinkować 😉

  fluor
  Keymaster
  #106838

  Widziałem i jestem naprawdę zadowolony 🙂 Aż ciężko uwierzyć, że "Shinzon" może być aż tak dobrym szwarccharakterem.

  Pitmistrz
  Participant
  #106840

  Moim zdaniem porażka, szkoda mi pieniędzy które wydałem na bilet. :/Przecież to prawie to samo co 1 cześć tylko zmienili złego i sposób zniszczenia miasta na bardziej oklepany.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram