Forum Trek.pl Newsy Fantastyka LOST i BSG nominowane do Emmy

LOST i BSG nominowane do Emmy

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Author
    Posts
  • GWYNBLEIDD
    Participant
    #2866

    LOST otrzymal szesc nominacji do corocznych nagrod Emmy. Drugi sezon serialu bedzie rywalizowal o nagrody w kategoriach: najlepszy aktor wystepujacy goscinnie - Henry Ian Cusick za role Desmonda, scenariusz za odcinek The 23rd Psalm, rezyserie za odcinek Live Together, Die Alone a takze w kategoriach technicznych. BSG doczekala sie jedynie trzech nominacji i to wylacznie w kategoriach technicznych za efekty wizualne, kostiumy oraz udzwiekowienie. Rozdanie 58 edycji Emmy odbedzie sie 27 sierpnia w Los Angeles. Gale transmitowac bedzie NBC a poprowadzi ja Conan O'Brien. Oryginalna wiadomosc znajdziecie na SciFi Wire. Pelna liste nominacji do nagrod znajdziecie na oficjalnej stronie Emmy's

    Barusz
    Participant
    #42960

    Kto mi powie, w czym "The 23rd Psalm" jest lepszy od "The Long Con", "Maternity Leave" czy nawet "SOS" i "Everybody Hates Hugo"? Dwa pierwsze mają przynajmniej zaskakujące zakończenia i znacząco rzutują na dalszą akcję serialu. I IMO są zwyczajnie lepsze od tych nominowanych.Co do braku znaczących nominacji dla BSG, to jest on po prostu częścią tradycji nagrody Emmy. Skoro Babylon5 i DS9 nie zasługiwały na nominacje w znaczących kategoriach, to dlaczego teraz miałoby to się zmienić?

    Gosiek
    Participant
    #42964

    Szkoda mi, że BSG nie jest odpowiednio doceniane za fabułę i aktorstwo, ale widać pokutuje tu syndrom, że coś co jest opakowane w kostiumy i otoczkę scifi nie jest do końca traktowane poważnie.

    Z nominacji ja bym jeszcze zwróciła uwagę na te, które dostał Boston Legal - moim zdaniem jeden z najlepszych seriali ostatnich lat, a ze względu na obsadę przy okazji jeden z najbardziej trekowych. 😉 Szansę na Emmy ma przecież William Shatner za rolę Denny'ego Crane'a.

    Z innych ciekawych seriali po kilka nominacji zebrały takie produkcje jak Into The West, 24, Six Feet Under, Rome, Desperate Housewives, The Sopranos, My Name Is Earl czy CSI: Crime Scene Investigation... Z tych bardziej fantastycznych warto imo jeszcze wymienić Masters Of Horror, Supernatural, The Triangle, Ghost Whisperer, Smallville, Stargate: Atlantis i Surface, choć kilka ostatnich dostało zaledwie po jednej nominacji. Pełną listę z podsumowaniem, który serial dostał ile nominacji można znaleźć tutaj.

    Barusz
    Participant
    #42967

    Nominowany w 11 kategoriach serial "Grey's Anatomy" trafił już do Polski (kilka miesięcy po amerykańskiej prapremierze), Polsat nadaje go (w każdym razie nadawał) pod tytułem "Chirurdzy".

    Z innych polskich akcentów trzeba wymienić fakt, że John Voith otrzymał nominację ze tytułową rolę w jednym z licznych ostatnio filmów o Janie Pawle II, wystąpili w nim też Robert Gonera, Krzysztof Pieczyński i Krzysztof Janczar.

    Z akcentów trekowych zaś nie można pominąć nominacji dla filmu "How William Shatner Changed the World" w kategorii Outstanding Nonfiction Special 🙂

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram