Marvel

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author
    Participant

Spędziłam kilka dni w domu i postanowiłam nadrobić zaległości w filmach i serialach. Traifłam na starego newsa o "Marvet's Agents of S.H.I.E.L.D." Wow. Mało kiedy oglądam więcej niż odcinek serialu dziennie. Przez 3 dni oglądnęłam 16 odcinków i "Kapitana Amerykę: Zimowego Żołnierza". Dawno nie widziałam tak znakomicie przemyślanego serialu. Przemyślanego pod kątem skomplikowanej historii, postaci i ich rozwoju, tego jak wiele serial ma odwołań do całego Marvelowskiego imperium. Nie znalazłam tematu na forum poświęconego stricte Marvelowi, ale może czas go zacząć?

Oczywiście widzę kilka niedociągnięć serialu. Najbardziej chyba nie przemawiają do mnie "medyczne cuda".

Jestem zachwycona, oglądam dalej 🙂

Michaellum
    Participant

Hi , kumple 🙂
    Chcę pobrać xrumer za darmo !

Czy aby doradzić mi , gdzie mogę go pobrać ?
    To jest naprawdęnajlepszy program dla SEO !

P.S. Muszę xrumer tylko najnowszej wersji - 12.0.9 , wszystkie pozostałe wersje są bardzo stare i nie są skuteczne !

Q__
    Participant

"Endgame" za nami. Koniec pewnego - wieloletniego - etapu historii MCU, początek nowego. Czas na podsumowania...

Jedni recenzenci skupiali się na misternym zamykaniu wątków, inni zwracali uwagę, że zrodziło się ono jednak w dużej mierze z improwizacji, dużo mówiło się też o Tonym, o tym czy przyszłe ma szansę być równie udane, co przeszłe... Ja chciałbym położyć akcent na to, co było dla mnie najfajniejszą niespodzianką, na wpleciony tu i tam, na przykład w tej słynnej scenie, całkiem przytomny (można rzec: sensowniejszy niż w wielu odsłonach ST) technobełkot:
    https://www.syfy.com/syfywire/lets-examine-the-real-science-behind-marvels-the-avengers-2012
    I na elementy historii alternatywnej i afrofuturyzmu w "Black Pantherze", filmie zakorzenionym zresztą mocno w historii niealternarywnej:
    https://medium.com/@AfriMobile/drawing-parallels-between-king-tchalla-and-mansa-musa-the-richest-man-to-ever-live-39c58844a1e
    Mówi się często, że filmy marvelowskie wyparły w dużym stopniu ekranową SF z rynku. Miło więc, że potrafią zapełniać lukę, którą mimo woli wytworzyły.

Co nie znaczy, że prostszą rozrywką, której również potrafiły dostarczyć, pogardzę. Kto nie zaśmiał się oglądając to ujęcie (które zdetronizowało ponoć finał "TESB" w roli najsłynniejszego popkulturowego momentu), niech pierwszy rzuci kamieniem 😉 .

I jeszcze jedno... Pamięta się o Marvelu rysowanym, pamięta o Marvelu kinowym, a tak naprawdę ten popkulturowy kolos ma trzy nogi. Trzecia to, oczywiście, animacje. Ongiś takie klasyki jak X-Men TAS i Spider-Man TAS, dziś - dość liczne projekty, koordynowane przez Erica Radomskiego, który kiedyś robił animowanego Batmana do spółki z Timmem, a potem animowanego Spawna z McFarlane'm:
    https://www.imdb.com/name/nm0705779/
    Sądzę, że i je warto poznać, zwł., że - jak to współczesne animacje - niekoniecznie adresowane są tylko do dzieci.

• This reply was modified 1 month ago by Q__.
Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram