Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Uniwersum Gry, porady i taktyka Materiały informacyjne Wywiadu Gwiezdnej Floty

Materiały informacyjne Wywiadu Gwiezdnej Floty

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Dr Bobaz
  Participant
  #5361

  Dołączona grafika

  Fizycznie, Klingoni sa dość imponujący. Posiadają grzebień egzoszkieletowy przykrywający ich czaszki, co nadaje charakterystyczny wygląd wyróżniającego się Klingońskiego czoła. Charakteryzują się ponadto obecnością ogólnoustrojowej nadmiarowości, nazywanej „brak’lul”. W szczególności, Klingoni posiadają podwojone, czy też zwielokrotnione, wszystkie istotne życiowo organy wewnętrzne. Bez wątpienia była to ewolucyjna zaleta, biorąc pod uwagę ich, wydaje się, genetyczną predyspozycję do przemocy.

  Klingoni są rasą wojowników - Dumnych ze swojego bitewnego męstwa, chęci do walki i kodeksu honorowego. Niezwykle często angażują się i rozogniają konflikty z przedstawicielami innych gatunków. Dotyczy to zarówno poziomu poszczególnych jednostek – jak i rządów.

  W przeszłości Federacja była w dość skomplikowanych relacjach z Imperium Klingońskim. Wstępne kontakty były głównie negatywne, ostatecznie kumulując się w Wojnie Federacji z Imperium Klingońskim w 2267 roku. Z czasem Federacja i Imperium zdołali osiągnąć porozumienie, które przypieczętowano w 2293 podpisaniem Traktatu Khitomerskiego. Podczas Wojny z Dominium w latach 70 XIV stulecia staliśmy się zaś sojusznikami.

  Niestety, w 2399 roku Klingoni wycofali się z postanowień Traktatu z Khitomer, możliwie że z powodu negatywnej odpowiedzi Federacji na Klingońską inwazję na Hegemonię Gorn. Pomimo Federacyjnej krytyki, Imperium Klingońskie kontynuowało swoje ataki przeciwko Gornom, ostatecznie anektując Hegemonię Gorn w 2403 roku. Od tego czasu, Imperium Klingońskie sprzymierzyło się także z Nausikanaami. To jednak tylko dodatek do ich sojuszu z Orionami, datowanego na rok 2394.

  Klingoni i Romulanie, oba ekspansjonistyczne militarne imperia, mają bardzo bogatą historię wzajemnych waśni i konfliktów. W następstwie incydentu Supernowej Hobus, która zebrała znaczące żniwo zniszczeń w Imperium Romulańskim, Klingoni wykorzystali sytuację i zaczęli sukcesywnie najeżdżać na terytoria Romulan. Ironią jest, że oba te gatunki łączą znaczące genetyczne podobieństwa.

  Otrzymujemy niepokojące informacje wskazujące na dalsze militarne przygotowania po stronie Impierium Klingońskiego i jego sojuszników. Prawdopodobieństwo tego, że Federacja zdoła uniknąć kolejnej wojny z Klingonami jest znikome, a nadzieja pokojowego rozwiązania konfliktu blednie.

  Jest to amatorski (bardzo) przeklad z oficjalnej strony Star Trek Online.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram