Matrix

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 76 total)
  • Author
    Posts
  • Slawek
    Moderator
    #10437

    Hmmm. ST jako M&A nie jest wcale głupim pomysłem. Pod dwoma warunkami:1. Byłaby to zupełnie nowa historia z nowymi bohaterami2. Zabrałby się za to ktoś kto potrafi robić ładne postacie np. Mamoru Oshii (ten od Ghost in the Shell) lub ten od Neon Genesis Evangelion.Wyobraźcie sobie. Gdyby było anime to efekty... mniamusia... zamiast sterczących w miejscu (lub latających dookoła) i strzelających do siebie okrętów mielibyśmy ujęcia z nimi a'la matrix (byle nie bullet time :P). Pozatym łatwiej chyba zrobić anime niż film z prawdziwymi aktorami. A gdyby miała to być manga to również fajnie by było. Wątpie aby większość z was wiedziała jaka jest przyjemność z kupienia kolejnego tomiku z czarno-białą kolejną przygodą waszych ulubionych bohaterów... Ja swoje niektóre mangi potrafie czytać nawet po 4 razy. Szczególnie polecam "Gundam Wing", "Exaxxion" oraz mający niedługo wyjść "Slayers". A gdyby miałyby to być przygody ST... ojej... mój portfel by naprawdę się opróżnił...

    fluor
    Keymaster
    #10461

    Nie jestem taki pewny czy ST mógłby zaistniec w konwencji anime. Znaczy się, zaistnieć może tak, ale to przecież byłoby coś... coś innego, odmiennego, nowego...Coś... nieamerykańskiego. Już sama myśl o tym... Dziwne. 😛

    Xalein
    Participant
    #10462

    Ja osobiscie nie jestem zwolennikiem tego pomyslu

    Tazman
    Participant
    #10463

    Ja jestem za.W końcu można by było zobaczyć gigantyczne walki ala WOLF 359.A nie tylko pobojowisko.Pomyślcie ile emocji zrobiło wrażenie takie pole wraków a ile mogłoby sprawić emocji ukazanie takiej batalii.

    Qbah
    Participant
    #10466

    Jestem jak najbardziej ZA ❗ Jeny, az mi slinka cieknie na sama mysl o Wolf 359... Zeby te bitwe cala zobaczyc... Czego to by czlowiek nie dal...

    fluor
    Keymaster
    #10467

    Jestem jak najbardziej ZA ❗ Jeny, az mi slinka cieknie na sama mysl o Wolf 359... Zeby te bitwe cala zobaczyc... Czego to by czlowiek nie dal...

    Przecież żeby nakręcić tę bitwę nie trzeba robić wszystkim maślanych oczu albo Bóg-wie-jakich udziwnień. Czy trzeba? 😯

    Coś w konwencji FF kinowego, Ostatniego Lotu Ozyrysa (Animtx) wystarczyłoby - realistyczna animacja komputerowa - jak ktos chce animowanego Treka to zrobiono dwa sezony TOSa... Jakoś się nie przyjęło, żeby robić więcej. 😛

    Slawek
    Moderator
    #10478

    Animacje komputerowe a'la Final Fantasy czy Ostatni Lot Ozyrysa są dość kosztowne i wątpie aby coś takiego kiedykolwiek weszło w życie. A jeśli wzięłoby się kogoś kto potrafi robić anime (lub mange) to ST wyszedłby całkiem ciekawie. Przypomnijcie sobie np. Angel Sanctuary, Neon Genesis Evangelion, Ghost in the Shell i wiele innych z ładnymi postaciami. Co prawda musze przyznać, że postacie jakie były w Animatrixie (np. Second Renaissance) mnie się nie podobały. Ale lepsze to niż coś a'la Pokemony.PS. Fluor. Nie porównuj tego co zrobiono z TOS'em z tym co mogłoby powstać. Przecież tamten animowany to niskobudżetówka. Mało walk a odcinki jakieś nudne. Teraz mogłoby być lepiej. Ale ja mimo wszystko wolałbym Mangę 😛

    DarkLady
    Participant
    #10482

    A ja amine. Manga w wykonaniu fachowca tez bylaby spoko, ale nie lubie niedynamicznych scen walki. Poza tym wszystko odbywaloby sie w kosmosie, a wiec w czerni, czerni i jeszcze raz czerni. Jak na takim tle chcielibyscie sie dopatrzec wszystkich szczegolikow konstrukcji statkow? Anime ma te niezaprzeczalna zalete, ze sie 'rusza'.

    fluor
    Keymaster
    #10486

    PS. Fluor. Nie porównuj tego co zrobiono z TOS'em z tym co mogłoby powstać. Przecież tamten animowany to niskobudrzetówka. Mało walk a odcinki jakieś nudne. Teraz mogłoby być lepiej. Ale ja mimo wszystko wolałbym Mangę 😛

    Może... może... miałem na celu zasygnalizowanie, że Trek już raz został poddany animacji. Oczywiście, możliwe że coś a la AniTrek ( 😛 ) byłoby czymś ciekawym, ale spoglądając na różnorodność przedstawionych światów AniMatrixa - uważam, że obok udanego (bądź nie) widowiska zasadzono by bardzo bardzo wiele buraków, tak że czepialscy odczepiliby się od ENTa znajdując lepszą pożywkę (to jest plus tego rozwiązania 😀 ).

    ..--::[ nieco później... tak btw ]::--..

    Ktoś był na Matrixie Reaktywacji?? Bo ja co prawda nie, ale już dwóch moich znajomych po obejrzeniu w/w wystawiło jednoznacznie negatywne recenzje, jeden zaczął wręcz kląć, co nie zdarza mu się zbyt często 😛

    Anonymous
    Guest
    #10501

    A ja oglądałem Matrix'a Reaktywację i film jest boski.Moim zdaniem świetnie oddaje klimat poprzedniej części. Zapewne niektórzy narzekaja że sceny i walki są przegięte ale tak właśnie miało być.

    Anonymous
    Guest
    #10502

    Hmmm. Ja też byłem... I mnie się z kolei nie spodobało. IMHO twórcy zachowali się tak, jakby im zabrakło pomysłów; dużą część motywów widzialem wcześniej...Fabuła logiczna, ale zasadniczo można ją zamknąć w 30 minutach, cała reszta jest niepotrzebna 🙁 ... Sceny walk były niezłe; przegięte - być może, ale - hej, to Matrix 😀 . Zwłaszcza jedna mi się podobała (Hashi pewnie wie, o którą chodzi:) ). Film można obejrzeć, ale nie powala. Jedynka jest kultowa - ten nie wiem, czy taki będzie... Tyle, że to jest moja opinia. Części z Was może się podobać ten film - a części nie. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie i pokazałem, dlaczego mam takie zdanie, a nie inne...

    Tom
    Participant
    #10505

    Ja również nie zostałem "powalony" tym filmem. Owszem efekty specjalne są na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza scena na autostradzie, ale jeżeli chodzi o fabułę, to jedynka była o niebo lepsza. Powiem tak: przerost formy nad treścią.

    Anonymous
    Guest
    #10509

    2 częśc miała właśnie taka być to przejście jest jakby do części trzeciej. Reaktywacja miała być rozszerzeniem pewnych rzeczy z Matrix'a i to wyszło im genialnie. Fabuła jest bardzo dobra. Fakt miejscami jest przegadany ale moim zdaniem spełnia swoje zadanie jakim jest wprowadzenie do Rewolucji.

    Q
    Participant
    #10533

    Wszystko fajnie tylko dzisiaj w Krakowie ludzie szaleja, widzialem juz 3 Neo, dwie Trinity i jednego Agenta Smitha na ulicy, a co 3 facet ma okulary typu Matrix a bilety do kin wykupione na 4 dni naprzod pomimo ze puszczaja go co godzina przez cala dobe. PO Nemesis przyzwyczailem sie do pustej sali teraz tloku nienawidze... i ogladanie odloze na pozniej.

    Vidmo
    Participant
    #10535

    WitamMi osobiście Matrix Reaktywacja się podobał jednakże uważam, że był gorszy od pierwszej części. Słyszałem opinie, że jest za dużo efektów specjalnych ale się z tym nie zgadzam. Taki film jak Matrix musi mieć dużo efektów specjalnych i to było jego dużą zaletą. Pierwotny pomysł ze scenariuszem jest doskonały, ale bracia Wachowscy próbujacy go jeszcze bardziej ulepszyć troche zwalili sprawe co troszeczke pogmatwało sprawę. Tak pozatym film jest troszeczkę zakręcony (przynajmniej po paru brovarach 😀 😉 ). Takie jest moje zdanie na temat tego filmu i pozwole sobie wystawić ocenę proponowaną przeze mnie (umieść ktoś ankietę 🙂 )Matrix - 8,5/10Matrix Reaktywacja 7/10Ps:Nie będę wymieniał o jakie Mi chodzi sceny psujące wrażenia z filmu bo wymagałoby to umieszczena paru spoilerów, a chyba nikt kto nie oglądal tego filmu nie byłby z tego zadowolony 😕

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 76 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram