Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Matryca wciąż

Matryca wciąż

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • Author
    Posts
  • Cross
    Keymaster
    #244934

    W sieci można zobaczyć nowy trailer Matrix Resurrections.

    Q__
    Participant
    #244935

    Sam nie wiem... Więcej CGI, więcej elementów znanych z pierwszego filmu, w zasadzie nic do czego można się przyczepić (choćby już z tej przyczyny, że o fabule nadal nic, a VR wszystko zniesie 😉 ). Nie jestem już tak na nie, ale przekonany nadal się nie czuję...

    Cross
    Keymaster
    #244936

    Ha, to podobnie jak ja. Zwiastun efektowny, ale nie ma już tamtej świeżości i uderzenia.

    Q__
    Participant
    #244938

    Cóż, przebicie kultu - kultem mało komu się udaje. Ale trzymam za siostry bratnie kciuki, mimo wszystko. Ostatnio raczej im nie wychodziło, niech więc tym razem się uda (niekoniecznie nawet na tamtą skalę, czy choć wybitnie, ale przyzwoicie - na miarę Camerona z Nolanem w stanach średnich i Raimiego w wyższych*).

    * Taka moja święta trójca rozrywkowa 😉 .

    Q__
    Participant
    Q__
    Participant
    #245217

    No i zdaje się, że szału ni ma. Na IMDB noty wręcz b. niskie:
    https://www.imdb.com/title/tt10838180/
    Na RT też nie widać entuzjazmu...
    https://www.rottentomatoes.com/m/the_matrix_resurrections

    Dreamweb
    Participant
    #245271

    Jakoś mnie to nie dziwi. Ja w ogóle uważam Matrix za przereklamowany, ale pierwszy film doceniam i nawet na swój sposób lubię. Dwójka i trójka za to są straszną słabizną, chyba jednym z najbardziej spektakularnych sequelowych obniżeń lotów w historii Hollywood... Czwórka jak widać w ten trend się plus minus wpisuje.

    Q__
    Participant
    #245274

    Ja w ogóle uważam Matrix za przereklamowany

    Ale pierwszy film, czy całą franczyzę*?

    * Bo doklejanie do udanej produkcji franczyzy było tu równie na siłę, co w wypadku "Terminatorów", "Predatorów", "Obcych" (od 3 wzwyż) i "Parków jurajskich", przy czym w omawianym wypadku dokonywali tego niechlubnego (sądząc po efektach) dzieła twórcy, czy raczej twórczynie, oryginału - co stanowi rzadkość...

    Dwójka i trójka za to są straszną słabizną

    Dlatego nie entuzjazmowałem się czwórką (widząc w dodatku generyczność trailerów). I słusznie, bo - jak widać - nie udało się przełamać tego trendu.

    Q__
    Participant
    #245322

    The Critical Drinker pastwi się nad "The Matrix Resurrections":
    https://www.youtube.com/watch?v=p8n8WdpW9tA

    Dreamweb
    Participant
    #245358

    Ale pierwszy film, czy całą franczyzę*?

    Pierwszy film był miły dla oka, ale ja w nim żadnego kinematograficznego przewrotu nie widziałem.
    Owszem, rzadko się zdarza że to twórcy oryginału w kolejnych odsłonach tak ostro zaniżają loty.
    Cóż, przynajmniej pod tym względem Matrix się jakoś w historii filmów zapisał. 🙂

    Smok Eustachy
    Participant
    #245359

    Puściłem se tego Matrixa ale w końcu przełączyłem na sesję apologetyczną. Nie zachwycił

    Q__
    Participant
    #245362

    Dreamweb said

    Pierwszy film był miły dla oka, ale ja w nim żadnego kinematograficznego przewrotu nie widziałem.

    Cóż, oryginalny to on nie był, i nawet pamiętam z Lem.pl (jeszcze z pozycji biernego lurkera, który nie śmiał się odezwać) jak po nim tam jeżdżono (bo - owszem - pierwowzorów cała kupa: Dick, Snerg, Lem, rozmaite klasyki cyberpunku), ale pamiętam też, że - choć byłem tej wszechstronnej wtórności świadom - trzymał mnie za gardło przez cały seans i dobrych parę godzin po wyjściu z kina (choć wątek bateryjkowy wkurzył mnie od razu, byłem wtedy jednak przyzwyczajony do SF traktującej się poważnie). I ustawiłem go sobie w głowie na półce z SW - plagiat z tylu źródeł, że już doktorat (bo i sprawnie podany) 😉 . Poza tym był chyba najbardziej wyrazistą popkulturową ilustracją hipotezy symulacji.

    Cóż, przynajmniej pod tym względem Matrix się jakoś w historii filmów zapisał. 🙂

    😀

    Smok Eustachy

    Puściłem se tego Matrixa ale w końcu przełączyłem

    Tego nowego? I to chyba wszystko o nim mówi 😉 .

    Smok Eustachy
    Participant
    #245363

    No nowego. Z napisami.
    EDIT: O co tu chodzi w ogóle i po co to szukanie Trynity i kto wziął kasę za scenariusz?
    kto zamknął Neo w Matrixie?

    Cross
    Keymaster
    #245511

    A tu taka ciekawostka, że Kijanka jest fanem punkrocka 🙂

    Keanu Reeves’ favourite bands of all time:
    Fugazi
    The Ramones
    Exploited
    Discharge
    Elvis Costello
    The Clash
    Violent Femmes
    Joy Division
    Minor Threat
    Bad Brains

    Q__
    Participant
    #245523

    Trzeba przyznać: niezły gust ma 😉 .

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram