Forum Trek.pl Konsola Informacyjna Moderowanie forum i poprawianie pisowni

Moderowanie forum i poprawianie pisowni

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 164 total)
  • Author
    Posts
  • Piotr
    Keymaster
    #1735

    Zeby sie nie powtarzac, przypomne tylko fragment swojego postu, mozliwe ze czesc z Was go nie czytala.

    Moderatorzy nie oznaczaja bledow ze zlosliwosci. Robia to po to, aby "zachecic" forumowiczow do poprawiania bledow. Problem polega na tym, ze spora czesc uzytkownikow tego forum nawet nie rzuci okiem na swoj post przed wyslaniem. Skutkiem tego sa literowki i bledy, ktorych mozna uniknac, a ktore w skrajnych wypadkach sprawiaja, ze czesc wypowiedzi trzeba wrecz rozszyfrowywac. Co do bledow gramatycznych i ortograficznych - czy nie byloby milo nauczyc sie pisac poprawnie? Kilku forumowiczow od razu zauwazylo w tym forum szanse na poprawienie tego jak pisza, nawet niezle im idzie. Wlasnie po to zaznaczamy bledy, poprawiajac je mozna sie szybko nauczyc pisowni. Bledy na forum wygladaja bardzo nieelegancko, a to wplywa na jego poziom...

    Jestem ciekawy, co Wy na to.

    Anonymous
    Guest
    #9018

    Szczerze? Rzeczywiście, błędy w pisowni elegancko nie wyglądają. Literówki też nie 😀 Co prawda nie przeszkadza mi to aż tak,żebym z tego powodu na przykład spać nie mógł, ale wielu z nas jest wzrokowcami. Ktoś zobaczy błędnie napisany wyraz, utkwi mu w pamięci i klapa. A na takiej przykładowo maturze z polskiego można popełnić maksymalnie trzy błędy ortograficzne (przynajmniej tak było parę lat temu). Jest więc o co walczyć. Fakt, na pierwszy rzut oka wygląda to jak "czepialstwo", ale po chwili namysłu - popieram. Oby jak najmniej literówek i "orfów" - czego tak Wam jak i sobie - życzę :))

    mnemen
    Participant
    #9019

    Oby jak najmniej literówek i "orfów" - czego tak Wam jak i sobie -  życzę :))

    Jeśli chodzi o literówki to jest prosta sprawa bo wystarczy przeczytać tekst i poprawić, ale z ortografami jest już trudniej 😉

    Coen
    Participant
    #9020

    Mi błedy nie przeszkadzają, niech se będą jak muszą, ale może dzieki poprawie postów i błedów z tym czerwonym kolorem naucze się robić mniej błędów ortograficznych. Tyle iż w takim razie moderatorzy musieliby też czuwać aby nie było postów "Ale ty buraku masz cały post podswietlony" co znając niektórych użytkowników byłoby na porządku dziennym

    Piotr
    Keymaster
    #9021

    Takie posty w ogole nie beda tolerowane, nie bedzie zlosliwosci i wysmiewania sie, a tym ktorzy tego nie zrozumieja grozi ban.

    Anonymous
    Guest
    #9025

    Tak, wydaje mi się że ban za coś takiego to odpowiednia kara. Pozdrawiam Adahl.

    Tom
    Participant
    #9027

    Jestem za poprawianiem błędów, jak i również za banowaniem forumowiczów drwiących z innych z powodu błędów. To samo dotyczy pisania postów w Wordzie, aby wyeliminować błędy, gdyż na maturze lub innym egzaminie nie będzie możliwości automatycznego sprawdzenia błędów. Gramatyki i ortografii można się nauczyć.

    Liranna
    Participant
    #9029

    Ja jestem jak najbardziej za poprawianiem błędów.

    TaChYoN
    Participant
    #9046

    Jestem za poprawianiem błędów, jak i również za banowaniem forumowiczów drwiących z innych z powodu błędów. To samo dotyczy pisania postów w Wordzie, aby wyeliminować błędy, gdyż na maturze lub innym egzaminie nie będzie możliwości automatycznego sprawdzenia błędów. Gramatyki i ortografii można się nauczyć.

    Ojej ale co innego jest ortografia a co innego jak ktos szybko pisze i mu sie zły klawisz wcisnie na klawiaturze... badzcie WYROZUMIALI. Jak mawiaja tolerancja to podstawa. Ja bylbym za tym ze jak jakis blad wyglada na literowke to admin ja sam poprawia (jesli mu sie oczywiscie chce) a na czerwono i to pogrubionym zaznaczaloby sie tylko te bledy ktore sa ewidentnie ortograficzne lub gramatyczne. np jak ktos napisze "wyścrubowany" to mu odpuscic, ale jak napisze "wyśróbowany" to takiego napastować czerwonym ile wlezie 🙂 To tyle co mam na ten temat i prosze to wziasc pod uwage, bo warto wg mnie... 😀

    Piotr
    Keymaster
    #9048

    Owszem, literowki i "orty" to 2 rozne rzeczy. Literowki to efekt niesprawdzania postow przed wyslaniem - najczesciej z lenistwa. A poniewaz literowki czesto bardziej utrudniaja zrozumienie wypowiedzi niz "orty", wiec beda traktowane tak jak pozostale bledy.

    Seldon
    Participant
    #9062

    Właśnie to głównie literówki przeszkadzają, a może nawet uniemożliwiają przeczytanie postów. Błędy ortograficzne jedynie wyglądają nieelegancko, ale można je przeżyć. Piszący powinni uważać na to, żeby nie popełniać błędów, a moderatorzy powinni je poprawiać. Jestem za tym, ale moderatorzy nie powinni też się jakoś znęcać nad piszącymi. Mówię tu o jakiś złośliwych komentarzach itp. Oczywiście poprawiają one ogólny humor na forum, ale chyba nie właścicielowi takiego posta. Wystarczy jedynie zaznaczenie na czerwono wyrazu.A interpunkcji moderatorzy nie zaznaczają... Czyżby uraz do przecinków? 😛

    Q
    Participant
    #9064

    Glosowanie zmierza w dobrym kierunku...

    Anonymous
    Guest
    #9098

    Błędy ortograficzne też są niekiedy uciążliwe (jednak każdy je czasami robi). Co do literówek to naprawdę jest to tylko i wyłącznie wina piszącego, jest coś takiego jak podgląd, a niektórzy go poprostu nie robią. Pozdrawiam Adahl.

    OmegaOne
    Participant
    #9224

    Ya proponuje dodac jeszcze jedna opcje do ankiety .... kill & ban za ortografy... to dla extremistow i wielbicieli sadama 😉 btw ja nie narzekam az tak czerwono u mnie nie jest... i hope .... 8)

    mnemen
    Participant
    #9230

    Ya proponuje dodac jeszcze jedna opcje do ankiety ....  kill & ban za ortografy... to dla extremistow i wielbicieli sadama 😉

    Raczej dla tych co przez tydzień nie poprawią zaznaczonych błędów, bo jednak niektórzy nic sobie nie robią z zaznaczeń

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 164 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram