Forum Fantastyka Gry Moja amatorska gra o kolonizacji kosmosu

Moja amatorska gra o kolonizacji kosmosu

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • makkel
    Participant
    #7174

    Hej!

    Chciałem wam zaprezentować moją gierkę, którą zrobiłem ostatnio mając trochę wolnego czasu. Na dole więcej szczegółów.

    Link do gry: gra-o-kosmosie.pl

    Opis gry i kilka screenów:

    Grę rozpoczynamy w naszym układzie słonecznym - na Ziemi. Nasza Ziemia pomału zostaję przeludniona, zbliża się katastrofa ekologiczna.

    Zostajemy przyjęci w prywatnej firmie kosmicznej, która postawiła sobie za cel, znalezienie nowego dom dla ludzi. Zostajemy zatrudnieni na okres próbny na 200 dni. Przez ten czas musimy skolonizować jakąkolwiek planetę w naszym układzie słonecznym lub innym, jeśli się nam nie uda zostaniemy zwolnieni. Natomiast jeśli nam się powiedzie skolonizowanie innej planety, wówczas rozpoczniemy zasiedlanie nie tylko naszego układu słonecznego ale całego kosmosu, nawiążemy kontakt z obcą cywilizacją, rozpoczniemy badania archeologiczne Np. na Marsie i wiele innych.

    W grze występują także scenariusze, a właściwie zadania. Pierwszym zadaniem w grze będzie skolonizowanie jakiejkolwiek planety (mamy na to 200 dni), inny scenariusz jest związany Np. z planetą Mars, to znaczy prowadząc badania archeologiczne na Marsie w pewnym momencie natrafimy na dziwne odkrycie które doprowadzi nas do... No właśnie nie będę zdradzał. Innym razem po pewnym czasie (nie które scenariusze uaktywniają się losowo) otrzymamy tajemniczy sygnał z obcej planety, będziemy mogli też uczestniczyć w konflikcie obcych, a na księżycu Jowisza, Europie sprawdzić czy naprawdę znajduje się tam ocean pod pokrywą lodu, a w nim obce formy życia. To tylko nie które ze scenariuszy. W grze oczywiście możemy robić co chcemy, nie musimy wykonywać tych scenariuszy (poza pierwszym scenariuszem), możemy po prostu tylko handlować surowcami, wydobywać je i sprzedawać, albo odkrywać nowe planety, kolonizować, czy prowadzić wykopaliska na planetach w celu odkrycia ciekawych rzeczy, wymieniać się technologiami i wiele innych, od nas zależy co będziemy robić, jak będzie wyglądać gra.

    W grze występują prawdziwe nazwy planet wraz z opisami, między innymi Np. Mars czy też Gliese 581 c. Większość z planet można skolonizować, inne planety takie jak np. Wenus nie pozwalają na budowanie Np. farm, a jedynie kopalni surowców oraz magazynów. Na takich planetach wszystkiego brakuje, dlatego sami będzie musieli wysyłać tam transporty Np. z żywnością czy też nowymi pracownikami. Zaś wydobyte surowce z tej planety możemy przesyłać na inną. W grze zostały zachowane prawdziwe odległości kosmiczne, tak więc Np. z Ziemi na Marsa nasze transportery będą musiały pokonać Np. 78 338 747 KM (to w sumie jeszcze pryszcz). Później dodam jeszcze ruch planet, żeby odległości się zmieniały.

    W grze występują także technologie które pomogą nam w kolonizowaniu planety czy zdobywaniu kosmosu Np. lepszy napęd. Odkrywanie technologii zależy w dużej mierze od posiadanych na planecie laboratoriów.

    To samo tyczy się odkrywania nowych układów słonecznych/planetarnych czy innych obiektów w kosmosie, aby je odkryć musimy posiadać obserwatoria, im więcej tym częściej astrologowie będą odkrywać nowe obiekty.

    W grze możemy oczywiście produkować różne maszyny transportery, sondy kosmiczne i tak dalej.

    Aby rozpocząć kolonizację planety najpierw musimy ją zbadać, w tym celu należy wysłać sondę kosmiczną która zbierze informacje o planecie, a później przygotować transport. Pierwszy transport musi zawierać kolonistów i najlepiej aby zawierał też żywność i surowce budowlane.

    Starałem się dosyć uprościć grę, aby nowi gracze nie musieli czytać tony instrukcji, tylko od razu zacząć grę. Czas w grze jest nieco przyśpieszony i dzień trwa tutaj kilka minut. Starałem się, aby od pierwszych chwil działo się coś w grze, oczywiście i tak większość zależy od rozbudowywania kolonii - czyli od nas, jeśli nic nie będziemy robić to będzie się mniej działo. Surowce w grze też zostały uproszczone nie mamy tutaj Np. żelaza, krzemu tylko ogólnie "surowce budowlane" to samo tyczy się paliwa. W grze występują także unikalne surowce, które można drogo sprzedać, a nie są spotykane w naszym układzie słonecznym.

    Jak coś się nam nie uda, to w każdej chwili możemy rozpocząć grę od nowa. Wszyscy gracze rozpoczynają swoją podróż z naszej planety, czyli Ziemi.

    Screeny:

    Dołączona grafika

    Dołączona grafika

    Dołączona grafika

    Jeśli macie jakieś uwagi piszcie, zaznaczam że to gra amatorska i robiłem ją wolnym czasie :).

    Romek 63
    Participant
    #109689

    Witam na forum 🙂 Przeczytałem opis i koncepcja gry bardzo mi się podoba 🙂 Rzeczywiście zapowiada się interesująco 🙄 Tylko niestety link do gry nie działa 😐 Poza tym mała uwaga. W Układzie Słonecznym (jeśli chodzi o planety) to właściwie do kolonizacji nadaje się tylko Mars. Tak więc zaczynający grę nie miałby praktycznie wyboru. Oczywiście na budowę na nich baz mieszkalnych nadaje się wiele księżyców w naszym Układzie Słonecznym, oraz planety karłowate: Ceres, Pluton, Haumea, Makemake, Eris - nie są one jednak planetami według klasyfikacji astronomów. Jak wiesz niedawno jeszcze Plutona klasyfikowano jako planetę ale obecnie już stracił status planety. Planet karłowatych jest w naszym układzie więcej ale ich obecność na razie nie została jeszcze w 100 % potwierdzona. Pewnie jednak co kilka lat będzie ich przybywać bo potencjalnych kandydatów na planety karłowate jest obecnie około 400 ! Tak więc użytkownik Twojej gry będzie mógł mieć duży wybór tych obiektów pod budowę baz 🙂

    Pitmistrz
    Participant
    #109737

    Dni za długa trwają.To prawda że link nie działa ale zawsze jsą google.

    Romek 63
    Participant
    #111216

    Znalazlem taka infirmacje w nawiązaniu do powyższej gry. Ma się ukazać polska gra o kolonizacji Marsa 🙄

    http://www.geekweek.pl/aktualnosci/15936/g...prosto-z-polski

    makkel
    Participant
    #117213

    Po kilku problemach i kilku waszych e-maili z wiadomością aby przywrócić grę do "życia".. Mogę powiedzieć, że się udało. Gra ma nowy adres http://frontier-online.pl, konto można założyć bez aktywacji na próbę gdyż mam na to 7 dni, później automatycznie konto zostanie usunięte jeśli nie aktywujemy go. Poprawiłem wiele błędów (zwłaszcza te z żywnością), gra teraz wygląda mniej więcej tak:

    Dołączona grafika

    Pozmieniałem obecnie wszystko nie które rzeczy zostawiłem. Dodałem między innymi "gazetę" z wiadomościami, rekordy, rankingi, opcje (możecie dostsować grę do swoich potrzeb zmiana Np. jednostek km/au) i wiele innych (obecnie dochodzą nowe rzeczy). Gra rusza dzisiaj na ile mogłem na tyle przetestowałem, liczę na waszą pomoc.

    Nie wiem dlaczego ta gra jest dla nie których tak ważna, ale jeśli ktoś Ją jeszcze pamiętam to zapraszam do gry.

    PS. Forum gry dopiero powstaje, ale jest czat w grze.

    kefer
    Participant
    #118722

    Super sprawa, zawsze próbuję wspomóc jakieś własne projekty bo sam się kiedyś takim czymś zajmowałem ale niestety nie wyszło. Natomiast to wygląda bardzo solidnie, spróbuje wpaść w wolnym czasie.

     

     

     

     

     

    telewizja przemysłowa

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram