Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 59 total)
  • Author
    Posts
  • Hivision
    Participant
    #19863

    W sumie to prawda Advocat jest trenerem kiepskim bo tylko tak jak on to zrobił można przegrać mecz. Niepotrzebne i niewłaściwe zmiany ale to już inna historia.Wynik meczu ŁOT-NIE wcale mnie nie zaskoczył. Niemcy grają słabo a Łotwa taki już ma styl na nic więcej ich nie stać więc z góry można było założyć remis. Nie wiem tylko dlaczego tak wielu ludzi uważało to za niespodzianke. Po meczu HOL-CZE jasno mogę powiedzieć ze Czechy nie są żadnym tam czarnym koniem a tylko jednym z faworytów który jak na razie gra coraz lepiej. Od lat kibicuje Holandii ale po tym co widziałem wydaje mi się że Czechom od dawna należał się jakiś sukces. Ktoś musiał wygrać. Szkoda tylko że dzięki temu już prawie na 100% Niemcy zagrają dalej. Nie wierzę że CZE zagrają swoim pierwszym składem a Niemcy to raczej wykorzystają.Cieszę się że nie ma już Hiszpanów. Po tym co zagrali z wciąż słabą Portugalią to dobrze się stało że ich dalej nie będzie. POrtugalia zaś wybrała jednego z najgorszych trenerów jakich udało mi się obserwować. Żadnej taktyki ani konkretnego stylu. Daje szanse grać swoim technikom i zwykle to wygląda tak że róbcie co chcecie. Jak to się skończy to dał nam odpowiedź pierwszy mecz. Grecja wygrała właśnie dzięki swojej dyscyplinie i wielkiej charyzmie. Ja zaś myślę że oni daleko nie zajdą.Wielce cieszyłbym się za to gdyby dzisiaj odpadli Anglicy. Nie cierpie ich futbolu i wcale nie uważam go jakoś wybitnego. Beckham jest przeciętnym piłkarzem, który tak naprawde umie tylko dobrze podawać i strzelać z wolnych. Po ostatnich meczach najbardziej podobał mi się Lampard i może z niego kiedyś cosik będzie. Owen gra słabo, obrona się gubi, nie widać nikogo na skrzydłach pomocy. Nie dziwie się że tak długo niczego nie wygrali. Dzisiaj kibicuje Chorwatom i Szwajcarom. Francuzikom przydałoby się trochę pokory. Nie grają dobrze a noszą się jakby byli w formie z MŚ 1998.

    Gosiek
    Participant
    #19871

    Wczorajsze mecze: Hiszpania - Portugalia. Dobre spotkanie, które nie miało faworyta - każda z drużyn mogła wygrać, mógł byc remis... Zwycięstwo gospodarzy nie jest niespodzianką, ale z taką grą i trenerem nie mają czego szukać w ćwierćfinałach. Chociaż hiszpański szkoleniowiec ani trochę nie ustępował swojemu koledze w braku pomysłów. O drugim meczu można w sumie powiedzieć, że się odbył - spotkanie bez znaczenia dla układu tabeli, obie drużyny wiedziały co je czeka... I to się niestety odbiło na grze. Rosjanie honorowo pożegnali się z turniejem, a Grecy zagrają w ćwierćfinałach, zamiast typowanej na to miejsce Hiszpanii.Dziś: Chorwacja - Anglia - wyspiarze, żeby awansować muszą wygrać, ale nie powinno im pójść łatwo, zwłasza, że Chorwaci też mają szanse na ćwierćfinały. Francja - Szwajcaria - tu raczej nie będzie fajerwerków. Francuzom wystarczy remis, a Szwajcarzy mimo wszystko nie powinni stanowić dla nich zbyt wielkiego problemu.---===EDIT===---Kolejny dzień mistrzostw minął, czas na podsumowanie. Najpierw krótko o spotkaniach poniedziałkowych. Moim zdaniem obejrzeliśmy dwa dobre mecze i choć wygrywali faworyci, to przegrane drużyny tanio skóry nie sprzedały. Spotkanie Anglia - Chorwacja, to chyba drugi (oczywiście po Holandia - Czechy :-D) najlepszy mecz turnieju. Przynajmniej na razie. Anglicy do awansu potrzebowali zwycięstwa i wygrali 4-2. Francuzi też pokonali, teoretycznie dużo słabszych, Szwajcarów 3-1, ale znów można było zobaczyć, że bez Zidane'a ta drużyna nie ma wiele do zaoferowania. Na ich szczęście przebudził sie w końcu Thierry Henry.Mecze wtorkowe: Dania - Szwecja - zasłużony remis 2-2 po dobrym, wyrównanym meczu. Mimimalnie lepsi byli Duńczycy i to oni mieli więcej szans na zwycięstwo, ale remis nikogo nie krzywdzi i daje obu drużynom awans do ćwierćfinałów. W drugim spotkaniu tej grupy Włochy musiały pokonać Bułgarię i liczyć na korzystny wynik skandynawskiego pojedynku. Włosi swoje zrobili wygrywając 2-1, ale w rywalizacji duńsko-szwedzkiej padł jedyny wynik, który eliminował ich nawet w przypadku wygranego meczu. Tak więc Italia jedzie do domu, a włoska prasa pewnie przez najbliższe pół roku będzie roztrząsać sprawę 'skandynawskiego spisku na ME' :clever:Dziś ostatnie gry fazy grupowej: Holandia - Łotwa i Niemcy - Czechy. Niemcy walczą o awans i muszą wygrać, Holendrom też potrzebna jest wygrana, a Łotysze są niewygodnym przeciwnikiem. Może być ciekawie.

    Arecki
    Participant
    #19948

    :gool: Faza grupowa za nami. Nie obyło się bez niespodzianek. Wygraną rezerwowego składu czeskiego z walczącymi o wszystko Niemcami zostawiam bez komentarza. Do domu pojechali Włosi, Niemcy i Hiszpanie. I to w pełni zasłużenie. Najlepszy mecz jak do tej pory to Holandia - Czechy. I jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że te drużyny spotkają się w finale. Dzisiaj hit ćwierćfinałów: Portugalia - Anglia. Powinien być ciekawy mecz. Anglicy rozkręcają się i chyba to oni wyjdą zwycięsko z tego pojedynku.Kilka słów odnośnie spekulacji na temat remisu w meczu Szwecja - Dania. O ile dobrze się orientuję (a przynajmniej takie do tej pory były zasady) to o kolejności zajmowanych miejsc decydują niżej podane czynniki w następującym porządku:1. Ilość zdobytych punktów,2. Różnica bramek,3. Ilość strzelonych bramek,4. Bezpośrednie spotkanie.Z tego wynika, że gdyby Włosi wygrali różnicą trzech bramek z Bułgarią to oni zajęliby drugie miejsce w grupie zamiast Duńczyków. Przy wygranej dwoma bramkami robi się zamieszanie, gdyż wtedy istotna byłaby ilość strzelonych wszystkich bramek. Przy remisie 2:2 Włosi musieliby wygrać 4:2, żeby awansować. Wygrana 3:1 spowodowałby sytuację, w której Włosi i Duńczycy mieliby tyle samo punktów, taki sam stosunek bramek, tyle samo zdobytych bramek, a w spotkaniu bezpośrednim padł wynik bezbramkowy. Nie wiem dokładnie jak mówią przepisy, ale w tej sytuacji awansuje drużyna wyżej sklasyfikowana w rankingu FIFA. Przy wygranej 2:0 awansują Duńczycy ze względu na więcej strzelonych bramek. Wygrana Włochów jedną bramką, czyli tak jak się stało, premiowała Duńczyków bez względu na to, jaki padłby remis ze Szwedami.Jeżeli się mylę, to proszę mnie poprawić. :gool:

    Hivision
    Participant
    #19950

    Taaaa. Dobrze Włochom. Teraz narzekają że Skandynawowie nie chcieli sobie zrobić krzywdy i zagrali tak zeby im było dobrze. Mogli wygrać mecz więcej. Zresztą nawet w ostatnim tylko cudem wygrali. Byli słabi i pojechali do domu. Cieszę się że Holandia zagra jeszcze przynajmniej jeden mecz. Zawsze ich lubiłem więc będzie fajnie popatrzeć na kolejne 90 minut. Wreszcie zagrał Makaay. Rezerwowe Czechy ograły pierwszy skład Niemców. To dopiero fajna rzecz. Niemcy bye bye hehe.Do półfinałów najlepiej jakby awansowała Portugalia z Grecją i Czechy z Holandią. Zobaczymy jednak jak będzie.

    mattik
    Participant
    #19953

    Hmmh. Mnie bardzo ucieszyły wczorajsze wyniki :). Niemcy po raz kolejny udowodnili, że są przynajmniej w tym momencie słabą drużyną. Czesi pokazali charakter, a Holandia jako jedyna bez większych problemów poradziła sobie z Łotwą :P. Myślę że w półfinałach zagrają Anglicy z Holendrami i Czesi z Francuzami. A dalej marzę o finale Czechy - Holandia i wtedy będzie ciekawie :-P. Kogo typujecie na króla strzelców?

    Gosiek
    Participant
    #19954

    Kilka zdań o wczorajszych spotkaniach: Czechy - Niemcy. Rezerwowy skład Czechów okazał się być niezwykle skuteczny, mieli niewiele okazji do strzelenia gola a jednak wygrali. Widać było, że tym piłkarzom zależy na grze, że chcą się pokazać. Niemcy zagrali bez przekonania, zupełnie jakby od tego meczu nie zależał ich awans z grupy. Przegrali, bo jak ktoś marnuje takie sytuacje bramkowe jakie mieli Niemcy... No comments. Btw, Rudi Voeller podał się po tym meczu i odpadnięciu z ME do dymisji a władze DFB ją przyjęły. Zatem drużynę na mistrzostwa świata będzie tworzyć już ktoś inny.

    Spotkanie Holandia - Łotwa. Mecz bez historii, Łotysze zagrali jak sparaliżowani, zupełnie inaczej niż w poprzednich spotkaniach, nie sprawiając Holendrom żadnych problemów. Wynik 3-0 w pełni oddaje to, co się działo na boisku.

    Dziś pierwszy ćwierćfinał: Anglia - Portugalia. Jeżeli gospodarze nie przeszli ostatnio jakiejś gruntownej przemiany, to raczej tego meczu nie wygrają. Anglicy do tej pory prezentowali się zdecydowanie lepiej i to oni są dla mnie faworytami w tym spotkaniu.

    Moderatorskie :clever: PS. Zakładam ankietę, w której można typować zwycięzcę turnieju. Faza grupowa za nami, zostało 8 drużyn, więc zobaczmy kogo forumowicze widzą w roli mistrza Europy.

    PPS. Ankieta ma ograniczenie czasowe, żeby ktoś przypadkiem nie bawił się w 'proroka' (tu nie Bajor :-P) w trakcie meczu finałowego.

    mattik
    Participant
    #19987

    Za nami już trzy ćwierćfinały. Grecja zasłużenie pokonała Francję, Anglicy pechowo przegrali z Portugalią w karnych, dopiero w karnych zakończył się też mecz Holandii ze Szwecją (w tym pojedynku klasę pokazał Edwin van der Sar). Dzisiaj ostatni ćwierćfinał Czechy - Dania. Stawiam na naszych południowych sąsiadów, ale myślę, że mecz będzie wyrównany. Wspomnę tylko, że bardzo mnie ucieszył awans Holandii do półfinału 😛 .

    Gosiek
    Participant
    #19997

    Wszystkie mecze ćwierćfinałowe już za nami, a teraz czekają nas aż 2 dni przerwy 🙁 przed walką o awans do wielkiego finału. 30. czerwca Portugalia zagra z Holandią, a 1. lipca Czechy z Grecją. Krótkie typy: Portugalczycy podbudowani zwycięstwem nad Anglią mogą sprawić Holendrom sporo problemów, a swoim kibicom wielką niespodziankę (kolejną w tych mistrzostwach). To powinien być ciekawy i wyrównany mecz, ze wskazaniem na Holandię. W spotkaniu Czechy - Grecja faworyt może być tylko jeden - Czesi. 😛 Tym razem Grekom nie pomoże dobra obrona i ich niespodziewany marsz po medale zakończy się w półfinałach. I tak zaszli daleko. Krótkie podsumowanie zakończonych już ćwierćfinałów: aż 2 z nich wymagały serii rzutów karnych - tak było w meczach Anglia - Portugalia i Szwecja - Holandia. Pierwszy z tych ćwierćfinałów to jeden z lepszych meczów całego turnieju, ze sporą dramaturgią (zwłaszcza w dogrywce) i kolejnymi dowodami na to, że: należy grać do końca, nie opłaca się bronić wyniku 1-0, a Beckham nie powinien strzelać karnych. :clever: Anglicy powinni byli wygrać, ale to Portugalia pokazała, że im bardziej zależy za zwycięstwie. No i miała trochę więcej szczęścia... Mecz Holandia - Szwecja nie był zbyt porywającym widowiskiem, obie drużyny grały tak, żeby nie stracić gola a dopiero później myśleć o strzelaniu. Było kilka sytuacji bramkowych dla obu stron, ale ogólnie spotkanie raczej nudnawe. W karnych więcej zimnej krwi zachowali Holendrzy i to oni grają dalej.Spotkanie Francja - Grecja - mimo słabej gry Francuzów w całym turnieju, wynik to największa niespodzianka ćwierćfinałów. Drużyna, która miała być 'dostarczycielem punktów' i nawet nie wyjść z grupy zagra w półfinale. A Francuzi pokazali, że budowanie drużyny wokół jednej gwiazdy, to niezbyt dobry pomysł - gdy Zidane nie grał najlepiej i był skutecznie blokowany przez Greków, reszta jego kolegów nie bardzo wiedziała co robić. Skutek - Francuzi jadą do domu i muszą poważnie pomysleć nad przebudowaniem drużyny.Ostatni mecz ćwierćfinałowy, Dania - Czechy, miał być wielkim widowiskiem. I był, tylko, że jednostronnym, i tylko w drugiej połowie. Pierwsza część spotania była niezbyt ciekawa, przewagę mieli Duńczycy, ale to Czesi strzelili bramkę. Po przerwie na boisko wyszła zupełnie inna, odmieniona drużyna Czechów i dosłownie zmiotła Danię z murawy. Trochę szkoda, że nie było w tym meczu więcej walki, ale na pewno wygrali lepsi. W takiej formie Czechy mają spore szanse na tytuł mistrzowski. 😀

    mattik
    Participant
    #20004

    Pierwsza część spotania była niezbyt ciekawa, przewagę mieli Duńczycy, ale to Czesi strzelili bramkę. 

    Żeby czepialstwu stało się zadość chciałbym napomknąć, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0 i gola nikt nie strzelił :P.

    Gosiek
    Participant
    #20005

    Jak to mówią - słuszna racja. 🙂 To miało brzmieć "Czesi pierwsi strzelili bramkę", ale coś mi zeżarło kawałek zdania. Zapewne jakiś złośliwy chochlik drukarski. :mrgreen: PS. A teraz pierwszy od 2 tygodni wieczór bez piłki, trochę to dziwne... 😉

    Liranna
    Participant
    #20015

    A jak obstawiacie dalej?

    Ja tam życzyłabym sobie finał Czechy - Portugalia

    mattik
    Participant
    #20017

    Eeeehh tam.... Tylko nie to!!!! Portugalia nie może mieć kolejnego fuksa! Idealny będzie (przynajmniej dla mnie) finał Holandia - Czechy w którym "pomarańczowi" zrewanżują się Czechom za porażkę w meczu grupowym. 😆 Jestem bardzo ciekawy jak Czesi poradzą sobie z dobrze zorganizowaną grą Greków...

    Gosiek
    Participant
    #20020

    A jak obstawiacie dalej?

    Dla mnie murowanym finalistą jest drużyna Czech. Jako ich rywala widzę raczej Holendrów, chociaż nie sądzę, żeby rewanż za porażkę w spotkaniu grupowym mógł im sie udać. Portugalczycy, żeby móc zmierzyć się z Czechami muszą najpierw udowodnić, że oprócz dużej ilości szczęścia posiedli też umiejętność dobrej gry w piłkę. Pewne przebłyski mieli już w ćwierćfinale z Anglią, ale żeby zagrać w finale potrzeba więcej. Jednak, bez względu na to z kim zagrają Czesi, powinien to być dobry mecz.

    Najmniej bym się cieszyła, gdyby w finale znalazła się Grecja - drużyna, która gra dobrą, solidną ale raczej "rzemieślniczą" piłkę, bez polotu i błysku, który mamy u innych półfinalistów. Finał dla Greków to byłoby zwycięstwo przeciętności nad piękną grą. A tego, przynajmniej ja, nie lubię.

    jak Czesi poradzą sobie ze zorganizowaną grą Greków

    Szybko i skutecznie. 😛 Skoro bez większych problemów radzili sobie z dużo bardziej renomowanymi przeciwnikami... 😉

    Mirmil
    Participant
    #20052

    Ja obstawiam final Holandia - Czechy !!! No i oczywiscie tytul mistrza dla Holandii 😀 Choc jakby wygrali Czesi to bym nie plakal. Milo miec za sasiada Mistrza Europy w pilce noznej 😀

    Liranna
    Participant
    #20103

    No Portugalia już jest. Jeszcze tylko dziś Czechy musza wygrać i będzie obstawiany przeze mnie finał 🙂

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 59 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram