Forum Fantastyka Star Trek Może by tak krzyżowanie ras.........

Może by tak krzyżowanie ras.........

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • Author
    Posts
  • tolo
    Participant
    #1949

    Dostałem ostatnio na kasecie film który się zwie "X-MAN". Dla niewtajemniczonych jest to film o mutantach. Wpadła mi do głowy pewna myśl. Gdyby można było skrzyżoawć kilka ras ze świata ST? Co by wyszło z połączenia Klingona i 8472, Borga i Ferengi, Kardasjana z Sona? Pewnie to głupi pomysł ale to chyba wpływ telewizij:o)

    Xalein
    Participant
    #15050

    połączenia Klingona i 8472, Borga i Ferengi, Kardasjana z Sona

    1 w/g startrek.pl (...)Klingoni mogą krzyżować się w zasadzie z prawie każdą rasą humanoidalną, zwłaszcza z Wolkanami i Romulanami.(...) - czyli nie moga sie krzyzowac z 8472

    2 Borg nie rozmnaza sie tylko asymiluje czyli moze zasymilowac Ferengi

    3 Nie wiem co wyjdzie

    tolo
    Participant
    #15052

    2 Borg nie rozmnaza sie tylko asymiluje czyli moze zasymilowac Ferengi

    W zasadzie to Borg może się rozmnażać, poprzez sztuczne łono.

    Moderator prosi uwazniej cytowac, cytaty nalezy ograniczac do minimum.

    Xalein
    Participant
    #15056

    W zasadzie to Borg może się rozmnażać, poprzez sztuczne łono.

    O ile mi wiadomo Borg nie praktykuje tej metody na razie tylko asymiluje

    tolo
    Participant
    #15134

    O ile mi wiadomo Borg nie praktykuje tej metody na razie tylko asymiluje

    A czy w którymś z odcinków Voyagera było pokazane sztuczne łono. Czyż nie?

    Moderator prosi uwazniej cytowac

    Reyden
    Participant
    #15146

    było , w The Drone , ale było wynikiem technoligii 29 wieku

    Xalein
    Participant
    #15148

    było , w The Drone , ale było wynikiem technoligii 29 wieku

    No wlasnie w XXIV wieku oni tylko asymiluja

    Dalek
    Participant
    #15152

    A ja pamiętam odcinek TNG gdzie załoga oglada niemowlaki na sześcianie BorgaPs. Witam wszystkich.

    Vidmo
    Participant
    #15162

    WitamJeżeli Borg asymiluje istoty nie rozwinięte do końca (wspomniane przez Ciebie niemowlaki i inne dzieci 🙂 ) to umieszcza je w tzw. komorze dojrzewania.Borg nie korzysta z klonowania w XIV w. mimo, że posiada wiedzę "jak to zrobić" 🙂 jednym z powodów jest to, że klon nie jest w stanie dostarczyć dodatkowej wiedzy (co jest w stanie dostarczyć nieznana istota), a jedynie staje się następnym członem. Borg również się nie rozmnaża i jak na razie polega tylko na asymilacji ...Ps:Jedynym członem, który jest klonowany jest królowa Borg (nie tak jak niektórzy sądzą, że jest wyznaczany następny)

    tolo
    Participant
    #15185

    A czy Borg posiada zdolność uczenia się? Czy też tylko asymiluje?

    Xalein
    Participant
    #15192

    A czy Borg posiada zdolność uczenia się? Czy też tylko asymiluje?

    ja mysle ze nie, tak by sie uczyl na bledach 😉

    A poza tym asymilacja jest lawiejsza, niz uczenie sie

    Vidmo
    Participant
    #15193

    Jeżeli chodzi ci o uczenie jako przyswajanie wiedzy to jak najbardziej, tylko że nie robi tego w "standardowy sposób" a przez ciągłe połaczenie z resztą kolektywu jak również podczas regeneracji w alkowie. Jeżeli zaś chodzi Tobie dokładniej o wymyślanie lub zdobywanie technologii (wspomniana przez Ciebie asymilacja) to odpowiedź jest również twierdząca. Borg również sam potrafi opracowywać własne technologie tylko, że robi to żadko i woli polegać na asymilacji ponieważ jest to bardziej wydajna (podobnie jak przy uczeniu się) metoda.Ps: Chyba kiedyś wspominałem o tym.Pps: Może ucznie się pojedyńczych dronów nie jest widoczne (bo nie siedzą z książkami przy lampce 😉 ), ale to dlatego ponieważ nie mają własnej woli ...

    tolo
    Participant
    #15194

    Na błędach to się na pewno nie uczy, ciekawe tylko czy wyciąga jakieś wnioski ze swoich porażek?

    Vidmo
    Participant
    #15196

    Na błędach to się na pewno nie uczy, ciekawe tylko czy wyciąga jakieś wnioski ze swoich porażek?

    Uczenie się na błedach w innej odmiennej formie można zauważyć przykładowo przy dostosowywaniu się osłon do broni wroga ... po prostu Borg nie tyle się uczy na błędach co analizuje sytuację opracowując najlepszą metodę działania.

    A co do wniosków z porażek zwyczaj taka strata jest nieistotna dla kolektywu ale przy następnym ataku na jakąś rasę zazwyczaj się do niej dostosowuje więc raczej jest to pewien specyficzny rodzaj wyciągania wniosków ...

    tolo
    Participant
    #15197

    Czy jest dostosowanie, czy też swego rodzaju kalkulacja matematyczna zysku i strat. Jedną rzecz opłaca się poświęcić w zamian za drugą?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram