Forum Trek.pl Newsy Fantastyka “Masters of science fiction” w ABC

“Masters of science fiction” w ABC

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Dalek
  Participant
  #3100

  Gwiazdorska ekipa ma zająć się realizacją nowego serialu na podstawie twórczości mistrzów Sci-Fi. Sześć godzinnych odcinków zostanie wyemitowanych w stacji ABC we wrześniu 2007 roku. Serial kręcony będzie w Vancouver.

  [more]

  Pierwszy odcinek A Clean Escape oparty został na opowiadaniu Johna Kessela. Reżyserem będzie Mark Rydella, a scenariusz napisze Sam Egan. Będzie to postapokaliptyczna opowieść o psychiatrze, dr Deannie Evans (Judy Davis), która bada mężczyznę cierpiącego na amnezję (Sam Waterston). Jakie sekrety skrywa pamięć pacjenta?

  Historia stworzona przez Roberta Heinleina posłuży za kanwę drugiego odcinka o tytule Jerry Was a Man. Reżyserią i scenariuszem zajmie się Michael Tolkin. Bogata para (Anne Heche i Malcolm McDowell) wchodzi w posiadanie genetycznie zmodyfikowanej, inteligentnej małpy - Jerry'ego - która dochodzi swego człowieczeństwa przed sędziną (Sonja Bennett).

  W trzecim epizodzie, The General Zapped an Angel, zobaczymy amerykańskich żołnierzy w okolicach Bagdadu, którym zagraża tajemnicza siła. Wystąpią Terry O'Quinn i Elisabeth Rohm. Autorem oryginału jest Howard Fast.

  Walter Mosley zaadaptuje własne opowiadanie Little Brother na potrzeby czwartego epizodu. Reżyserem będzie Darnell Martin. Wystąpią: Clifton Collins Jr. i Kimberly Elise. Little Brother to historia przyszłości, w której sądy obywają się bez sędziów czy przysięgłych, a wymierzanie sprawiedliwości zależy od automatycznego systemu.

  Odcinek piąty to ekranizacja opowiadania Roberta Sheckley'a pod tytułem Watchbird. Gwiazdami tego epizodu będą Sean Astin i James Cromwell. Watchbird opowiadać będzie o społeczeństwie, które tworzy roboty, by te na podstawie matematycznej formuły zapobiegały morderstwom. Epizod wyreżyseruje Harold Becker, a scenariusz napisze Sam Egan.

  Finałowy epizod The Discarded, oparty będzie na opowiadaniu Harlana Ellisona i to on, wraz z Joshem Olsonem, przerobi je na scenariusz. Historia, w której wystąpią Brian Dennehy, William Hurt i James Denton, rozpoczyna się w kosmosie, gdzie zostały wygnane mniejszości społeczne. Jedyne czego pragną wygnańcy to powrócić na Ziemię.

  Narratorem serialu będzie prof. Stephen Hawking.

  Żródło[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram