Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Maj w SCI FI Channel

Maj w SCI FI Channel

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #5526

  Zapraszamy na kolejny miesiąc w telewizji SCI FI Channel, jak zawsze pełnej seriali i filmów z gatunku science-fiction, fantasy i horroru.

  [more]Fantom

  Premiera w poniedziałek 3 maja o 21:00

  Przed Supermanem, Spidermanem i Batmanem, był jeszcze Fantom. Ten pierwowzór zamaskowanego superbohatera, walczącego z przestępczością, stał się największą legendą dwudziestowiecznych komiksów. Dziś nieśmiertelny fenomen powraca, by wzbudzić przerażenie w sercach złoczyńców na całym świecie i zasiać w młodym pokoleniu wiarę w ?chodzącego ducha?. Rolę Fantoma zagrał Ryan Carnes u boku legendarnej Isabelli Rossellini.

  ==========

  Świat Rzeki

  Premiera w poniedziałek 10 maja o 21:00

  Słynny odkrywca, sir Richard Francis Burton (Peter Wingfield), budzi się w zupełnie nieznanym mu świecie. Dowiaduje się, że zmartwychwstał w sielankowej dolinie, zwanej Światem Rzeki. Podobny los spotkał wielu innych byłych mieszkańców Ziemi. W tych przedziwnych zaświatach Joanna d'Arc rozmawia z Szekspirem, Napoleon przyjaźni się z Hitlerem, zaś Burton zawiera znajomość z Alice Hargreaves, która zainspirowała Lewisa Carrolla do napisania ?Alicji w Krainie Czarów?.

  ==========

  Gwiezdne Wrota: Wszechświat

  Dwa odcinki w czwartki o 21:00

  Dołączona grafika

  Spektakularny serial science fiction z Robertem Carlylem w roli doktora Nicholasa Rusha, stworzony przez autorów cyklu Gwiezdne Wrota: Atlantyda. Gwiezdne Wrota: Wszechświat to historia grupy odkrywców, którzy podczas prac badawczych nad dziewiątym symbolem Gwiezdnych wrót trafiają na pokład prastarego statku kosmicznego o nazwie ?Destiny?. Nie mogąc sobie poradzić z systemem nawigacyjnym okrętu, załoga zmuszona jest wypełnić misję, zaplanowaną przed wiekami przez Pradawnych. Odkrywcy przemierzają więc wszechświat, odwiedzając liczne cywilizacje. Spotykają nowych przyjaciół, ale i zawziętych wrogów...

  ==========

  Łowcy Duchów ? Wydział Międzynarodowy - sezon pierwszy

  Środy o 21:00

  Serial Łowcy Duchów ? Wydział Międzynarodowy tworzy zespół specjalistów w dziedzinie zjawisk nadprzyrodzonych, którzy wspólnie odwiedzają niektóre z najsłynniejszych nawiedzonych obiektów świata. Co tydzień grupa udaje się do najdalszych zakątków naszego globu, by wyjaśnić dziwne zagadki paranormalne. Na początku eksperci zbadają najstraszniejsze miejsca Europy, takie jak zamek Chillingham w Anglii, zapomniane, podziemne miasto Mary King's Close w Szkocji, włoskie opactwo w Lucedio, zamek Predjamski Grad w Słowenii i rumuńską cytadelę Rasnov. Później dotrą jeszcze dalej. Odwiedzą teatr Św. Jakuba w Nowej Zelandii oraz przyjrzą się z bliska peruwiańskiej fortecy króla Filipa.

  ==========

  W pogoni za prawdą - sezon trzeci

  Środy o 21:50

  Dołączona grafika

  Specjalista w dziedzinie zagadnień paranormalnych, Josh Gates, zabiera widzów w podróż dookoła świata w poszukiwaniu odpowiedzi na przeróżne pytania, dotyczące zjawisk nadprzyrodzonych. Co tydzień Josh odwiedza inne miejsce. Przeprowadza rozmowy z naocznymi świadkami, by dotrzeć do sedna niektórych najbardziej tajemniczych mitów świata. Josh i jego zespół robią wszystko, co w ich mocy, by wytropić yeti na Mount Everest, odnaleźć dinozaura na zambijskich bagnach i wykopać robaka śmierci w Mongolii. Próbują też odszukać leniwca w amazońskiej dżungli oraz rzecznego potwora na Filipinach.

  ==========

  Weekend mitów i legend

  W tym roku jeden z majowych weekendów poświęcimy w całości mitom i legendom. Cykl W pogoni za prawdą zabierze nas w podróż dookoła świata w poszukiwaniu mitycznych stworzeń, jak syreny czy yeti. Tymczasem bohaterki serialu Czarodziejki nabędą moce greckich bóstw i spróbują odzyskać Excalibur. Ów majowy weekend będzie, więc wręcz kipiał od legendowych opowieści.

  Pokażemy szereg wspaniałych filmów, opowiadających o Wielkiej Stopie, Robinie Hoodzie czy Pięknej i Bestii. Odkryjemy również klątwę azteckiego skarbu. Zatem 1 i 2 maja zapraszamy wszystkich widzów na Weekend mitów i legend ? wspólną wycieczkę w przeszłość, która pozwoli nam poznać nieznane i zrozumieć świat smoków, czarów i baśni.

  ==========

  Wieczory strasznych filmów

  Soboty o 21:00

  Majowe soboty (za wyjątkiem 1 maja) przebiegać będą na kanale SCI FI pod znakiem strasznych filmów. Co tydzień na godzinę 21:00 zaplanowaliśmy podwójny seans filmowy dla amatorów mrożących krew w żyłach opowieści. Na naszej antenie obejrzeć będzie można wówczas wyłącznie horrory, dreszczowce i filmy grozy. Pokażemy zarówno klasyki, jak i nowe historie, gwarantujące nocne koszmary. Sobotnie wieczory na antenie Sci Fi zamienią się w Wieczory strasznych filmów. W tym miesiącu pokażemy: Koszmar nocy duchów, Pragnienie, Potwór, Władca komarów, Mroczna Wyspa, Letni dom, Wybrańcy piekieł oraz Wiedźmy z Karaibów.

  ==========

  Filmowe propozycje maja

  Letni dom

  Piątek 21 maja o 21:00

  Mrożący krew w żyłach dramat, którego akcja rozgrywa się w przeklętym od pokoleń, rodzinnym domu letniskowym. Kilka tygodni po otrzymaniu spadku, nowy właściciel domu niemal ginie w wypadku. Jego żona zdaje sobie sprawę, że całej rodzinie, w tym również nienarodzonemu dziecku, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo i próbuje zdjąć ciążącą na domu klątwę. W rolach głównych wystąpili Lindsay Price i David Jones.

  ==========

  Apollo 13

  Piątek 7 maja o 21:00

  Nagrodzona Oscarem dramatyczna interpretacja tragicznej, amerykańskiej misji lądowania na Księżycu z Tomem Hanksem i Billem Paxtonem w rolach głównych. W 1970 roku, po udanym starcie, wyprawa Apollo 13 na Księżyc zostaje przerwana. Drobna awaria pojemnika z tlenem wywołuje wybuch na pokładzie statku kosmicznego. Życiu astronautów Jima Lovella, Freda Haise'a i Jacka Swigerta zagraża poważne niebezpieczeństwo. Czy zespół NASA z Houston w Teksasie będzie w stanie zapewnić trzyosobowej załodze szybki i bezpieczny powrót na Ziemię?

  ==========

  Wodny świat

  Poniedziałek 17 maja o 21:00

  Postapokaliptyczny thriller z Kevinem Costnerem w roli głównej. Topnienie czap lodowych na biegunach spowodowało potop. Pozostali przy życiu ludzie podzieleni są na cztery podgrupy, zaś koncept suchego lądu jest jedynie zacierającym się wspomnieniem. W podwodnym świecie szansę na przetrwanie mają tylko najbardziej podstępni i wytrwali. Tajemniczy żeglarz (Costner) i jego przyjaciółka Enola, dziewczynka z wytatuowaną na plecach mapą do stałego lądu, zmuszeni są do ucieczki. Ich prześladowcy nie cofną się bowiem przed niczym, by znów żyć na powierzchni.

  ==========

  Komornicy

  Piątek 28 maja o 21:00

  Lata 80. XX wieku, Los Angeles. Rozczarowany fan punk rocka, Otto Maddox (Emilio Estevez), traci posadę w supermarkecie. Jakby tego mało - odkrywa zdradę swojej dziewczyny, a w końcu dowiaduje się, że rodzice przekazali oszczędzane na jego studia pieniądze telewizyjnemu pastorowi. Na szczęście Otto spotyka Buda (Harry Dean Stanton), poborcę należności (zwanego też "komornikiem"). Wkrótce rodzi się między nimi przyjaźń, która okazuje się silniejsza niż inwazja kosmitów, CIA i punkrockowi złodzieje.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram