LOST...

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 285 total)
  • Author
    Posts
  • Gosiek
    Participant
    #27149

    Spoilers inside 😉

    Fakt, Do no harm nie był złym epizodem, ale... zabrakło mu właśnie klimatu zagadkowości, jakiejś głębszej tajemnicy, za to mielismy tym razem okazję zobaczyć jak w wykonaniu twórców serialu może wyglądać "akcja" i trzeba przyznać, że to też było całkiem dobre. Już na początku sezonu zapowiadano odejście jednego z głównych bohaterów i w końcu się tego doczekaliśmy, skoro nie był to Charlie, musiało wypaść na kogoś innego. Odcinek przyniósł rozwiązanie wątku Boona oraz dziecka Claire ale o samej wyspie znowu prawie nic.

    Najgorsze, że na kolejną porcję zagadek i odpowiedzi przyjdzie nam poczekać aż do 4 maja - wtedy wyemitowany zostanie odcinek The Greater Good, a tydzień wcześniej czyli 27 kwietnia pojawi się Lost: The Journey - specjalny program/odcinek/dodatek podsumowujący to, co się do tej pory wydarzyło w serialu. Do końca sezonu faktycznie zostały 4 odcinki, a właściwie 3 (po The Greater Good bedą jeszcze Born to Run oraz Exodus) z tym, że ten ostatni początkowo planowany na 2 częsci rozrósł się (na nasze szczęscie :P) do trzech. Zatem szykuje się długie i rozbudowane zakończenie. Oby spełniło nasze oczekiwania.. ;>

    Barusz
    Participant
    #27591

    Kolejna duża polskojęzyczna recenzja serialu (to nienajwłaściwsze słowo, może raczej... rozkładówka) ukazała się w dzisiejszym numerze dwutygodnika "Świat seriali", na stronach 44 - 45). Jak dotąd znalazłem tylko jeden błąd (w sferze faktów, nie ocen)... Oczywiście ocena serialu jest nader pochlebna.

    Gosiek
    Participant
    #28155

    Jeżeli zastanawiacie się, czy warto obejrzeć 'special' do Losta, czyli Lost: The Journey, to moja odpowiedź brzmi: tak, warto. Nie ma tam oczywiście żadnych nowości (może poza zapowiedzią kolejnych odcinków na samym końcu), ale jest to solidnie wykonany przegląd tego, co do tej pory wydarzyło się w serialu. Wszystkie główne wątki i ciekawsze wydarzenia pojawiają się w odpowiedniej kolejności, z minimalnym komentarzem. Dla tych, którzy chcą sobie odświeżyć w pamięci fabułę serialu bez konieczności oglądania poprzednich epizodów 'The Journey' to rzecz bardzo przydatna. Dla pozostałych to miły przerywnik w oczekiwaniu na kolejne odcinki.

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #28438

    ALERT!!! MOZLIWE SPOJLERY!!!

    Dlugo wyczekiwany epizod 21 LOST-a The Greater Good w mojej opinii nie zawiodl 😉 Trzeba przyznac ze umiejetnie pociagnal ostatnia scene z Do no Harm choc spodziewalem sie ze tym razem postep rozwiazania zagadki/tajemnicy zarowno wyspy jak i dziwnego zachowania Locke'a bedzie nieco zywszy. No ale moze to as w rekawie na trzyodcinkowca?? Milo ze wrocono do Sayida i jego historii teraz wlasciwie juz kompletnej 😉 Bardzo milo ogladalo mi sie sceny z udzialem Charliego, Sawyera i Kalarepki ;P Szczegolnie "motoryzacyjna" usypianke tego drugiego. Jak dla mnie to dobry pomysl na "rozjasnienie" akcji po dosyc duzej dawce pesymizmu w ostatnich epizodach. Kolejny odcinek to Born to Run i chyba zbyt prosto byloby zakladac ze bedzie chodzilo o start tratwy. Kto wie co scenarzysci przygotuja tym razem... :mrgreen:

    Gosiek
    Participant
    #28440

    SPOILERS INSIDE

    Fakt, nie da się ukryć, że warto było poczekać kilka tygodni na ten odcinek. Historia z przeszłości Sayida jest ciekawa, nieco zaskakująca (ja bym go nie podejrzewała o współpracę z tymi akurat służbami) i wyjaśnia nam czemu znalazł się on właśnie w tym samolocie. Miał przecież wybór... ale chcąc dochować wierności zdradzonemu przyjacielowi (paradoks prawda? i to nie pierwszy w tym serialu ;>) trafił na lot linii Oceanic i wylądował na wyspie.

    Chociaż nie dostaliśmy wielu odpowiedzi dotyczących wyspy, to sporo się dzieło między postaciami - zwłaszcza między Locke'm a resztą rozbitków, ale również między Sayidem a Shannon. I nie były to raczej pomyślne wydarzenia, sytuacja robi się coraz bardziej zagmatwana, pojawiają się konflikty...

    Jedna zagadka się w tym odcinku mimo wszystko wyjaśniła - a chodzi o sytuację początku serialu, gdy Sayid próbował stworzyć sieć nadajników/odbiorników która miała zlokalizować źródło francuskiego sygnału wzywającego pomocy. Sayid dostał wtedy po głowie i sygnału nie udało się namierzyć. Teraz w końcu dowiadujemy się kto go znokautował i dlaczego. Miło, że scenarzyści pamiętają o takich otwartych wątkach i umiejętnie do nich wracają. Kolejne zagadki czekają na wyjaśnienie.

    W następnym odcinku można spodziewać się powtoru do wątku z tajemniczym włazem - teraz, gdy wie o nim kilka osób oprócz Locke'a z pewnością zechcą one zobaczyć ów właz i spróbować dowiedzieć się co tkwi w środku. Ciekawe czy pociągniety zostanie wątek Sayida i Shannon - próba nawiązania ponownego kontaktu między tymi postaciami mogłaby być ciekawa.

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #28817

    MOZLIWE SPOJLERY!!!

    No i wielkimi krokami zbliza sie finalowy trzyodcinkowiec pierwszego sezonu. Tymczasem po "lekturze" Born to Run nie moge sie oprzec wrazeniu ze scenarzysci wracaja na sciezke rozwiazania tajemnicy zarysowana we wczesniejszych epizodach a pozniej nieco zarzucona 😉 Chodzi mi mianowicie o Walta i jego kluczowa role jak sie wczesniej wydawalo w rozwiazaniu zagadek. Slowa ktore wypowiada na zakonczenie epizodu daja duzo do myslenia, podobnie jak jego rozmowa z Lockiem. Znowu zaskoczyla nas Kate podobnie jak Sun - taka mala babska konspiracja - niby nic ale kto wie co ten duet moze razem zmontowac ;P Tak wiec przed finalem wychodzi na to ze kluczowa role w calej zabawie odegra tratwa oraz tajemniczy wlaz :mrgreen: - chyba ze scenarzysci znowu cos wymysla.

    Pierwsza czesc The Exodus zostanie wyemitowana w USA juz w srode 😉 Z zapowiedzi wynika ze w odcinku pojawi sie Rousseau.

    Barusz
    Participant
    #29190

    Tradycyjnie niewykluczone spoilery, choć tym razem bez przesady...Ja tam po 1x18 wciąż nie mogę pojąć czemu Hurley - posiadacz 156 000 000 USD - leciał zwykłym rejsowym samolotem...

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #29270

    UWAGA!!!! MOZLIWE NISKOLATAJACE SPOJLERY

    Hmmmm czyzbym mial byc pierwszym ktory podzieli sie wrazeniami z finalu serialu... no coz ktos musi 😉 Wiec tak. Zdecydowanie z trzech czesci Exodusu najbardziej do gustu przypadla mi czesc pierwsza. Najmocniej trzymajaca w napieciu wedlug mnie - a poza tym ladnie rozwiazujaca i splatajaca ze soba losy i relacje bohaterow - Sun i Jina, Jacka i Sawyera etc. No i wreszcie widzimy mieszkancow wyspy zjednoczonych wokol jednego celu czyli zwodowania tratwy. Musze przyznac ze znakomicie poprowadzono postac Sawyera. Jednakze jak dla mnie perelka jest scena miedzy Sun i Jinem. Co do polaczonych czesci 2 i 3. Mysle ze nie byly zle ale tez mogly byc wiele lepsze. Prawda jest taka ze rozwiazany zostaje wlasciwie jedynie jeden watek ;> Jak czesc z nas sie domyslala kluczem do "zachowania" sie wyspy jest/byl Walt. Zaskakujacy ruch "Innych" ktorzy nie chca zabrac dziecka Claire a wlasnie Walta powoduje ze drugi sezon jawi sie bardzo ciekawie. Jak sie okazalo podgrzewanie przez tworcow serii atmosfery przed finalem plotkami o smierci jednego z glownych bohaterow sie nie sprawdzily i dobrze. Final pozostawia nadal nierozwiazane pytania - co kryje wlaz, co sie dzieje na wyspie i czy jest to w ogole realne doswiadczenie naszych rozbitkow... No ale odpowiedz na te i kilka drobniejszych pytan znajdziemy juz w drugim sezonie.... Hehhhhh ;>

    I maly NEWS: Na 6 wrzesnia planowane jest wydanie serialu w USA na DVD 😉 A zapowiedz wydania znajdziecie tutaj

    finidi
    Participant
    #29454

    UWAGA! SPOJLERYPo obejrzeniu Exodusu mam wiele uwag, no i trochę mnie rozczarował. Po pierwsze wiadomo było, ze tratwa za daleko nie odpłynie i ze bohaterowie w jakiś sposób powrócą na wyspę. Z tajemnic wyspy także nie za wiele udało się rozwiązać. No i bardzo denerwujący i przemądrzały Artz, tak jak można było się spodziewać nie powrócił z wyprawy „dynamit”. Jak zwykle wiele obrazów z przeszłości bohaterów, uprowadzenie dziecka Cleire, „Czarna skała” okazująca się eksponatem z przeszłości. Finał, otworzenie włazu. Wszystko to jest podsumowaniem pierwszego sezonu, który zakończył się mało efektownie. Pozostało wiele pytań, które będą zapewne rozwijane w dalszej części serialu. Nic tylko czekać na dalsze losy zagubionych.

    Barusz
    Participant
    #29455

    Teraz pozostaje się tylko zastanawiać, czy sami scenarzyści wiedzą co jest we włazie, dlaczego wyspiarscy "tubylcy" tak interesują się oboma chłopcami itd...

    Gosiek
    Participant
    #29457

    SPOILERY

    Co do zakończenia 1 sezonu, to faktycznie pozostawiło duży niedosyt. Było dobre, ale nie wybitne, przyniosło więcej pytań niż odpowiedzi, a te które już dostaliśmy były zbyt proste - zniszczenie tratwy, pojawienie się "obcych", którzy zabierają Walta czy też tunel pod włazem, to nie są zaskakujące rozstrzygnięcia. Dla mnie najlepszymi fragmentami finału były watki w których występowała Danielle, scena "pożegnania" z Arztem (nie ma to jak dawka czarnego humoru) oraz walka Hurleya żeby zdążyć na samolot i sceny na lotnisku, gdzie zaczęły się splatać losy bohaterów. Pozostaje czekać na kolejny sezon z nadzieją, że będzie równie dobry i że niedokończone wątki znajdą rozwiązania ciekawsze niż w Exodus.

    PS. A fanom serialu polecam odwiedziny na tej ciekawej stronie poświęconej Lost oraz tej stronie pewnych linii lotniczych. 😉

    Barusz
    Participant
    #29464

    Jeszcze jedno pytanie: pamiętacie śmierć Ethana? Charlie zabił go strzałem z pistoletu. No właśnie: skąd on wytrzasnoł ten pistolet? Przecież wcześniej Jack wyraźnie powiedział, że mają tylko cztery.

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #29468

    ATTENZIONE!!! SPOJLER!

    Pistolet numer piec Sawyer na poczatku serii zabral umierajacemu szeryfowi federalnemu - potem w trakcie wedrowki na gore i zamieszania po zabiciu niedzwiadka w drugim odcinku wziela go Kate i oddala Jackowi - tak wiec pistoletow na wyspie bylo piec 😉

    Barusz
    Participant
    #29469

    Dzięki. A skąd wzioł on się w ręku Charlie'go?

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #29470

    UWAGA!!! WYSOKIE STEZENIE SPOJLEROW

    O ile mnie pamiec nie myli - a nie sadze zebym zle zapamietal ten watek - to Charlie jako osoba bioraca udzial w polowaniu na Ethana dostal pistolet od Jacka jako ze cala grupa miala isc uzbrojona na poszukiwania tajemniczego "jegomoscia" 😉

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 285 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram