Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Majowe premiery wydawnictwa Telbit

Majowe premiery wydawnictwa Telbit

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #6768

  Już 10 maja swoją premierę będą miały dwie nowości Wydawnictwa TELBIT!

  "Córka Węża Midgardu". Wolfgang Hohlbein.

  Kolejna powieść cyklu "Saga Asgard", trzymająca w napięciu i pełna brawurowych zwrotów akcji, autorstwa niekwestionowanego króla fantasy!

  "Katedra heretyczki". Martina Kempff. Powieść o politycznych intrygach i wielkich namiętnościach, przenosząca czytelnika w zapierające dech czasy początków inkwizycji i bezlitosnego polowania na katarów.

  Więcej informacji o książkach poniżej!

  [more]

  Dołączona grafika

  Córka Węża Midgardu. Saga Asgard - Wolfgang Hohlbein. Przekład: Jerzy Jercha

  Seria: Saga Asgard

  Format: 144x208 mm

  Liczba stron: 512

  Oprawa: Miękka

  ISBN: 978-83-62252-91-6

  EAN: 9788362252916

  Cena brutto: 44.90 zł

  Patronat: Secretum

  Druga powieść cyklu "Saga Asgard" autorstwa niekwestionowanego króla fantasy.

  Trzymająca w napięciu i pełna brawurowych zwrotów akcji historia, rozgrywająca się w średniowiecznej Nadrenii. Płonące zamki, dzicy wikingowie i wielki sekret...

  Zamek Elsbusch płonie. Atakując położoną nad Renem twierdzę, wikingowie łamią awarty niegdyś z władcami tego kraju pakt pokojowy.

  Dwunastoletnia Katharina, sierota wychowywana przez nienawistnego klechę, przypadkiem staje się świadkiem przerażającej rzezi. Cudem unika śmierci. Ratuje ją wikiński chłopak Ansgar i ucieka razem z nią. Wkrótce oboje zdają sobie sprawę, że muszą rozwikłać pradawną tajemnicę Węża Midgardu, aby zapobiec niewyobrażalnej katastrofie.

  Czy Katharinie uda się uwolnić z sieci politycznych intryg i zdemaskować knowania perfidnego arystokraty? Czy dowie się kim byli jej rodzice? Czy odkryje tajemnicę swojego wężowatego znamienia?

  WOLFGANG HOHLBEIN (ur. 1953) jest jednym z najpoczytniejszych niemieckich autorów. Niewielu współczesnych pisarzy zbliżyło się do nakładu 37 milionów egzemplarzy, który łącznie osiągnęły jego książki. 160 bestsellerów uczyniło go niekwestionowanym królem literatury fantasy! Jego powieści zostały przetłumaczone na niemal czterdzieści języków i wydane m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Chinach czy Japonii.

  W 2011 roku nakładem Wydawnictwa TELBIT ukazała się powieść "THOR".

  Dołączona grafika

  Katedra heretyczki - Martina Kempff. Przekład: Jolanta Janicka

  Format: 144x208 mm

  Oprawa: Miękka

  ISBN: 978-83-62252-92-3

  EAN: 9788362252923

  Cena brutto: 39.90 zł

  Patronat: Secretum

  Władza, religia, miłość i dwie kobiety, których los wyznacza historia...

  Południowa Francja, czerwiec 1219 roku. Trwa krucjata przeciwko katarom.

  Klara, nieślubna córka hrabiego Tuluzy, zaufana dama dworu Blanki Kastylijskiej, w drodze do Paryża napadnięta zostaje przez oddział rycerzy krzyżowych. Ranną opiekują się członkowie wspólnoty katarów i tym samym Klara znajduje się teraz w poważnym niebezpieczeństwie. Tylko cudem udaje się jej uratować z piekła Marmande. Zakochana bez wzajemności w swoim wybawcy, którym jest hrabia Szampanii, szukając samotności opuszcza pałac i niespodziewanie znajduje się w miejscu budowy katedry Notre-Dame. Spotkany tu przez nią Felicjan oczarowuje ją i wprowadza w środowisko katarów.

  Gdy Blanka odkrywa tajemnicę swojej damy dworu, jest przerażona, lecz ma jednocześnie osobiste zobowiązania wobec wspólnoty. W tym samym czasie ukochany małżonek Blanki staje na czele zwycięskiej krucjaty, zakończonej podbojem większości ziem południowej Francji. Jednak w dziwnych okolicznościach dochodzi do tragicznej śmierci króla. Pojawiają się pogłoski o otruciu...

  Czy spełni się przepowiednia Franciszka z Asyżu? Czy królowa zdoła umocnić tron i położyć kres walkom religijnym w kraju?

  MARTINA KEMPFF

  Jest pisarką, tłumaczką i niezależną dziennikarką. Zanim postanowiła pisać książki, była redaktorką w dzienniku "Berliner Morgenpost" oraz reporterką w dzienniku "Die Welt" i magazynie "Bunte". Największą popularność przyniosły jej powieści historyczne, m.in. Die Königsmacherin i Die Welfenkaiserin, doskonale udokumentowane i wyróżniające się niezwykłymi bohaterkami. Martina Kempff przez dłuższy okres mieszkała w Grecji, później w Amsterdamie. Ostatnie lata spędziła w górskim regionie Eifel, który zainspirował ją do napisania oryginalnej serii kryminalnej. Obecnie mieszka w regionie Bergisches Land.

  Fragment:

  W uszach Klary rozbrzmiewał jeszcze jej własny krzyk, gdy natarł na nią człowiek z obnażonym, wzniesionym ku górze mieczem. Jego kolczugę okrywała tunika w królewskich barwach. W oczekiwaniu na śmiertelny cios Klara ponownie zamknęła oczy. Poczuła podmuch powietrza, usłyszała uderzenie klingi o kamień - i swoje imię. Uniosła powieki.

  - Klara!

  Garniec hełmu zniekształcał głos, lecz wszędzie rozpoznałaby fiołkowe oczy, które teraz patrzyły na nią przez szczeliny w metalu z nieopisanym zdumieniem.

  - Tybald! - wykrztusiła, wyciągając ramiona ku mężczyźnie. - Ratuj mnie, Tybaldzie!

  A potem osunęła się na ziemię.

  źródło: informacja prasowa[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram